Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    Nekem az egyik gondom a frissítéssel van. Játékok terén van, hogy hiába tolok rá v-syncet, mégis törik a kép... Nem tudom, lehet, hogy az én monitorom a rossz, de valami nagyon nem kóser: Weboldalak görgetése iszonyatosan b*ssza a szemem. Pedig 2ms-es a monitorom, de csak 60hz-es. Ha veszek is a jövőben ips-t, akkor tuti, hogy minimum 70Hz-eset fogok venni. (monitorom a profilomban).

    Az ár? Annak idején mikor vásároltam a moncsimat, a fullhd volt a menő. Meg is látszott az árcédulán: asszem valami 65k körül volt az ára. Most, hogy nézem, ennyiért már simán lehet kapni ips monitort (sőt, olcsóbban is), azért ez pozitív. De hogy egy váltást megérne-e nekem? Azt nem tudom. Igazából mostanában webes dolgokkal, webdizájnnal is foglalkozgatok és bizony láttam már munkámat, ami más monitoron teljesen máshogy nézett ki. De sajna jelenleg nem dolgozok ilyesmiken annyit, hogy ezért megérje nekem egy új monitort venni... talán később...

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dany007 #60 üzenetére

    Nem értek teljesen egyet veled. Az tuti, hogy minden monitoron máshogy néznek ki a színek panel, kalibráció, gyártó stb rengeteg tényező van. De hogy egy nagyon butított és sarkított példával éljek: Te csinálsz egy sárga hátteret akarsz csinálni, a te monitorodon sárgának látod, mások barnának látják, egy JÓL kalibrált JÓ kijelzőn pedig kiderül, hogy ez valójában narancssárga. Ezért szerintem ha már az a kijelző, amin én dolgozok, szín hű, ezért mások is az ahhoz legközelebb álló, saját képernyőjükön megjeleníthető színt fogják látni.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák