Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lidl

    senior tag

    Na szép, akkor kidobtam 60k-t az ablakon tavaly.
    Gondolom ez visszafelé nem fog működni.
    Tehát ha van eg yG-Sync-es monitorom (ugye Jan 15 után G-Sync Ultimate ;) ) az nem fogja támogatni a Freesync-et, jól gondolom? Vagy a régi G-Sync-es monitorokban lévő chip-ekben is lehet valahogy firmware-t frissíteni és onnantól kezdve megfelel a VESA szabványnak? (persze, gondolom nem)
    Csak mert most le vagyok korlátozva egy bizonyos VGA típusra, a monitorom miatt, viszont ha nem vettem volna meg és nem fizetem ki a felárat, akkor most flexibilis lenne a jövőbeni fejlesztés iránya :U

    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz arty #178 üzenetére

    Szerintem eléggé hibásan látod a dolgot.
    Úgy gondolod, hogy aki megvette a G-Sync-et az az Nvidiat akarta támogatni?
    Nem, az a saját játékélményét akarta javítani. Oké, drága, de nem volt más opció.
    Vagy azért kellett volna AMD-t és Freesync-es monitort venni, hogy rosszabb játékélményem legyen, de jól megmutassam az Nvidiának?
    Ha opció lett volna az AMD, akkor ne félj azt vettem volna, de nem volt, ez pedig egyenesen mutatta az utat, hogy ha még jobb élményt akartam, akkor már csak a G-Sync maradt, mint fejlesztés.

    Szóval értem én, hogy legszebb öröm a káröröm ;) (mert nincs benne irigység)

    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz CsigaGyilkos #183 üzenetére

    A "játékélmény" alatt azt értem, hogy folyamatos a kép.
    Én 2017. novemberben vettem G-Synces monitort. Akkor 4790+1080-am volt és 1440p-n használtam.
    Ez általában hozta a 60 fps-t, de azért néha befigyelt alá. 60 Hz-es monitorom volt.
    Ha nem használtam v-snyc-et, akkor volt képtörés 60 fölött. Ha már fejleszteni akartam, akkor két irány volt:
    1. 4k - ezt nem akartam, mert úgy éreztem, hogy ehhez kevés a gépem.
    2. Valamilyen sync, hogy ne legyen képtörés.

    Mivel Nvidiám volt (és a 1080-nak azért nincs igazi AMD-s ellenfele és ráadásul VGA-t is cserélni azért nem érte volna meg) maradt a G-Sync.
    Most 8700K + 1080Ti-m van és a komolyabb játékok (pl. Deus Ex:Mankind Divived és most az AC:Origins) is csak 80-90-en futnak, de pont a G-sync tartományban, tehát nincs képtörés, teljesen folyamatos.
    Ez volt a "javítani a játékélményt" számomra.
    Persze ha VEGA-m lett volna, akkor nem gondolkozom G-sync-ben, de a VGA miatt adott volt az irány.
    Szóval nem a Nvidiát akartam támogatni, csak nem volt más választásom.

    De persze teljesen meg vagyok vele elégedve, nem bántam meg, hogy megvettem és most sem sírok azért mert ez van, csak ugye ezzel be vagyok korlátozva egy jövőbeni VGA cserénél.
    Vagy cserélek monitort+VGA-t, vagy csak Nvidia VGA-t vehetek. (mert persze a sync-ről azért már nem mondok le ;) )

    Köszi
    Lidl

Új hozzászólás Aktív témák