Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    válasz mAtech #1 üzenetére

    Az érettségi bizonyítványába beleírják, hogy az eredménye "B2 szintű nyelvvizsgával egyenértékű". ;)

    @philoxenia:

    Igazad van, a graded reading-ek többnyire szépirodalmi művek, és sajnos nem tudják mindenkinek az érdeklődési körét lefedni. :U

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    @philoxenia:

    "Jó lenne, ha jó novellisták írnának eredeti műveket csökkentett szókinccsel, persze ez magyar nyelv tanulásához fordított esetben szintén jó segítség lenne."

    Minden bizonnyal azért nincs ilyen, mert nincs nagy igény rá. :(


    @tope:

    "nem érettségit kéne tenni, hanem középfokú nyelvvizsgát"

    Az emelt szintű nyelvi érettségi megfelel egy középfokú (B2) nyelvvizsgának. 60% feletti eredménynél annak is számít, míg 40 és 59% között alapfokúnak (B1).

    "Ha már kötelezővé teszik a nyelvismeretet, akkor adják meg a lehetőséget hogy megtanuld az iskolában, hiszen azért jársz oda."

    Erre írtam a cikkem végén, hogy bár ez jogos kritika, a tanulók maguk is tehetnének azért, hogy jobban menjen nekik a nyelvtanulás. Persze alapvetően igazad van: lehetne javítani az iskolai nyelvoktatás hatékonyságát, de arra nem szánnak pénzt. (Csak egy ötlet: az államilag támogatott kéthetes külföldi "tanulmányút" költségét lehetne a hatékonyság növelésére fordítani. Annak lenne is értelme...)


    @doeeg:

    "amikor általánosban elkezdtük tanulni, belénk nagyon keményen belénksulykolták, majd számon is kérték az összes angol idő összes lehetséges (és néha a nem lehetséges) változatát. Kb. mondóka szintjén kellet tudni a nyelvtani szabályokat... utáltam is."

    Ezzel megleptél. Nálunk semmi hasonló nem volt általánosban. (Nem is mentek az osztálytársaim sokra az ott tanultakkal, az igaz...) Én speciel nyelvtan-párti vagyok, de attól még a többi terület fejlesztését sem szabad hanyagolni, és soha nem kérem számon a szabályokat úgy, hogy mondja fel a diákom nekem.

    "kell a nyelvtan, de ha a tanított oxfordi english szerint, nyelvtanilag helyesen kezdesz valakihez beszélni akár Londonban, akár New Yorkban, biztosan nem fogják megérteni hogy mit akarsz"

    Ezt én kb. annyira érzem igaznak, mint azt a vélekedést, hogy az anyanyelviek nem beszélnek nyelvtanilag helyesen, ami természetesen valótlan állítás. Londonban mondjuk a kiejtéssel lehetnek gondok (bár inkább a másik irányban: a magyar nem értené a helyieket). :D


    @C4mp3r:

    "szarert-hugyert nem fog senki dolgozni, amikor elmehet nyelviskolaba/maganorakat adni."

    Igen, ez komoly kontraszelekciót jelent, és általában nem a krémje marad a közoktatásban. De mondok még jobbat: ha esetleg úgy döntenék, hogy a közoktatásban szeretnék tevékenykedni a jövőben, akkor csak pályakezdő bérrel tudnék elkezdeni dolgozni egy állami iskolában, mert a szakmai tapasztalatomból csak azokat az éveket vennék figyelembe, amennyit állami iskolában dolgoztam idáig (azaz 0 évet)... :(((


    @Agyturbina:

    Nem igazán sikerült dekódolnom a kommented lényegét. :N

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz #90088192 #14 üzenetére

    Most már kezd körvonalazódni a dolog... ;)

    "hacsak nem egy angol kastély inasa akarsz lenni, és a királynővel diskurálsz"

    Örök problematikája a nyelvtanulásnak, hogy sokan csak annyira szeretnének megtanulni az adott idegen nyelven, amennyire nagyon muszáj. Ezt azonban lehetetlen behatárolni, főleg azért, mert nagyon nem mindegy, kivel akarunk az idegen nyelven kommunikálni.

    Ha valaki olyan közegben mozog (akár anyanyelviek között), hogy elég neki a konyhanyelv (szintje), akkor nyilván nincs szüksége nyelvvizsgára. Ezt nem is vitatja senki.

    A baj az, hogy a kommunikációs zavarok egyetlen ellenszere az, ha minden résztvevő a lehető legmagasabb szinten beszélni ugyanazt a nyelvet. Tetszik vagy sem, sajnos emberéletek múlhatnak azon, hogy a másik pontosan megérti-e, amit mondani akarunk, akkor is, ha az csak két szó.

    Az érvelésed egész pontosan azt a logikát követi, amit a külföldön boldoguló magyarok szoktak hangoztatni. Én ezért nem ítéllek el, nem hazudtollak meg, még csak vitába sem szállok veled, mert a te szemszögedből a te nyelvtudásod minden bizonnyal kielégíti a te összes igényedet. Ami talán (nem biztos, de van rá esély) máshol már nem lenne elég. ;)

    "Főleg nem a Rigo utca módon nem."

    Ez a mondatod a bizonyíték, hogy te azok közé tartozol, akikről a cikkben írtam, hogy még az évtizedekkel ezelőtti berögződések beszélnek belőlük. :K

    "NEM a nyelvvizsga okozta ezt nálam."

    A nyelvvizsga nem egyenlő a nyelvtudással, de a nyelvvizsgát megfelelő tudás hiányában nem lehet megszerezni. Ha te ismersz olyat, akinek van nyelvvizsgája, mégsem beszéli (de még csak nem is érti) az adott nyelvet, az vagy annyira régen vizsgázott már, hogy el is felejtette, vagy valami himi-humi vizsgát tett anno, amikor még volt ilyen lehetőség, vagy megvásárolta (ilyen is volt már a történelemben).

    Még valami: én magam is ismerek olyan személyt, aki aránylag jól tudott már angolul és nyelvvizsgája is volt, amikor Angliába szakadt, ahol is rá kellett döbbennie, hogy alig tud kommunikálni a helyiekkel, azok ugyanis egy számára teljesen ismeretlen dialektust beszéltek. Saját bevallása szerint kb. másfél évbe telt, mire eljutott oda, hogy gyakorlatilag mindent megértett már. Ez mit bizonyít? Semmit. Az iskolának nem feladata dialektusokat tanítani. :N Az iskolában az általános, iskolázott angolt tanítják, amit a világ minden táján megértenek az iskolázott anyanyelvi angol beszélők (és a nem anyanyelviek egyaránt).

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz Narxis #17 üzenetére

    Fontos kérdés következik: csak a tudásukat irigyled vagy azt a borzasztó mennyiségű időt és energiát is (nyelvenként több ezer óra aktív tanulást), amit belefektettek a tanulásba? ;)

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz Narxis #23 üzenetére

    Így már kicsit másképp hangzik a dolog. ;) De a jó nyelvérzékű tanulóknak is sok erőfeszítésbe kerül magas szintre eljutni egy idegen nyelvben. :K

    A nyelvérzékről meg csak annyit, hogy bár kétségtelen tény, hogy a különböző tanulók képességei és készségei eltérnek (ami miatt egyesek könnyebben és gyorsabban tanulnak, mint mások), végeredményben szinte mindig a gyengébb képességű tanulók azok, akik a rossz nyelvérzékükre hivatkoznak.

    Hosszú pályafutásom alatt elég sok magát rossz nyelvérzékűnek valló diákkal találkoztam, de a közös munka során minden esetben rövid úton kiderült, hogy valamilyen jól körülhatárolható okból (pl. lustaság, tanulási zavar, rossz módszer, stb.) voltak nehézségeik, nem az állítólagos rossz nyelvérzékük volt a valós ok. :N

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz D1Rect #26 üzenetére

    Kizárt dolog. :Y Nyelvtan hiányában egy tőmondatot nem tudsz összerakni, sőt, még a feladatok utasításait sem érted meg. :N

    Vagy a te terminológiádban egészen mást jelent a "nyelvtan". :D

    @Corleone3:

    Már korábban értekeztem itt arról, hogy előrébb lennénk, ha nem a B2 szint lenne ennyire erőltetve, hanem ha csak alacsonyabb szinten, de mindenki és jól beszélne angolul. ;)

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz D1Rect #29 üzenetére

    Egészen biztosan félreértelmezed ezt a dolgot. Lehet, hogy a nyelvtani szakkifejezéseket nem ismered, de ha a nyelvtannal nem lennél tisztában, akkor a fenti mondatot sem tudtad volna helyesen és érthetően begépelni. ;)

    Mutatom:

    így ha te nyelvtan te mondat írsz tudna nem akkor mutat talán magyar

    :C

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz #72042496 #31 üzenetére

    Nem tudom eldönteni, hogy csak trollkodsz-e vagy egy nyelvzseni vagy. Vagy esetleg mindkettő igaz rád. :DDD

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz DeFranco #78 üzenetére

    Tehát te nem tanultad, hanem elsajátítottad a nyelvtant (ez a két dolog ugyebár nem ugyanaz nyelvészeti értelemben), de a végeredmény ugyanaz: tudod a nyelvtant, és tudod helyesen alkalmazni.

    A +1-ezett kolléga azt állítja, neki fogalma sincs a nyelvtanról. Ha ez így lenne, akkor nem tudna az adott nyelven egy tőmondatot sem megfogalmazni. Meglátásom szerint a vele szembeni "vitám" abban áll, hogy az ő olvasatában a "nyelvtan" az, hogy valakinek szabályszerűen a szájába rágnak mindent, miközben én azt állítom, hogy ő igenis tudja a nyelvtant (hiszen levizsgázott), csak nem explicite tanították neki. ;)

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz DeFranco #82 üzenetére

    Akkor veled ugyanaz a vitám, mint a fentebb említett kollégával. :D Úgyhogy most megpróbálom rövidre zárni a dolgot:

    séma = nyelvtan

    Ha tudod a sémát, akkor tudod a nyelvtant. A kettő ugyanaz. :K

    A te németes példádnál maradva: ha tudod a helyes névelőt, akkor tudod az erre vonatkozó nyelvtant. Nem számít, hogy könyvből tanultad, vagy azt idézed fel magadban, amit a tévében hallottál. :N Csak a végeredmény számít; az, hogy tudod, hogyan kell mondani, hogy hogyan mondaná egy német. ;)

    A nyelvtannal kapcsolatos legnagyobb félreértés az, hogy sokan úgy tekintenek rá, mintha egy mesterséges szabályrendszer lenne, holott ez nem igaz. Valójában a nyelvtan annak az írásos, sémákba rendezett leírása, ahogyan egy adott nyelvet a többség beszél. A nyelvészek nem kitalálják, csak lejegyzik a nyelvtant. Azért vannak benne szabályok megfogalmazva, mert azokkal jó közelítéssel lehet általánosítani. (És akkor persze jönnek a kivételek...)

    Amúgy meg a kisebbséghez tartozol, ha különösebb tanulás nélkül magas szinten sikerült elsajátítanod egy (vagy pláne több) idegen nyelvet. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz philoxenia #87 üzenetére

    Ennek az illetőnek itt szörnyű a helyesírása, de ha végigolvasod (küszködve :DDD ) a szöveget, akkor arra jutsz, hogy ha ezt szóban hallanád, akkor gyakorlatilag kifogástalan a mondatszerkesztése.

    Tehát ez az illető is tudja a nyelvtannak azt a részét, hogy a mondatokat hogyan kell értelmesen összerakni, csak a helyesírása csapnivaló, ami megnehezíti, bár nem lehetetleníti el az üzenetének a megértését.

    Ha valaki nulla nyelvtant ismer, akkor az legfeljebb szavakat tud egymásra hányni, amiből esélyes, hogy végül egy érthetetlen vagy félreérthető üzenet születik. :U

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz DeFranco #85 üzenetére

    Tehát akkor most - ahogyan azt már korábban sejtettem - nem is magával a nyelvtannal van baj, hanem azzal, hogy az idegen nyelveket sok helyen nyelvtani alapon tanítják. Jól értelek? ;)

    Nos, én - mint nyelvtanár - úgy gondolom, hogy bár kétségtelenül igazad van abban, hogy minimális nyelvtanozás mellett is lehet nyelvet tanulni illetve tanítani (apró pontosítás: a nyelvtant nem lehet hanyagolni, de lehet "stikában" úgy is nyelvtant tanítani, hogy azt nem nevezzük nevén, nehogy még megriadjanak a nyelvtanfóbiások), végeredményben a nyelvtani alapokra helyezés segít lerövidíteni a nyelvtanulásra fordítandó időt, mert olyan szabályokat tanul meg és gyakorol be a diák ezáltal, amely alapján saját maga is képes lesz önállóan helyes mondatokat alkotni.

