Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Móci

    addikt

    válasz Shkiz0 #20 üzenetére

    Hát igen, ez ellen nem tudunk mit tenni.
    Azért az 1156 is elég hamar lement a vécén... nekem mondjuk ez egyáltalán nem tetszett, de ez van.
    Ha maradt volna tovább, komolyan elgondolkodtam volna egy olyan gépen, de majd maximum akkor, ha a Bulldozer/Llano páros nem fog tetszeni, s szépen lemegy a régebbi i5 ára.

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • lujó55

    őstag

    válasz Shkiz0 #20 üzenetére

    Valahol teljesen igazad van, valahol meg nem.
    A technika és technológia fejlődik. Ez abból a szempontból örvendetes, hogy az energiahatékonyság egyre nagyobb szerepet játszik, ennek mi felhasználók, vevők igencsak örülünk, nem beszélve az újdonság okozta élményről. Ami viszont az érem másik oldala, hogy ezzel a haladással lépést tartani nagyon pénztárcafüggő. Gondolom ezért fáj a szíved, hogy 2 évente teljes konfigot kell venned, nem azért mert megszoktad a jól bevált billentyűzetet. Tény: a hardvert (és ha Win, akkor a szoftvert is) nem nálunk fejlesztik. A fejlesztés pedig dollármilliókba kerül, nem forintmilliókba. Viszont te forintot keresel és abból kell megvenned. Ha ugyanannyit keresnél, mint egy IT munkatárs a sziliciumvölgyben, akkor havonta vehetnél egy state-of-art konfigot. (bocs, hogy hosszú voltam)

    (#7) Srodney: :U utánanézek, ezt nem tudtam. Vajon miért nem jó? :F

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Shkiz0 #20 üzenetére

    Fölösleges váltani. Ne mond hogy egy 4GHz körülire húzott i7 920-al CPU limites vagy, mert akkor én vágom ki az enyémet az ablakon ;]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Shkiz0 #20 üzenetére

    lesz ez még jobb is szerintem. a tesztek alapján nem melegednek (k modellek gyári hűtővel nagyon impresszíven teljesítenek egy négymagoshoz képest), szóval igény esetén fog még a clockjuk bőven menni feljebb. ld első szériás core, és a modellváltás (pl 6300-6600->8200-8600, illetve az E2xx0->5x00 széria). év végére szerintem lesz ez még érdekesebb...

    foglalatváltásnak annyi előnye van, hogy nem jelennek meg a piacon lábkompatibilis procik, amik már inkompatibilisek bizonyos chipsetekkel. tehát nem fordul elő, hogy a d805 -fsb: 533- alatt bedölgött lap helyett vesz az user egy P5Kt (p35, támogatott fsb 800-1066-1333), aztán csodálkozik, hogy mégse megy tökéletesen. hátránya meg, hogy nem lehet apránként fejlesztgetni, illetve az esetleges kétév utáni ráncfelvarráson az ember nem ússza meg egy procicserével. azért ez annyira nem volt jó socket775ön.

    mondjuk azon néztem, hogy rendesen funkciókkal ellátott lap (értsd, 8sata port, kellőképpen méretezett energiagazdálkodás, esetleg második pciE mert fejembe vettem hogy a következőnél már tényleg lesz multigpum) nincs 40 alatt. au. az asrock érdekes, de kérdés, hogy mennyire társ a mókában, ha a fogyasztás elkezd emelkedni.

    "Simán lehetne 3-4 vagy több évig is egy foglalat mert teljesítmény elegendő lenne"
    nálam már 3 éve s775+c2q van, és remélem marad is minimum még egy évig:) szóval így nézve ez teljesül.

    a fogyasztásban igazad van, az tényleg szuper. mondjuk lassan jön csak vissza, nem biztos csak azért megéri váltani. (mondjuk alulfesz miatt enyém se teljesít rosszul)

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák