Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Ren Hoek #199 üzenetére

    Ez már hit kérdése.

    Remek. Elhiszem, hogy valaki szeret az Apple topicokban trollkodni... De mi a fenéért nem lehet átmenni abba a topicba, amelyik az illető hitével kapcsolatos?

    Nekünk Apple hívőknek, nem hiányoztok. Foghatod a barátodat, és nyugodtan átmehettek a saját vallásotokat dicsőíteni, teljesen felesleges itt osztanotok az igét.

    Ámen!

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • erdoke

    titán

    válasz Tim82 #200 üzenetére

    Leírtam, hogyan működik (magától indul a kép import miniatűrökkel), és nem mondtam semmit, pontosan mit kell csinálni Android alatt. Saját elmondásod alapján is több gombnyomás plusz (alkalmazást indít, lépked oda-vissza, stb). Ha nem akarod megérteni, mit próbáltam az egésszel mondani, inkább rugózol a részleteken, akkor úgyse fogunk közös nevezőre jutni. 20+ éve használok fájlkezelőt (sokan itt még a betűket se ismerték akkoriban...), mégse gondolom, hogy nem lehet annál jobban megoldani, azt meg főleg nem, hogy még 20 év múlva is az lesz a legjobb...
    Szerintem sokkal magától értetődőbb aktivitás szerint felépíteni egy bonyolult elektronikai eszköz működését/felületét, nem pedig évtizedes berögződésekhez ragaszkodni görcsösen.
    Pl: A természetes emberi kommunikációtól mi sem áll távolabb, mint az egér.

    A legjobb aláírás a héten

  • z0d1AK

    veterán

    válasz erdoke #194 üzenetére

    Ezt pontosan meg nem mondom, fel órát próba láttam az iPad 3-mal, ahhoz viszonyítva nem volt nehéz. A gépeles is könnyű volt, illetve hasznosak a felső sorban levő masodbillentyuk.

    Ami jó, hogy miután bele állítottam az iPadet akar emlegetettem is, nem esett ki, nagyon masszív volt.

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

  • Tim82

    nagyúr

    válasz erdoke #202 üzenetére

    Saját elmondásod alapján is több gombnyomás plusz (alkalmazást indít, lépked oda-vissza, stb).

    Ha idézed a hozzászólásomat, akkor tedd pontosan: azt írtam, ha meg akarok nézni egy fotót nem bélyegképben, hanem normál méretben, akkor egyszer rábökök (a fájlkezelőben), majd visszalépek, miután megnéztem... Ez lehet, hogy egy fokkal bonyolultabb, mint az, ha automatikusan "elém van tolva", de nem igényel agysebészi végzettséget azért.

    Szerintem sokkal magától értetődőbb aktivitás szerint felépíteni egy bonyolult elektronikai eszköz működését/felületét, nem pedig évtizedes berögződésekhez ragaszkodni görcsösen. Pl: A természetes emberi kommunikációtól mi sem áll távolabb, mint az egér.

    Ebben egyetértek (mármint az egér és a kommunikáció kapcsán tett megjegyzéssel), de ha az évtizedes berögződéseknek köszönhetően az ember nagyjából ugyanolyan könnyedséggel használ valamit, mint ahogy "aktivitás szerint", a végeredmény szempontjából mindegy, melyik alapon használja könnyedén, nem gondolod? Én konkrétan három-négy érintésből csinálom meg ugyanazt, amit az iPad "elém tolna". Időben sincs másodpercekben mérhető különbség és valószínűleg inkább az akaratomnak megfelelően történik a művelet (hiszen pontosan azt a fájlt/képet találom meg, választom ki, mutatom meg stb., amelyiket szeretném - nincsen "elém tolva", viszont nagyon könnyen megtalálom és ehhez nem kell informatikai géniusznak lennem).

    Készséggel elhiszem, hogy számodra az iPad megoldása jobb (lehet, hogy nekem is kényelmesebb volna, nem ezért áll kevésbé kézre nekem az iPad, hanem az iTunes-hoz való kötöttségtől), de ettől még ne implikáljuk azt, hogy a fájlkezelős "három-négy érintésből érek el valamit"-megoldás annyira bonyolult és rossz megoldás lenne, hogy az átlag felhasználót megoldhatatlan feladat elé állítaná.

    NathanCullen: Ha esetleg feltűnt, én nem az "iPad-jó/rossz-Android-os tablet-jó/rossz" tengely mentén kívánok mozogni, nem is ezt tartom lényegesnek... :U

    Azt úgy mellesleg megjegyezném, hogy a topik témája alapján nem a magánterületed, pusztán azért, mert szerepel a címében az "iPad"-szó. Ami miatt én elolvastam és ami miatt itt vagyok, hogy nekem közben azon pörög az agyam (pusztán gondolatkísérleti alapon, mert nem tartom a tableteket produktív munkára teljes mértékben alkalmasnak), hogy hasonló tesztet egy átlagos, középkategóriás mondható Android-os tablettel is lehetne végezni, amely hasonló kapcsolódási lehetőségekkel rendelkezik, mint egy iPad (a megszokott wifi-n kívül BT, valamint HDMI). Szerintem szigorúan vett "irodai" felhasználásra Androidra szintén léteznek minőségi alkalmazások, amikkel a tesztben is említett feladatokat ugyanúgy el lehet végezni, de hasonlót már írtam korábban. Jelen pillanatban ezt a tesztet Android-os párdarab nélkül féllábúnak érzem.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Tim82 #204 üzenetére

    Ami miatt én elolvastam és ami miatt itt vagyok, hogy nekem közben azon pörög az agyam (pusztán gondolatkísérleti alapon, mert nem tartom a tableteket produktív munkára teljes mértékben alkalmasnak)

    Ami miatt te itt vagy, az nem a cikk... Hanem hogy beleköss valakibe, aki leírta hogy hogyan jeleníti meg az iOS a képeket. És ez neked nem tetszett, nem értesz vele egyet, mert szerinted ezzel az iPad fel van magasztolva, az Android meg lefikázva:

    Van még valami? Vagy csak a szokásos "így-gagyi-a-droid-meg-úgy-bezzeg-az-ipad" kör van?

    Jelen pillanatban ezt a tesztet Android-os párdarab nélkül féllábúnak érzem.

    Na erről van szó, itt van a kutya elásva. Ez a valódi ok, ami miatt te itt vagy... :)

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • assemble

    addikt

    válasz erdoke #202 üzenetére

    Szóval azt akarod mondani, hogy 20+ év fájlkezelő használata után BÁRMENNYIRE is megerőltető neked egy fájlkezelőt használni és tényleg lényegesen egyszerűbb ha aktivitás szerint kell kiválasztanod valamit? Mert ha igen, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. De egyet elmondok: használtam hosszabb ideig iPhone-t, és legalább 10-szer annyi időt csesztem el azzal hogy a korlátozott rendszeren fájlokat mozgassak (hosszabb használat után is), mintha lett volna egy normális fájlkezelő amit használhattam volna, és amivel bármit 5 másodperc alatt el tudok intézni. Ennyit a szép, egyszerű koncepcióról. Megpróbáltam így, megpróbáltam úgy, aztán sokszor napok vagy hónapok után egyszerűen rá kellett eszmélnem, hogy amit meg akarok csinálni, arra az iOS egyszerűen alkalmatlan, kényszermegoldások vannak, amik 5-ször annyi időt elvesznek.

    Mellesleg mi van, ha pl egy képről azt akarod, hogy ne jelenlen meg a többi között, mert pl épp nem akarod hogy a többi között legyen, vagy pl mert épp privát? Mit csinálsz fájlkezelők nélkül? Csak mondom, hogy baromira nem véletlen, hogy a fájlkezelők elterjedtek, és baromira nem véletlen, hogy a mai napig is profi szinten mindenki ilyet használ, és fel se merül hogy mást használna. (egér/billentyűzet egyébként dettó, néhány speciális felhasználástól eltekintve, megnéznélek ha egy napig egér nélkül egy 30"-as monitoron tapizással kellene dolgoznod billentyűzet nélkül, sok gépeléssel, asszem a nap végére a kezed sem örülne neki és az agyad is felrobbanna)

    Amit egyszerűsítésnek hívsz, az legfeljebb egy számítástechnikai analfabétának egyszerűbb ténylegesen a fájlkezelők használatánál, és nekik is legfeljebb az első fél órában, utána szerintem főleg csak hátráltatná őket is. Most komolyan attól egyszerűbb hogy elrejti a fájlok neveit és magát a képeket látod? Szerinted ezt nem lehet megoldani ha már fájlokat is látsz? Elárulom: meg lehet, és kb az összes mai OS képes is rá bármilyen Windows-tól Linuxon át Androidig, bármi.

    Mellesleg az Android ezt a koncepciót teljesen általánosan megvalósítja a Content Provider-ekkel. Csak éppen lehetőséget ad a fájlkezelőkre és bármi másra IS és nem mondja meg, hogy mit KELL használnod, mindennél azt használhatod ami épp a kényelmesebb. És lám: ahol tényleg egyszerűbb az aktivitás szerinti használat (pl nevjegyet, fotót kell kiválasztani), megtehetem content providerekkel, máshol pedig ahol az a célszerűbb, fájlkezelőt is tudok használni. Ennyi. Nem erőltet rád semmi baromságot, engedi hogy úgy használd, ahogy neked jobb. Best of both worlds.

    Egyébként irónikus, hogy pont te élteted ezt a mindent végletekig agyonkorlátozó és agyonegyszerűsítő technológiát, amikor egy generációval ez előtt ha jól tudom pont a windows mobile-t istenítetted ugyanígy, ami kb pont a másik véglet volt, és aminél fájlkezelő, feladatkezelő, stb nélkül nem is tudtál elindulni. Ez önmagában is elég nagy ellentmondás.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NathanCullen #205 üzenetére

    Hanem hogy beleköss valakibe, aki leírta hogy hogyan jeleníti meg az iOS a képeket. És ez neked nem tetszett, nem értesz vele egyet, mert szerinted ezzel az iPad fel van magasztolva, az Android meg lefikázva:

    Értem, azzal van problémád, hogy más is kifejti a véleményét, ami nem egyezik azzal, amit a topikban látni szeretnél - ha már megmagyarázod, hogy én miért vagyok itt, akkor remélem, nem haragszol, ha én is megmagyarázom, te miért. :) Leírtam az Erdoke-nek szóló utolsó bekezdésben itt, hogy mi volt a gondom, nekem azok után teljesen mindegy, milyen hátsó szándékot, illetve összeesküvés-elméletet akarsz belemagyarázni az ott egyértelműen leírtakon túl.

    Erdoke-től amúgy többször láttam gúnyos kontextusban implikálva, hogy Android-os tablet nem lehet jó, nem működhet jól, csak sokkal bonyolultabb logikával/logikátlanul, vacakok az app-ok stb. (példa, ami amúgy tök jól megmutatja, milyen az, amikor egy "Apple-hívő" átmegy egy nem Apple-topikba), úgyhogy talán némi joggal feltételeztem róla, hogy most is ebben a gondolatkörben mozog. De utána pontosabban elmagyarázta, mire is gondolt, az érveit én el is tudom fogadni, még ha nem is értek vele egyet - de ez már megint a felhasználói preferenciák szubjektív kérdéséhez vezet, ami alapján objektív értékítéletet alkotni meglehetősen kétes dolog.

    És ezek alapján annyiban igazad van, hogy mivel a korábbi fórumos megnyilvánulásai alapján előítéletekkel olvastam a hozzászólását és ennek megfelelően reagáltam (ami a megfogalmazásban kitűnik), ezért tartozom neki egy bocsánatkéréssel. :R

    "Jelen pillanatban ezt a tesztet Android-os párdarab nélkül féllábúnak érzem." - Na erről van szó, itt van a kutya elásva. Ez a valódi ok, ami miatt te itt vagy...

    Pontosan, visszaolvasva megtalálod (amit gondolom, nem tettél meg). [link] [link]... Sőt, ha például a Blackberry PlayBook sokkal sikeresebb és elterjedtebb lenne, mint amilyen jelenleg (tehát releváns része használná a felhasználóknak), akkor képzeld, azt is mondanám, hogy arról is kellene hasonló teszt... :U

    De ha szeretnél még valamit megmagyarázni, hogy mit miért csinálok, mi a motivációm stb., hajrá. :K

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • erdoke

    titán

    válasz Tim82 #204 üzenetére

    Gyakorlatilag nem használok iTunes-t, így nyilván nem vagyok hozzá kötve. Furcsa is lenne PC nélkül iTunes-hoz kötődni. :F :N

    (#206) assemble
    Nincs semmiféle ellentmondás. Míg a Windows Mobile-lal csak én magam küzdöttem, és akkoriban még több, számomra fontos dolog se működött iOS alatt (normális navi pl, ami se Androidon, se WP7-en nincs még most se, csak hulladékok vagy instabil, warezelt cuccok), addig ma az iPadeket az egész család használja. Nincs időm gyorstalpaló kurzusokat tartani mindenféle Content Providerekről, ill. alapvető emberi logikát nélkülöző fájlkezelőkről. A fájl nem felhasználói egység, hanem informatikai. A felhasználó számára képek, videók, zenék és dokumentumok léteznek, ennek (azaz a tevékenységnek) megfelelően indítanak alkalmazást. Beállítom a 4-5 különböző mobil eszközön, hogyan nézzenek képeket, videókat a hálózati tárolón vagy éppen SkyDrive-on, és tökéletesen működik anélkül, hogy tudnák, milyen kiterjesztésű, méretű, nevű a fájl, ami nyilván a műveletek hátterét adja, vagy éppen hol került eltárolásra. Miért érdekelje a családomat ez a sok fölösleges információ?
    Már eleve az ötlet, hogy minden fájlt az eszközön kellene tartanom, teljesen horror. Otthon van egy jó N-es háló, ha utazunk, akkor pedig egy antennával megtámogatott, 21 Mbites netet tudó Hotspot, amiben egy 16 GB-os mobilnet SIM csücsül. 10-12 éve mindent másolgatni kellett a laptopomra, ha útnak indultam, ma már eszembe se jut.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • Tim82

    nagyúr

    válasz erdoke #208 üzenetére

    Gyakorlatilag nem használok iTunes-t, így nyilván nem vagyok hozzá kötve.

    Én Magyarországon élek, ahol finoman fogalmazva jelenleg behatároltak a lehetőségeim online zene- és filmvásárlásokra, tehát számítógépről kell feltöltenem bármilyen nagyobb terjedelmű médiaanyagot tabletre. Ha iPad-et használnék, akkor így az iTunes megkerülhetetlen lenne (vagy jailbreak, persze).

    Az iTunes Windows-os verziója pedig számomra minden, csak nem kényelmes.

    Egyébként ahogy lentebb is írtam, tartozom egy bocsánatkéréssel az itteni második bekezdés miatt. :R

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • erdoke

    titán

    válasz Tim82 #209 üzenetére

    Éppen azt magyaráztam, hogy leginkább nem töltök a tabletre semmit. :N
    Ha pedig muszáj, mert félek, hogy nem lesz net elérésem, megoldható WiFi-n keresztül (iTunes nélkül).
    Az a baj az iTUnes-zal, hogy csak annak magától értetődő a használata, aki iPodról vált iOS eszközre. Egyébként fele annyira egyszerű és intuitív a használata, mint az átlag Apple terméknek.

    Bocsánatkérésre nincs szükség, nem volt sértő egyik megjegyzésed sem.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz assemble #206 üzenetére

    Csak éppen lehetőséget ad a fájlkezelőkre és bármi másra IS és nem mondja meg, hogy mit KELL használnod, mindennél azt használhatod ami épp a kényelmesebb.

    Már megint hülyeséget beszélsz. Nem csak az Android ad lehetőséget fájlkezelőre, hanem az iOS is. Pl.: iFiles
    És nehogy azzal gyere, hogy miért nincs alapból, mert Androidon sincs alapból... Az Android is úgy lett megalkotva, hogy te ne használj fájlkezelőt. Csak éppen lehetőséget ad rá, ahogyan az iOS is.

    Folyamatosan olyan állításokat teszel, ami teljesen hülyeség, nem igaz. Mielőtt beírod, nemhogy utána néznél...

    Szerinted ezt nem lehet megoldani ha már fájlokat is látsz? Elárulom: meg lehet, és kb az összes mai OS képes is rá bármilyen Windows-tól Linuxon át Androidig, bármi.

    Igen, az iOS és az OS X is. Csak éppen eddig fogalmad sem volt róla... :)

    Tim82

    hogy más is kifejti a véleményét, ami nem egyezik azzal, amit a topikban látni szeretnél

    Ha te véleménynek nevezed azt, hogy bejössz egy iPadról szóló topikban, megmagyarázni, hogy a másik felhasználó csak azért használja az adott gyári megoldást, mert "a szokásos így-gagyi-a-droid-meg-úgy-bezzeg-az-ipad" kör van", akkor megértelek...

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • brumi1024

    veterán

    válasz assemble #206 üzenetére

    Továbbra is ez egy tablet. Általában az emberek tényleg nem fájlokkal akarnak bohóckodni, hanem képeket, dokumentumokat zenéket akarnak látni, és ezt egy tartalomfogyasztásra való eszközön tényleg így a legegyszerűbb. Zenét akarsz hallgatni? Megnyitod a zenelejátszót. Nem kell megkeresni a hangfájlokat, amik aztán valószínűleg valami barom fájlnévvel szerepelnek tök máshol ahol keresnéd, a zenelejátszó szépen rendezi id tagek alapján. Hasonlóan a képeknél, engem nem az érdekel, hogy imgp014203.jpg, hanem a kép maga, amire ott a stílusos galéria. Azt pedig senki nem mondta, hogy laptopon/desktopon nem kell fájlkezelő.

    (Az egérre: pl általános felhasználásra(nem játék) egy jó touchpad(amit eddig csak mbp-n láttam) sokkal kényelmesebb, mint egy egér. Macbookon nem is használok mást, pedig kifjejezetten kényelmes, és pontos egerem van.)

    Ja és mielőtt tovább hangoztatnátok az iSheep dolgot: androidos telefont használok, már vagy 2 éve(így átlátom a hátrányait, pl az sgsre 2 év alatt nem jött ki hibáltan rom), PC-t, csak használok mellettük napi szinten iPadet és MBP-t is. Így azt hiszem objektíven össze tudom hasonlítani a kettőt.

    [ Szerkesztve ]

  • brumi1024

    veterán

    Lejárt a szerk. időm, még annyit, hogy az iTunest eleinte én is utáltam, de utólag már látom, hogy azért vannak előnyei is. Az, hogy minden szinkronizálásnál backupolja a telefont/iPodot/tabletet az elég nagy előny, így gyakorlatilag az új készülékedet sem kell 0ról beállítani, elég visszaállítani a mentést.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NathanCullen #211 üzenetére

    Ha te véleménynek nevezed azt, hogy bejössz egy iPadról szóló topikban, megmagyarázni, hogy a másik felhasználó csak azért használja az adott gyári megoldást, mert "a szokásos így-gagyi-a-droid-meg-úgy-bezzeg-az-ipad" kör van", akkor megértelek...

    Megértem, hogy nehezedre esik elolvasni a többi dolgot, amit írtam, de azért egyszer megpróbálhatod. Látom, te tényleg "csak arra" tudsz gondolni, úgy meg, finoman fogalmazva, alkalmatlan vagy bármiféle vitára, illetve véleményütköztetésre.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Xero

    nagyúr

    válasz assemble #206 üzenetére

    Én asztali gépen és a laptopon is az adott programokból érem el a fileokat és nem a fileokon keresztül indítom a softwaret a legtöbb esetben.
    Zene - iTunes
    Film - Plex
    Fotó-videó - iPhoto
    Vágandó videó - FCPX
    Fejlesztési project - Xcode

    Nyilván vannak olyan dolgok amiket nem lehet, vagy nem kényelmes így megoldani, de az iPad nem is erre való. A fentebb felsorolt programok pedig lefedik az átalgos felhasználói igények 90%-át.

    A probléma az, hogy vagy nem tudod, vagy pedig nem akarod megérteni ennek a logikáját.

    szerk: Egyébként kit érdekel az a marha nagy szabadság, ha rettentő sok szeméttel és szegmentál platformmal jár együtt? A mai világban egy mobil eszközre a vásárlók nem első sorban informatikai cikként tekintenek, hanem egyszerű elektronikai termékként, mint egy BR lejátszó, vagy egy TV. Ott sem érdekli őket, hogy hogyan működik, vagy mi a háttere. Menjen hibátlanul, amit kínál azt tökéletesen hajtsa végre. Ennyi a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

  • Tim82

    nagyúr

    válasz erdoke #210 üzenetére

    Én sajnos nem rendelkezem még komplett itthoni ökoszisztémával (NAS/médialejátszó hálózati eléréssel vagy valamilyen DLNA-képes smart TV stb.) és a tabletet jellemzően a lakástól távol használom gyakrabban 3G-vel/wifivel. De ez megint szubjektív preferenciák kérdése.

    *

    Elgondolkodtam amúgy a cikk kapcsán, hogy konkrétan az első generációs Samsung Galaxy Tab-ból mennyire lehet hasonló tesztre alkalmas alanyt faragni. Amiben kapásból hátrányt szenved, az a HDMI hiánya - ahhoz bizony dokkoló kell (bár ~ 30 USD szállítással eBay-ről). (Arról nem is beszélve, hogy egy átlagos irodában inkább DVI vagy D-SUB fog rendelkezésre állni, mint monitorcsatlakozó...)

    Office-jellegű alkalmazásból ott van pl. a Polaris Office, ami elég jónak mondható és amúgy iOS-ra is van (alternatívaként a Documents To Go, a QuickOffice vagy a Thinkfree Office, utóbbi van gyárilag a Tab-on), Dropbox és Sugarsync van Androidra is a felhő-alapú tároláshoz/szinkronizáláshoz, a Tab különösebb gond nélkül működik együtt BT billentyűzetekkel (én egy Logitech Cordless Mediaboard Pro-val próbálgattam a napokban). Sketchbook Pro is van (én valamelyik Google Play áruházas 1 dodós akcióban vettem meg a tabletre). Az iPad-del ellentétben az office-jellegű app-okat általában utólag kell letölteni a Google Play-ről, míg ott ugye rendelkezésre áll a Pages.

    Ami még meglehetősen hátrány, hogy egy 7" tablet nem rendelkezik önmagában akkora látható/áttekinthető területtel, ami igazán kényelmes volna huzamosabb produktív irodai használat esetén. Ha az olcsóbb droidos tabletek között általános 800*480-as felbontást vesszük alapul, a helyzet tovább rosszabbodik. A külső monitor használata melegen ajánlott így...

    Ami egyébként szerintem a cikk egyik hiányossága, az a vezeték nélküli nyomtatás lehetőségének megvizsgálása (lehetőleg anélkül, hogy valamilyen cloud-szolgáltatáson/PC-n át kellene küldeni a nyomtatandó dokumentumot). Bár ha jól rémlik, akkor minden magára valamit adó nyomtatógyártó biztosít klienset az elterjedtebb mobil/tablet OS-ek alá a wireless nyomtatóik használatához, illetve léteznek 3rd party megoldások (Android-on eddig a Printbot-ot találtam, mint ajánlottat).

    Úgy általában egyébként jó lenne megvizsgálni, hogy jelenleg egy tablet (és ezért is fontos, hogy milyen OS-en milyen lehetőségek vannak) milyen kompromisszumokkal tud kiváltani egy akármilyen desktop PC-t/laptopot alapvető irodai feladatok esetén. Ezért is volna jó egy cikksorozat a témában - szerintem.

    Amúgy most épp rábukkantam egy a témához kapcsolódó cikkre, talán érdemes belenézni.

    Xero: azért erősen vannak olyan vélekedések, hogy a "fragmentáció", mint az Android OS ellen szóló érv, túl van dimenzionálva. [link] Maga a cikk elfogult, de érdemes az egyik forrását elolvasni.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • erdoke

    titán

    válasz Tim82 #216 üzenetére

    Amit mindenkinek fontos lenne megérteni: Ezek a táblák mobil operációs rendszert futtatnak, és csak a nagyobb érintőkijelzőre optimalizálásban nyújtanak lényegesen többet, mint egy okostelefon. Ugyanis amiket vizsgált a cikk, illetve amit leírtál, azokat kivétel nélkül ugyanúgy meg lehet csinálni iPhone-on vagy androidos okostelefonon is.
    Mivel szinte az egyetlen lényeges különbség a nagyobb méretű és felbontású kijelző, az erre optimalizáltság – ami ideális esetben az alkalmazás erős újragondolását jelenti, – különbözteti meg a jó tabletet a gyengébbtől. Pontosan ezért írtam, hogy az iPad jelenleg lényegesen jobban áll, mert az alkalmazások sokkal nagyobb hányadát gondolták újra tabletre. Nem mindet egyformán jól, de a kissé összecsapottak is lényegesen tovább mennek a felnagyítástól. Ha megnézel egy Zite-ot vagy Flipboardot androidos táblán, biztosan érted, mire gondolok.
    Nem hiszem, hogy ennek ne lenne szerepe az iPad sikerében, és csak a hype lenne körülötte sokkal nagyobb, mint az iPhone-nál.
    A fragmentáció sajnos pontosan az alkalmazások optimalizáltságánál kap szerepet, és nem is csak az eltérő kijelző méretek és képarányok miatt, hanem mert az alkalmazott tucatnyi SoC-ra lehetetlen optimalizálni. Gondolok itt elsősorban a felület GPU gyorsítására, játékokra, stb.

    Kis kiegészítés az Apple irodai alkalmazásaihoz: Ezek nincsenek előtelepítve az iPaden, sőt, elég borsos az áruk. Ha mindet megveszed, valahol 25-30 euró magasságában jársz.

    A legjobb aláírás a héten

  • madgie

    titán

    válasz Tim82 #216 üzenetére

    Erről a cikknek nevezett önigazolásból elég egy mondatot kiemelni:

    "amíg Apple terméket érzelmi alapon vásárolnak legtöbben, addig Androidot a praktikum vezérli"

    A sráccal valami komoly gáz van lelkileg, ha ezt komolyan gondolja.

    Szerk: off

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz Tim82 #216 üzenetére

    Lehet, hogy némileg túl van dimenzionálva, de attól még létező probléma.
    Az iOS-nél kell számolni 4 féle felbontással és kész. Alap programoknál ez sem jelent gondot, hiszen egy kattintás az egész a project elején.

    Ezzel szemben bárki bármit mond, ha valóban széles körben tökéletesen kinéző app-et akarunk Androidon, akkor bizony felbontások tucatjával kell kalkulálni, ami azért nálam kimeríti a rémálom kategóriát.

    Természetesen biztos én vagyok a tehetségtelen kód generátor (mondjuk tényleg az vagyok mert még nem gazdagodtam meg :P ), de számomra ez akkor is egy büdös nagy fekete pont a robot számláján.

    Nagyon régóta szajkózom, hogy ha a Google kicsit a sarkára állna és a frissítéseket hw-es követelményekhez kötné, és kicsit megregulázná a túlburjánzott spec-eket, akkor sokkal hatékonyabb lehetne az egész rendszer.

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Tim82 #214 üzenetére

    finoman fogalmazva, alkalmatlan vagy bármiféle vitára, illetve véleményütköztetésre.

    Rendben, köszönöm. Akkor úgy látom nekem nincs jogom bemenni egy Androidos topicba, és betrollkodni, mint te az iOS-esbe, hogy márpedig ott megint az Android magasztalása van, pedig az iOS sokkal jobb... Csak neked van hozzá kompetenciád, értem.

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • assemble

    addikt

    válasz erdoke #208 üzenetére

    "Már eleve az ötlet, hogy minden fájlt az eszközön kellene tartanom, teljesen horror. "

    KELLENE? Ezt hogy képzeljem el? A telefonod pisztolyt tart a fejedhez és megtiltja hogy bárhol máshol tárold a fájlaidat? Ezt ugye csak viccnek szántad?
    Mellesleg ez a KELL szó egy olyan, ami Androidon kvázi nem létezik (mindent úgy csinálhatsz ahogy kedved tartja), és amire az iOS kvázi épül teljesen.

    Normális navi nincs Androidra? Ez az év vicce kategóriában azt hiszem tényleg jogosan indulhatna.

    A fájlkezelők nékülözik az alapvető logikát? Mondod ezt miközben az iOS-t véded ahova kvázi kizárólag iTunes-sal lehet másolni dolgokat oda-vissza szinkronizálva aminek ha jó kedve van, csak osszekutyulja a dolgaidat, ha rossz kedve, elkezdi magától letörölni a cuccaidat a telefonodról mert fel akartál másolni rá egy zeneszámot? (többször megtörtént velem és az ismerőseimmel)

    A családtagjaid tényleg nem ismerik a fájl fogalmát és tényleg nehezükre esik fájlokat használni? Az iTunes idióta hóbortjait meg annyira kézenfekvő és kiismerni és könnyű használni?

    Ha ezekből csak az egyiket is komolyan gondoltad: Nincs több hozzászólni valóm, befejeztem.

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz assemble #221 üzenetére

    Mondod ezt miközben az iOS-t véded ahova kvázi kizárólag iTunes-sal lehet másolni dolgokat oda-vissza

    Ez baromság. :D

    ha jó kedve van, csak osszekutyulja a dolgaidat, ha rossz kedve, elkezdi magától letörölni a cuccaidat a telefonodról mert fel akartál másolni rá egy zeneszámot? (többször megtörtént velem és az ismerőseimmel)

    Bocs, de: :DDD

    Végig hülyeséget hordasz össze. Eddig egy valós dolgot nem írtál. Semmi sem úgy van, ahogy te elképzeled, ott a Google, barátkozz vele, írd be a baromságaidat, mielőtt ide leírod.

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • fazr

    senior tag

    válasz assemble #221 üzenetére

    Folyamatosan innen-onnan hallott tévhitekkel vagdalózol.
    Kicsit kezd unalmas lenni, hogy minden hozzászólásodban valótlan dolgokat állítasz.

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz assemble #221 üzenetére

    "iTunes-sal lehet másolni dolgokat oda-vissza szinkronizálva aminek ha jó kedve van, csak osszekutyulja a dolgaidat, ha rossz kedve, elkezdi magától letörölni a cuccaidat a telefonodról mert fel akartál másolni rá egy zeneszámot? (többször megtörtént velem és az ismerőseimmel)"

    User error. Nem értesz hozzá.

    "Az iTunes idióta hóbortjait meg annyira kézenfekvő és kiismerni és könnyű használni?"

    Még is mi az idióta benne?

    "Mondod ezt miközben az iOS-t véded ahova kvázi kizárólag iTunes-sal lehet másolni dolgokat oda-vissza.... "

    Valóban?

    [ Szerkesztve ]

  • erdoke

    titán

    válasz assemble #221 üzenetére

    Nem bánom, ha elolvasod, amit írok, és csak után kezdesz hőbörögni... :U
    1. Senki nem használ iTunest a családban, pedig van itthon 3 iPad és egy iPhone is.
    2. Éppen ezért nem csak iTunes-zal lehet fájlokat másolni, bár a klasszikus értelemben senki nem is másol fájlokat.
    3. Mutass egy TopMap alapú K-Eu + TK navigációt, ami már legalabb fél éve letölthető GPlayről.

    A legjobb aláírás a héten

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NathanCullen #220 üzenetére

    Ha továbbra is csak szelektív olvasásra vagy képes, illetve nem látsz ki a szemellenződ mögül, akkor továbbra is egyfolytában igazolod a veled kapcsolatos állításomat, miszerint alkalmatlan vagy vitapartnernek. Majd ha valóban trollkodni látsz engem az iOS-szal kapcsolatban és nem csak a fentiek miatt olvasod bele, akkor igazad lesz. Jelzem, nem fogsz rá példát találni (soha nem volt okom rá, hogy szükségét érezzem bármiféle Apple/OS X/iOS haterkedésnek) a mostani "alkalmon" kívül és a reakciók alapján te vagy az egyetlen, akinek a mostani "alkalomból" "trollkodást" sikerült leszűrnie, de ne zavartasd magad.

    Továbbra is kíváncsi lennék egyébként, mi alapján tartod a topikot a magánterületednek. :)

    Tőlem egyébként nyugodtan mehetsz Android-os topikokba, ha már kötelező jelleggel csak ellentétpárokban gondolkodsz, az árnyaltabb vélemények pedig nem jutnak át a szűrődön. Az olyan belemagyarázásokon, miszerint én bármit is "megtiltanék" neked, meg kifejezetten jót mosolygok. :)

    Xero: létező probléma, ezt nem is lehet letagadni, ellenben nagyon sokszor kényelmes kibúvó fejlesztőknek és erre utal a cikk.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Xero

    nagyúr

    válasz Tim82 #226 üzenetére

    "..ellenben nagyon sokszor kényelmes kibúvó fejlesztőknek és erre utal a cikk."

    A jó informatikus lusta. Vagy a problémát próbálja minél gyorsabban és egyszerűbben megoldani, hogy lustálkodhasson tovább, vagy nem vesz róla tudomást. :P

    [ Szerkesztve ]

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Xero #227 üzenetére

    Igen, de ez a hozzáállás nem vezet üzleti sikerességhez mobil app fejlesztési fronton. :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • assemble

    addikt

    válasz fazr #223 üzenetére

    Hát ha neked az innen-onnan hallott tévhit hogy évekig használtam ÉS fejlesztettem rá, akkor gratulálok hozzá, egyébként komolyra fordítva a szót valószínűleg sokkal jobban ismerem az egész platformot, mint itt bárki.

    Xero: Aha, nem értek hozzá. Amikor 10+ éve dolgozok informatikusként, programozóként. Nyilván bennem van a hiba. Érdekes módon a "túlbonyolított" fájlkezelőkkel meg soha semmi bajom nem volt, és kb 1 perc alatt megtanultam használni őket. Amikor meg nem tudok telefonálni akkor sem a telefonnal van a hiba, hanem én fogom rosszul, tudjuk :C

    erkode: Tényleg? Akkor másolj már fel nekem egy mp3-at (amit pl egy weboldalról szedtél le) az iAkármidre iTunes nélkül úgy, hogy le tudjam játszani az ipod lejátszóból. Vagy másolj már egy egy dokumentumot az iAkármidről egy gépre usb-n itunes nélkül. Nem fog sikerülni. Mint írtam, hosszú ideig használtam ilyen eszközöket, pontosan tisztában vagyok vele, hogy ilyen-olyan körülményes trükkökkel meg lehet kerülni ezeknek a korlátozásoknak a részét, csak éppen így kb 10szer körülményesebb lesz az egész mintha az olyan baromi bonyolult fájlkezelős megoldást használna az ember.

    Nyomatékosan hangsúlyozom sokadszorra, hogy ez a szemlélet teljes mértékben megvalósítható Androidon és más OS-eken is ahol fájlkezelők is vannak. Tehát amit csináltok, az lényegében az, hogy amellett érveltek, hogy a fájlkezelők lehetőségének a hiánya, a korlátozása egy előny. Ennyi a lényeg, az összes többi mellébeszélés. És mivel ez önmagában egy baromság, erre az egész témára nem is vagyok hajlandó több szót fecsérelni.

    Nathan-re már nem reagálok, mert már meg se próbál érvelni, nettó félrebeszélés és trollkodás amit csinál.

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Tim82 #226 üzenetére

    Először ki írt? Én neked, vagy te nekem?

    Ren Hoeknek címzett hozzászólásomra válaszoltál. Úgy, mintha én neked írtam volna akár egy rossz szót is. Semmit nem írtam neked. Az efféle inger nélküli védekezésnek egy oka lehet csak... Majd rögtön azzal folytattad, hogy szerinted a cikkben leírtakat Androiddal is ugyanúgy meglehet csinálni, mintha többen kérdezték volna egy iPades topicban... Majd, hogy szerinted ha tesztelnek egy iPadet, akkor már teszteljenek mellé egy androidosat is. Kérdés, hogy minek, és hogy jön éppen a témához...

    Továbbra is kíváncsi lennék egyébként, mi alapján tartod a topikot a magánterületednek.

    A fenti megállapításodat nem tudom miből szűrted le, valószínűleg kint van a nevem a topic elején.

    Vagy esetleg Ren Hoeknek adott, irónikus válaszomból, amelyben leírtam neki, hogy mehet ő is nyugodtan, meg a barátja is (assemble), oda amiben ők hisznek. Ugyanis Ren Hoek szerint akik Apple terméket használnak azok vallási hívők, ezért adtam neki irónikusan választ... :)

    assemble

    Megint leírtál egy oldal baromságot, megint nem igaz belőle egy szó sem. Gratulálok hozzá. Vehetnéd a fáradtságot, rákeresnél a hülyeségekre Google-ben, és nem néznének hülyének.

    Nathan-re már nem reagálok, mert már meg se próbál érvelni

    Igazad van, nem érveltem, csak még programot is linkeltem neked, ami cáfolja az orbitális nagy baromságodat, amit a haverjaidtól hallottál.

    Válaszolni meg persze, hogy nem tudsz. Hogy tudnál? Max. annyit tudnál írni, hogy "Jéé, ezt benéztem. Ezt eddig tényleg nem tudtam, kár volt trollkodnom." :DDD

    Már egy jópáran leírták, mekkora baromságokat hordasz össze. De persze képtelen vagy elismerni. Már csak az a kérdés, hogy zseni vagy-e, mert ugye őket nem szokták megérteni. Mondjuk sokaknak ez a hobbija, hogy hülyének nézetik magukat a baromságaikkal.

    [ Szerkesztve ]

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • Xero

    nagyúr

    válasz assemble #229 üzenetére

    Az iTunes teljesen logikusan rendszerezi és szinkronizálja az ott tárolt és azon keresztül elérhető adatokat. Ha valamit a Te szándékodon kívül csinál és nem érted, hogy miért, akkor ne is haragudj de nem értesz hozzá.

    Viszont ha konkrét példával tudsz élni az állításod mellett, ami valóban a sw hibája, azt mondom ok. Addig viszont egyszerűen csak dobálózol továbbra is a saját gondolataiddal, ami az én meglátásom szerint a hozzá nem értésből fakad.

    "Nyomatékosan hangsúlyozom sokadszorra, hogy ez a szemlélet teljes mértékben megvalósítható Androidon és más OS-eken is ahol fájlkezelők is vannak. Tehát amit csináltok, az lényegében az, hogy amellett érveltek, hogy a fájlkezelők lehetőségének a hiánya, a korlátozása egy előny. Ennyi a lényeg, az összes többi mellébeszélés. És mivel ez önmagában egy baromság, erre az egész témára nem is vagyok hajlandó több szót fecsérelni."

    Már leírtam, de úgy néz ki a tényeket hajlamos vagy ignorálni. Az Apple termékek alapvető szemlélete nagyon sok esetben (Mac-en is már réges-régen), hogy a tartalom érhető el a cél-software-ből, így tudod hol kell keresned, rádásul ez a cél-software képes plusz információt is adni az adott kategóriában szereplő fileokról (exif adatok, tagek, ID3, stb). Ennek ugyebár az ellentéte a Te általad is favorizált (és sok szempontból nehézkesebb) file kezelős megoldás, ahol ömlesztve kapod a fileokat és később nyitogatod őket.

    A mellébeszélés és a bullshit generátor jelen esetben a Te oldaladon van.

    [ Szerkesztve ]

  • erdoke

    titán

    válasz assemble #229 üzenetére

    Az nem elég, ha százszor leírod, mennyire vagy tisztában vele, ha a mondandód többi része ékesen bizonyítja, hogy fingod sincs róla. Sőt, elég ovis meggyőzési módszernek tűnik.
    Ahogy mondtam korábban (apropó, értelmezve olvasás megy?), WiFi-n keresztül át lehet másolni bármelyik irányban dolgokat, de a többször említett QuickOffice vagy DocumentsToGo is tud iTunes nélkül dokumentumot másolni. Azt mondjuk nem igazán értem, miért ragaszkodsz az USB-hez, ha kábel nélkül gyorsabban megoldható. :F
    Ha a gyári lejátszóba csak iTunes-zal lehet másolni (ezzel nem vagyok tisztában, nem igazán használom), akkor választok másik lejátszót, van tengernyi.

    Esetleg ugorj el pl. a bu.mp oldalára, ha egy friss megoldást akarsz látni (egyelőre csak) képek másolására.

    A legjobb aláírás a héten

  • brumi1024

    veterán

    válasz assemble #229 üzenetére

    Jó lenne ha értelmeznéd is amit írtak neked, nem csak további baromságokat írnál válaszul. 3 rendkívül bonyolult szó: nem erre való. Meg lehet oldani, de minek? Tök jó, hogy androidon ennyi mindent meg lehet oldani, de semmit sem elég jól. Inkább tudjon kevesebb dolgot, de működjön tökéletesen, mint kelljen szenvedni, mert lassú, nem úgy működik ahogy kellene...stb. A felfogásoddal van gond, továbbra is, ez nem számítógép, ez céleszköz. Sportkocsival se mész szántani, pedig abban ugyanúgy van ülés, kormány meg motor...

    Ja igen a megjegyzésedre meg: mutass 1 embert aki nem tudott telefonálni, mert rosszul fogta a telefont...

    [ Szerkesztve ]

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NathanCullen #230 üzenetére

    Az feltűnt, hogy Ren Hoek nekem válaszolt és arra fakadtál ki? Ebből szerinted nyilvánvalóan tudnom kellene, hogy Te akkor assemble-re gondolsz, mint "barátjára". Ez fail és nem nekem, btw., hacsak nem kellene gondolatolvasónak lennem a tök logikus következtetés helyett, miszerint engem találsz be.

    Amúgy abból, hogy előadtad, hogy mit keresnek itt az "Android-fanok", hiszem ez egy "iPad-topik" szerinted. Szerintem pedig egy cikk topikja, amelyek a tabletek irodai használhatóságát boncolgatja több-kevesebb sikerrel, az iPad-et használva példaként (és épp ezért kellene a másik, tablet-eken elterjedt OS-ra alapozva egy folytatás). De ahogy leírtad, szerinted ez is trollkodás, hiszen minek ilyet felvetni egy "iPad-topikban", nem igaz? (Az sem zavar téged, gondolom, hogy még a vitánk előtt felvetettem ezt itt és Rudi válaszolta is, hogy amennyiben lesz rá igény, lehet róla szó.)

    Az az apróság is megvolt, hogy akit érintett, annak elnézését kértem a valóban pikírt és a további hozzászólásai tükrében nem igazságos megjegyzésemért? Ami ráadásul neki szólt, de te majdhogynem komplett összeesküvés-elméletet alkottál mögé, a "már-megint-jönnek-a-gonosz-droid-fanok-széttrollkodni-az-ipad-topikomat" alapvetésből kiindulva?

    Nos, ezért nem tartalak vitára alkalmasnak.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Tim82 #234 üzenetére

    Ebből szerinted nyilvánvalóan tudnom kellene, hogy Te akkor assemble-re gondolsz, mint "barátjára".

    Mindenki a saját ingjét veszi fel. Ha felvetted, akkor tudtad, hogy a tiéd... Ezt már magyarázhatod jobbra- meg balra is.

    Amit leírtál a mostani hozzászólásodban, azt mindet beképzeled magadnak. Te írtál nekem először, én válaszoltam, ennyi... Legközelebb ne írj rám, főleg ne kezd el magyarázni nekem egy iPad topicban, hogy mennyivel jobb az Android, meg, hogy csak azért használja valaki az iOS egyik alap szoftverét, mert az iPad magasztalva van. És úgy nem válna az sem szükségessé utána, hogy mentegetőzz, hogy te mégsem trollkodtál, meg hogy mennyire köze van az Android felsőbbrendűségének egy iPad topicban...

    Nos, ezért nem tartalak vitára alkalmasnak.

    Jól van, ezt már írtad... Nem kell szugerálnod, elsőre is elhittem neked.

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NathanCullen #235 üzenetére

    Köszönöm, hogy megerősítetted és igazoltad a rólad alkotott véleményemet. Tanulságos volt, főleg ilyen gyenge érvelés mellett, amit leírtál. Mindenesetre ha annyi minimális belátás sincsen benned, hogy beismerd, hogy te hibáztál és csak ész nélküli vagdalkozásra vagy képes, az tényleg nem az én gondom. :)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Tim82 #236 üzenetére

    Hát ez van...

    Köszönöm, hogy megerősítetted és igazoltad a rólad alkotott véleményemet.

    Szívesen! :)

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • Blade96

    csendes tag

    Én tökéletesen tudom használni "munkára" az iPad2-m. Én prezentációkat készítek iPad-en, és ha esetleg nagyon kellene az animáláshoz a gép, akkor csak dropboxba feltöltöm, gépen megcsinálom amit kell és utána folytatom iPad-en. Nem kell semmilyen trükközés. Az iPad2-m tökéletesen megvan a Desire HD mellett :)

  • brumi1024

    veterán

    válasz Blade96 #238 üzenetére

    A Prezi-ről hallottál már? A szerintem egy tök jó, új prezentációs irány, nekem nagyon bejön, és van iPad appja. (Csak érdekességképp, mert felhoztad a prezentációs irányt. Magyar fejlesztés amúgy, ha jól tudom.)

    [ Szerkesztve ]

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NathanCullen #237 üzenetére

    Igen, pontosan ez. :K

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • javie

    csendes tag

    válasz Menthirist #5 üzenetére

    És ha kijön a 4es, hogy fogjuk nevezni? :DDD "Neked az új iPad-ed van? - Neem ez a 3as - Dehát én is azt mondom..." Hülyeség.. ez a 3ik a sorban, szóval nekem ez a 3as, punktum :D

    "Time is a flat circle!"

  • javie

    csendes tag

    Ezt a SketchBook-ot nagyon szivesen kipróbálnám, nemtud valaki róla esetleg egy StarKing-ben, vagy valahol nem lehet vele "játszani"? :)

    "Time is a flat circle!"

  • Xero

    nagyúr

    válasz javie #242 üzenetére

    Akinek ez olyan marhára számít annyit mond, hogy 2012-es vagy 2013-as. Én általában nem azért veszek eszközöket, hogy villogjak vele. :U

  • Blade96

    csendes tag

    válasz javie #243 üzenetére

    Én kipróbáltam az iPad2-mön és nagyon jó. Nem nagyon tudok rajzolni :D , de nem bántam meg, hogy megvettem :)

  • voyi

    aktív tag

    Valaki nemtudja,hogy van-e más okosság a cloud browseren kívül az adobe flash objektumok kezelésére ipdanál?
    Mivel ugyebár nem támogatja sajna ipadon lévő op.rendszer, ezért egy bizonyos cloud browser nevű alkalmazással lehet működésre bírni,ám az appstore-on keresztül bizony a mi országunkban nem lehet letölteni, mivel jön a hibaüzi: "your request could not be completed" :W Azaz ahogy utánaolvastam ,ez akkor van ha egy adott országban a szerzői jogok nem engedélyezettek az adott alkalmazásnál.

    Komolyan vicc azért ez,hogy egy ~180.000 ft-os tabletnél manapság már olyannyira elterjedt adobe flashplayert az apple operációs rendszere ipadon sem támogatja.

    [ Szerkesztve ]

    Aláírás

  • Xero

    nagyúr

    válasz voyi #246 üzenetére

    Skyfire jó lehet.

    Egyébként a flash egy erőforrás zabáló monstrum. Teljesen logikus lépés volt anno kihagyni.

  • voyi

    aktív tag

    válasz Xero #247 üzenetére

    Igenám,de ne feledjük el azt,hogy a weblapoknál nagyon elterjedt manapság a flash objektum használata, gondolok itt például a különböző videók lejátszására(függetlenül attól,hogy a youtube videókat meglehet nézni külön alkalmazással). Persze tény és való,hogy az adobe flash technológia neméppen bánik takarékosan a számítógép erőforrásaival,gondolok itt főleg a processzor terhelésre...

    Skyfire-ről meg még utánaolvasok,kösz a tippet :R

    Aláírás

  • Xero

    nagyúr

    válasz voyi #248 üzenetére

    A beágyazott videok nagy része már fent van html5-be ágyazva is a normálisabb oldalakon.

    Aki meg nem foglalkozik vele, annak az oldala nem is érdekel. Inkább ne lássam ezeket, de az aksi bírja tovább 30-40%-al.

  • Dilikutya

    félisten

    A cikkből nekem továbbra is az jön le, hogy az iPad (és bármelyik más tablet) egy nagy okostelefon, telefonfunkció nélkül. Ha már a 200 ezres gépre külön billentyűzetet, egeret, monitort kötök, akkor az a gép önmagában szart sem ér. Az meg röhej, hogy iTunes, e-mail vagy felhős tárhely kell, ha valami adatot át akarok tenni róla máshova.
    Irodai környezetbe drága és fölösleges, egyedül házon kívül lehetne jó valamire, de akkor meg már inkább egy netbook, pedig azt se tartom sokra.
    Az ennyire nagyfelbontású kijelző ennyire kis méretben szintén értelmetlen.
    Másrészt meg túlárazott baromság ez is, meg a Galaxy is.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Dilikutya #250 üzenetére

    Ha már a 200 ezres gépre külön billentyűzetet, egeret, monitort kötök, akkor az a gép önmagában szart sem ér.

    Értjük. Tehát magában egy PC konfiguráció sem ér szart sem, ha már monitor, egér meg bill. is kell hozzá.

    Az meg röhej, hogy iTunes, e-mail vagy felhős tárhely kell, ha valami adatot át akarok tenni róla máshova.

    Az a röhej, hogy te azt hiszed, hogy kell, közben meg nem is kell... :)

    Irodai környezetbe drága és fölösleges

    A cikk sem azt írja, hogy irodai felhasználásra kell megvenni, csak, ha már van, akkor ilyen funkciók hogyan valósíthatóak meg rajta.

    Az ennyire nagyfelbontású kijelző ennyire kis méretben szintén értelmetlen.

    Ez konkrétan nem igaz.

    Másrészt meg túlárazott baromság ez is, meg a Galaxy is.

    Akkor emberek milliói veszik a baromságot...

    [ Szerkesztve ]

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • Dilikutya

    félisten

    válasz NathanCullen #251 üzenetére

    Nem egy dologról beszélünk. Az iPad egy kompakt, egybegép, elvileg mindene van - csak ha már külön billentyűzet, egér megy mellé, akkor belátjuk, hogy a perifériái szart sem érnek.

    Mire jó neked ekkora felbontású kijelző ekkora méretben?

    És igen: emberek milliói vesznek baromságot. A tablet olyan a számítástechnikában, mintha te szőrt növesztenél, és visszamásznál a fára.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Dilikutya #252 üzenetére

    ha már külön billentyűzet, egér megy mellé, akkor belátjuk, hogy a perifériái szart sem érnek.

    Ha szerinted szart sem érnek, akkor oké. Az egyéni véleményedtől azonban nem lesz szar...

    Mire jó neked ekkora felbontású kijelző ekkora méretben?

    Kiférnek a weboldalak nagyítás nélkül. Az apróbb részek nagyítás nélkül is élesek maradnak, nem lesznek recések a szélek, ezáltal az apró betűk is olvashatóak, szebb kép, satöbbi...

    És igen: emberek milliói vesznek baromságot. A tablet olyan a számítástechnikában, mintha te szőrt növesztenél, és visszamásznál a fára.

    Akkor kapaszkodj meg, mert a Microsoft Windows nevű operációs rendszerének következő kiadása a tableteket és az érintőképernyőt részesíti előnyben, arra tervezik.

    Tehát nem a tablet a fára való visszamászás, hanem az, ha nem fogadod el, hogy a tablet a jövő...

    [ Szerkesztve ]

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • Dilikutya

    félisten

    válasz NathanCullen #253 üzenetére

    Attól, hogy a Microsoft az asztali operációs rendszerét is ennek a buta koncepciónak rendeli alá, hadd ne örüljek, az nem innovatív, csak visszafejlődik.
    Amúgy meg akar a halál ilyen kis kütyükön bármit is csinálni - videót nézni kicsi, dolgozni, böngészni szintén. Sznob faszság egy zsák pénzért. A GPS jó dolog, de olyan van olcsóbban is, az iPad-ban meg talán az nincs is.
    A netbookra is mondták, hogy az a jövő, ma meg bohóckodni senki se veszi már. De az legalább használható munkára, mert van rajta USB, LAN, Bluetooth és Wifi is, meg persze touchpad és "qwerty" billentyűzet.
    De a tableten ugyebár ilyenek nem nagyon szoktak a Bluetooth és Wifi kivételével lenni, és az OS-nek hála ott se használhatóak túl jól, ahol előny lenne a kis méretből adódó hordozhatóság. Netbook pl. jól használható vonalkódolvasóval leltározáshoz, ezt old meg iPad-on - szöveget szerkeszteni nem nagy munka, de legalább körülményes, mást meg nem tud.
    Magánemberként meg PC egy normális monitorral - otthoni munkára, filmezésre, böngészésre, játékra. Baromság egy 7 colos kijelzőn lesni a Facebook-ot buszozás közben.

    Az egész tablet mizériát jól jellemzi az aláírásod.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • brumi1024

    veterán

    válasz Dilikutya #252 üzenetére

    Hihetetlen ez a felbontás mizéria... minek? Mert sokkal szebb. És mivel egy tabletnél tulajdonképp a megfelelő hardver után ez a legfontosabb dolog, ezért számít.

  • Blade96

    csendes tag

    válasz Dilikutya #254 üzenetére

    Szerintem nagyon jó az iPad, nincs vele semmi bajom. Amióta megvan, azóta nagyon ritkán ülök a laptop elé. Nálam simán helyettesíti a PC-t, de mindenkinek másra kell!

    [ Szerkesztve ]

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Dilikutya #254 üzenetére

    Sznob faszság egy zsák pénzért.

    Szerintem téged nem az aláírásod, hanem ez a kijelentésed jellemez tökéletesen. Irigységgel szemben értelmetlennek látom a további válaszokat, mert míg valaki nem fizetheti meg, addig úgy is az lesz, hogy az szar, semmire sem használható...

    Ráadásul úgy nyilatkozol valamiről, hogy azt sem tudod, hány inches a kijelzője (szerinted 7"), nem tudod, hogy ma már a netbookok nem hulladékok, sőt már egy 60-70e közötti netbook még az újabb játékokkal is megbírkózik. És azt sem tudod, hogy rengeteg ember veszi a netbookokat, és az egyre kisebb gépeket, a hardver gyártók pedig elég erősen fejlesztik a teljesítményt, mert nagy a felvevő piac az egyre vékonyabb, és kisebb gépek felé.

    Szóval amíg valami(kről) fogalmad sincs, addig az elképzelt, légbőlkapott érveid semmit sem érnek. Érdemes lenne utána olvasnod, mielőtt leírod őket... De persze az nehezebb.

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • Dilikutya

    félisten

    válasz NathanCullen #257 üzenetére

    Számtalan dolog van, amit megvehetnék, mégsem teszem. Ilyen például az elemes műbráner és igen, az iPad is. 10 colos, nabumm. Számomra az még munkához elégtelen, filmet nézni szintén.
    Az meg, hogy buszon, meg szabad wifin a parkban netezgessek, értelmetlen.
    Netbook nem játékra való, kicsi, kényelmetlen hozzá. És azért megnézném én, mire képes újabb játékokkal egy netbook.

    Magyarázhatod a baromságaidat, de attól még ezeknek a készülékeknek értelme nem sok van azt kivéve, ahol jól jön a kis méret, a hordozhatóság, és nem zavar a kezelőfelület.

    Magáncélra faszág egész fizetést (esetleg anyuét, apuét) rákölteni.

    Ford Mustang-ot nem tudok venni, de elismerem, hogy jó lenne...

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • brumi1024

    veterán

    válasz Dilikutya #258 üzenetére

    Neked elégtelen munkára, számodra felesleges, szerinted értelmetlen és szerinted hülyeség. Más emberek más igények ezt értsd meg. A férfiaknak semmi szüksége tisztasági betétre, mégsem tartod feleslegesnek.

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz Dilikutya #258 üzenetére

    "Magáncélra faszág egész fizetést (esetleg anyuét, apuét) rákölteni."

    Annyiba kerül kb mint az átlag fizetés, viszont Magyarországtól nyugatabbra a havi fizetés 1/5-10-ed része.

    [ Szerkesztve ]

  • brumi1024

    veterán

    válasz Dilikutya #258 üzenetére

    Egyébként nekem pont ma jött nagyon jól, hogy van iPad a családban. Vizsgáztam egy tárgyból és viszonylag nagy anyagrész pdf-ben volt meg és vizsga előtt ahhoz, hogy átnézhessem nem akartam kb 80 oldalt kinyomtatni, és a kindle-öm pedig nem túlságosan kedveli a hosszabb bonyolultabb matematikai képleteket. Laptopot nem akartam ma vinni ezért a 2 óráért az egyetemre így nagyon jól jött az, hogy feldobom dropboxba a jegyzetmappám, és majd bent az iPadről átolvasom. Sokkal kényelmesebb is, mert bőven elfér az asztalon a többi jegyzetem mellett, úgy kezelhető mint egy papírlap, viszont ha kell tudok internetezni is rajta, és az akksi miatt sem kell aggódnom.

    Normál netezésre, tartalomfogyasztásra pont kényelmesebb mint egy laptop az ölben.

    [ Szerkesztve ]

  • z0d1AK

    veterán

    válasz amazonhell #262 üzenetére

    Ilyet használok: Logitech Joystick for iPad

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

  • latyak17

    tag

    sziasztok, bár nem az első padem, de mégis vannak kérdéseim, amiket magamtól nem sikerült megoldanom, és mivel ismerősi körben egyáltalán nem terjedt el az apple, szinte semmilyen terméke nincs kihez segítségért fordulnom..

    Először is azzal kezdeném, hogy egy iPad 3 16GB WIFI, van tulajdonomba és nagyon szeretem, de újabban egyre több filmet nézek bár eddig még csak otthon nyaralás közeledtével nem szívesen cipelem magammal a laptopom inkább a padem, igen de filmet az istennek se tudok rátenni a padre, kinntvan a szokásos séma, hogy vásároljak meg minden de nem tudok rátenni, se behúzással, se beillesztéssel... esetleg mi az amit elrontottam, mert zenét simán tudok rátenni..

    Másik érdekes problémám, hogy vettem hozzá egy "okos" tokot ami elejét és hátulját is védi és ha előlapját felemelem automatikusan feloldja a billentyűzárat, ebből esetlegesen származhat valami meghibásodás? Természetesen ha lehajtom akkor meg lakathanggal lezárul, rettentő praktikus és olcsó is volt de nemtudom milyen megoldáson alapszik ezért félek, nehogy kárt okozzon!

    Latyak17'

    METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

  • erdoke

    titán

    válasz ZeroLimit #265 üzenetére

    Kissé szerencsétlen a cím, de ha olvastad a cikket, egyltaln nem arról van szó, hogy valaki ül egy irodában, és kényszerítik az iPaddel dolgozásra. Inkább arról van szó, milyen mértékben tudja kiváltani a laptopot, ha irodai jellegű alkalmazásokról van szó.

    A legjobb aláírás a héten

  • Sziasztok!
    Kérlek segítsetek nekem egy kicsit tablet ügyben, úgy gondoltam ez lenne a megfelelő topic a kérdésemre:
    A lényeg, hogy van egy E7 Nokia-m, amit valószínüleg lecserélnék egy tablet-ra.
    A használási követelményeim a következők lennének:
    - mobilinternetem van, tehát a sim kártyát belehelyezném
    - elsődlegesen internetezésre kell
    - fő használatom még, hogy 5db email címet tudjak figyelni a nap 24 órájában. Az E7-ben ezt nagyon szerettem, hiszem 30 perces szinkronizációra voltak állítva a külön ablakokban lévő email fiókok, és csippant hangosan ha valamelyikbe email érkezett, de a központi szerverről nem törölte őket. Ez tableten is megoldható (folyamatos emailok figyelése)?
    - a másik fő irányom, hogy webes kalkulátorokból PDF fájlokba nyomtatok szerződéseket, melyeket utána USB-n keresztül másolok, és később asztali PC-n nyomtatok.
    Összegezve:
    1. Emailok figyelése, jelzése ha jön.
    2. PDF-be való nyomtatás
    3. USB kapcsolati lehetőség
    4. Internetezés
    Minderre egy Ipad (3-NEW) 32 GB-os Wifi, Cellular változattal szemezgetek.
    Szerintetek jó alternatíva? Megfelelő? Vagy nézegessek mást?

    joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

  • kiskekko

    tag

    Sziasztok! Elsősorban azokhoz szól a kérdésem akiknek van iPad-e és nem csak tartalomfogyasztásra hanem tartalom előállításra is használja. Használja valaki szövegszerkesztésre? Írt már valaki diplomamunkát vagy azzal megegyező bonyolultságú szöveget iPad-en? Ha igen szívesen venném a véleményét és tapasztalatait. :)

    "Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

  • Blade96

    csendes tag

    válasz kiskekko #268 üzenetére

    Ugyan diplomamunkát nem, de más hosszabb szöveget,táblázatot illetve prezentációt csináltam már iPad-en, és azt kell mondjam, hogy nem az igazi. Sokkal egyszerűbb volt odaülni egy számítógép elé és azon csinálni.
    Én nem ajánlom erre a célra az iPad-et. :) (Ez csak a szerény véleményem volt :D ;] )

  • kiskekko

    tag

    válasz Blade96 #269 üzenetére

    Azért voltam erre kíváncsi mert mostanában szemezgettem a tabletekkel, olvastam hogy nagyon jó office alkalmazások érhetőek már el ipad-re és más táblagépekre egyaránt. Mindegy szakdogámat egyenlőre befejezem PC-n az a biztos :D.

    "Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

  • aranyb3ka

    csendes tag

    válasz JoceeHunt #267 üzenetére

    Erre inkább droidos tabletett nézz.

    Van olyan lejátszó ami rendesen kezeli az srt feliratokban lévő ékezeteket?

Új hozzászólás Aktív témák