    Ezekről a sémákról beszélünk. Ha tudom, mit jelent az "I am hungry." mondat, és végig tudom ragozni a személyes névmásokat létigével (tehát az "én", "te", stb. mellé oda tudom tenni, hogy "vagyok", "vagy", stb.), akkor önállóan is át tudom alakítani a mondatot, és másik mondatot tudok kreálni belőle, úgy mint "You are hungry.", "He is hungry.", stb. Vagy ha ismerek másik melléknevet, akkor már magamtól el tudom mondani pl. azt, hogy "I am happy.". :K

    Itt ezzel a szabály + szókincs kombóval megspórolom azt az időt, amit azzal tölthetnék, hogy egyesével bemagolom a különféle, ilyen séma szerint elképzelhető mondatok összességét.

    Az én meglátásom szerint erre jó, erre való a nyelvtan. :)

    Természetesen rengeteg dolgot a "másik irányból" tanul meg az ember, hogy valahol olvassa vagy hallja, és mondjuk a szövegkörnyezetből megérti, és akkor azt kompletten raktározza el magában.

    A saját önéletrajzi ihletésű példám erre a "Who do you think you are?" mondat, illetve maga az egész szerkezet, ami mögötte áll. Emlékszem, hogy ezt a sort egy dalban hallottam, és rögtön megértettem, hogy mit jelent, pedig nem tanultam korábban. (Megjegyzés: nagyon sok szabályszerűségre magam jöttem rá tanulóként, mert nem voltak valami jó tanáraim általánosban...)

    A lényeg: onnantól kezdve nem csak ezt a mondatot, hanem minden hasonló szerkezetű mondatot is össze tudtam rakni (a mondat különböző elemeinek cseréjével), mert ezt úgymond sémaként megjegyeztem. :K Nem számít, hogy nem a tanárom mondta el, tele nyelvtani kifejezésekkel, leíratva a szabályt prózában. :D

    Röviden összefoglalva: szakmai véleményem szerint a tudatos nyelvtani felkészülést mellőzve is lehet nyelvet tanulni, sőt, akár magas szintre is lehet fejleszteni, de biztosan több erőfeszítést igényel, mint nyelvtanozással.

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz bambano #89 üzenetére

    A "nyitva tartás"-ból pont azért lett "nyitvatartás", mert mindenki így használta "helytelenül", és meghajoltak a többség akarata előtt. Ez pont az én álláspontomat igazolja, nem? ;) Mint a "bura" szónál, amit mindig is "búrának" ejtettünk, és végül ez utóbbi lett az elfogadott alakja. :)

    Én már várom, hogy a "mindennap" időhatározó mikor válik helyesen "minden nap" alakúvá. (10-ből 10 fogorvos helytelenül használja. Mindennap. :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz philoxenia #93 üzenetére

    Én soha nem tanultam szláv nyelvet, úgyhogy sajnos nem tudom megítélni, mennyivel több a (nyelvtani) kivétel az angolban, mint az oroszban. :U Amúgy pontosan milyen kivételekre gondolsz?

    A minimális ragozás viszont kétségtelenül könnye(bbe)n tanulhatóvá teszi az angolt. :K

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz DeFranco #95 üzenetére

    "középfokú nyelvvizsgáig és munkanyelv szintig el tudtam (mert el lehet) jutni a különösebb nyelvtanra koncentrálás nélkül"

    Nem vitatom, hogy el lehet. Neked sikerült, mert ilyen típus vagy. Mások egyenesen igénylik a szabályokat. :D

    "rosszul integrálják a nyelvtanításba"

    Mondanál példát erre? De ellenpéldát is mondhatsz. ;) Komolyan érdekel.

    "ha tömegeket akarunk megtanítani használható de nem tökéletes nyelvtudásra, akkor meg kell fordítani a prioritásokat"

    Erre már régen rájöttek az okosok: ebből született a kommunikatív irányzat. :K A baj az, hogy egyrészt sokan félreértelmezték ezt az irányt (és elkezdtek extrém mértékben elfordulni a nyelvtani vonaltól), és az is kiderült, hogy sokaknál ez gyenge nyelvtudást eredményezett végül. De értem mire célzol, és egyet is értek veled abban, hogy nem csak nyelvtanból kell, hogy álljon a tanulás. (De azt is tegyük gyorsan hozzá, hogy az átlagos diák - maradva a cikk témájánál, tehát a magyar közoktatásban tanulókat alapul véve - nem kellően motivált, és sokszor nem is nagyon találkozik magától a tanulandó nyelvvel a tanórákon kívül, és így nem tud semmi "ráragadni"...)

    "szépen kifésülni a kócokat, és igény és szükség szerint ezt akár anyanyelvi szintre fejleszteni"

    Ezzel annyiban mindenképpen vitatkoznék, hogy utólag "kifésülni" a rengeteg rossz beidegződést sokkal nehezebb, mint eleve jól, helyesen megtanulni a dolgokat. Ez a tapasztalatom. Az igaz persze, hogy jó lenne, ha rengeteget gyakorolhatnának a diákok az iskolában úgy, hogy konkrétan használniuk kell a nyelvet. Ehhez mondjuk kisebb csoportok, nagyobb óraszám és más iskolai tematika kellene.

    Nekünk a két tannyelvű osztályban két angoltanárunk volt: egy anyanyelvi és egy magyar. Az anyanyelvivel beszélgettünk, kreatívkodtunk, novellát írtunk, dráma órát tartottunk, stb., míg a magyarral nyelvtanoztuk is. Mindkettőre nagy szükség volt, és ez így szuperül működött. :K Nem állítom, hogy egyetlen tanár ezt nem tudná megoldani, ahogyan az anyanyelvi "tanár" sem létszükséglet (sok anyanyelvinek nincs is rendes tanári végzettsége! :((( ), de nem ilyen bontásban tanul az átlag magyar diák, hanem egy szem tanárral, nagy csoportban, béna kurzuskönyv mentén haladva. :(

    A példám szándékosan sarkított volt. :D

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz bambano #100 üzenetére

    Az MTA szerint mindkét alak helyes. ;)

    @prozodus:

    "egyesek a desciptiv helyett a prescriptivet nyomatjak... ez a felreertett nyelvmuveles, a nyelvtannacizmus..."

    Ezt kifejtenéd, kérlek? :)

    @philoxenia:

    "Irregular verbs például. Most nem tudom mennyire általános egy normál párbeszédben a használatuk, de hogy ezzel szokták kezdeni a tanítást sok helyen, az biztos."

    A rendhagyó igék a leggyakrabban használatos igék közé tartoznak, tehát abszolúte általános és gyakori a használatuk, de egészen biztosan sehol nem ezzel kezdik a tanítást, hanem az ábécével. :)

    "Orosz beszédet hallva szinte le tudnám írni az ismeretlen szavakat is, az angolban meg nem ismerem föl az ismert szavakat sem gyakran."

    Ez egyértelműen azért van, mert az angol nyelv nem fonetikus írású. És mert rengeteg dialektusa létezik az angol nyelvnek, amelyekben ugyanazok a hangzók nagyon eltérhetnek kiejtésben. :U

    @Carasc0:

    "alapnyelvtannal akkor is tisztában kell lennie!"

    Maximálisan egyetértek veled! :K

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz DeFranco #106 üzenetére

    "akkor fog akarni ha a saját bőrén érzi"

    Sajnos a jelen iskolarendszerben a körülmények nem igazán kedvezőek ehhez. :(

    Ennek fényében (tehát érdeklődés hiányában) nyilván nem csoda, hogy a motiválatlan diák szenvedésnek érzi a nyelvtanulást, különösen a nyelvtani részét, bár nyilván a szótanulást is... :U

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz Narxis #109 üzenetére

    Én azt mondanám, hogy nagyon sok német nyelvű input valamilyen szinten ki tudja váltani a nyelvtanozást, de sokkal több időt vesz igénybe, mire így kialakul a kép az ember fejében a nyelvtanról.

    Ettől függetlenül a célnyelvi sorozatnézés (nem magyar felirattal!) hasznos, de én inkább a nyelvtanozás kiegészítésként tekintek rá, mint annak helyettesítőjeként.

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz philoxenia #115 üzenetére

    A "nyitvatartási" mindig is egy szó volt, de a "nyitva tartás"-t én kettőnek tanultam. :U

    @Depression:

    Nem igaz, a magyarok többsége nem bukna meg egy felsőfokú magyar nyelvvizsgán, ahogyan az angolok sem buknának meg az angolon. :N Ez egy ugyanolyan alaptalan városi legenda, mint az, hogy Einstein megbukott matekból. ;)

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz philoxenia #118 üzenetére

    A "nyitvatartási" bizony melléknév. :K

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz philoxenia #121 üzenetére

    Ja, már értelek. :D A "tart" nem melléknév. :N

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz Precorus #122 üzenetére

    "Rohadt sok időt bele kell tenni. Otthon, magadtól. Ez van. Szókincs+nyelvtan kell."

    Ennyi. ;)

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz Carasc0 #125 üzenetére

    Lehet valaki jó szakember a maga területén úgy is, hogy nem beszél idegen nyelvet, ebben igazad van. De képzeld csak el, mennyivel kevesebben beszélnének itthon bármilyen idegen nyelvet, ha semmiféle nyelvvizsga-kötelezettség nem lenne! :U

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz bambano #148 üzenetére

    Hogyan tudna személyre szabott lenni a nyelvtudásbeli elvárás? :U

    Közben arra jutottam a gondolatmenetben, hogy lehetne úgy is javítani a helyzeten, ha enyhülnének az elvárások. Tehát nem szűnne meg az elvárás, de lejjebb tennénk a lécet, abból kiindulva, hogy valójában nem mindenkinek létszükséglet a magas szintű nyelvtudás. (De az alap igen.)

    Például így:

    - érettségiig: A2
    - főiskolai szintű diplomáig: B1
    - egyetemi szintű diplomáig: B2

    A piac úgyis szabályozza a dolgot, hiszen akinek jó nyelvtudásra van szüksége egy adott szakma vagy munkakör betöltéséhez, az motivált lesz fejleszteni magát, de azoknak nem kellene összetörniük magukat, akiknek valójában nem kell tudniuk idegen nyelvet a munkájukhoz. Illetve egyes intézmények előírhatnák konkrét képzéseikhez a magasabb szintű nyelvvizsgát, de nem kellene mindenkinek előre ezzel vesződni.

    A jelen óraszámokkal könnyedén lehetne teljesíteni egy A2 szintet a középiskola végéig, még a gyengébb iskolák gyengébb tanulói számára is, sőt, a túlzottan magas szintű elvárás hiányában minden bizonnyal szívesebben, fesztelenebbül és ezáltal hatékonyabban is tanulnának a diákok.

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz bambano #154 üzenetére

    Akkor korrigálok: BA/BSc szintig B1. ;)

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz Narxis #157 üzenetére

    Itt a filmezésnél ill. sorozatnézésnél azt is figyelembe kell venni, hogy nem mindegy, miről szól a sorozat, hol játszódik, kik beszélnek benne, stb. A célzott nyelvtanozásnál és szókincsfejlesztésnél a minél szélesebb spektrum a cél, míg egy sorozat vagy film szókészlete adott esetben kifejezetten szegényes is lehet.

    (Érdekes ebből a szempontból, hogy a 80-as és 90-es évek metál zenekarainak dalszövegein felnőtt generáció egész komoly szókincsre tudott szert tenni a szövegek fordítgatásai által. Ezt a mai popzenéről például nem lehet igazán elmondani. :DDD )

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz anoteks23 #160 üzenetére

    Most ez eszembe juttatta, hogy egy jó hírű (itthoni) egyetem felvételijére azokat a könyveket kellett volna előre elolvasnom (azokból voltak a szóbeli felvételin kérdések), amiket az egyetem 10 féléve alatt tanítanak. :Y

    De arról is mesélhetnék, hogy hány diákom volt főiskoláról, akik azért fordultak hozzám, mert az iskolában állandóan csak azt hallották, hogy nem elégséges oda a nyelvtudásuk, de segítséget nem kaptak az ottani tanároktól, csak kritikát... :(((

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz Spet #162 üzenetére

    Az idézett szöveg mely részéből jutottál arra a következtetésre, hogy bárki is elvesztegetett időnek veszi a tanulást? :U

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz Spet #179 üzenetére

    "Sőt más országok nyelve világnyelvnek mondható..."

    Talán ezért is van az, hogy nálunk kevésbé csak a románok és az angolok beszélnek idegen nyelveket az EU-ban az aktuális statisztikák szerint. :C

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz Spet #181 üzenetére

    Csak arra reagáltam, hogy teljesen igazad van: az angoloknak, németeknek, franciáknak, olaszoknak, spanyoloknak, stb. nem kell aggódniuk, mert eleve világnyelvet beszélnek. :)

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • b0bcat

    addikt

    válasz koxx #184 üzenetére

    "Nyelvtanulás szempontjából a magyar nyelv (a szépsége ellenére) szívás a többihez képest."

    Ez igaz, hiszen semelyik világnyelvre nem hasonlít nyomokban sem. Cserébe aránylag nehéz megtanulni, mondjuk egy angolnak. ;] (Érdekes módon azonban az oroszok egész gyorsan meg tudják tanulni. Saját - bár érthetetlen - tapasztalatból mondom.)

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák