Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jockas

    senior tag

    válasz Boxi88 #22 üzenetére

    Ezzel csak az a gond, hogy ennek még nem sok köze van egy VGA-hoz...

    Amire leváltja a heterogén programozás a jelenlegi trendeket, addigra az Intelnek is lesz hozzá hardvere. Ez is olyan terület, aminek még mindig van pár éve ahhoz, hogy haszna is legyen. Mint anno az R600-as fejlesztés vagy a Fermi...

  • jockas

    senior tag

    válasz Yany #31 üzenetére

    Érdekelne, hogy vajon a Prescott előtti P4-ekkel szerinted mi is volt a gond? Mondjuk konkrétan a Northwood magos P4-eknél... (persze azon kívül, hogy gyorsabbak voltak az AMD prociknál)

  • jockas

    senior tag

    válasz Angel1981 #44 üzenetére

    Mert a Q6600->Atom->Phenom váltás logikus... :D 1 hónapja Phenomot venni szerintem eléggé buta döntés volt úgy, hogy állítólag "kizárólag anyagi okok" motiválták...

  • jockas

    senior tag

    válasz hohoo #47 üzenetére

    Látom az idő megszépítette az emlékeidet... :D Az ár meg egy másik dolog...az Intel procik sosem voltak olcsók...vagy csak az AMD-nek kellett sokszor túl olcsón adnia a procijait, hogy vegyék. Ez persze nézőpont kérdése... :D
    Várom azt, hogy a Bulldozerek hozzák a SB-ek teljesítményét és akkor majd meglátod te is azt, hogy az AMD procik sem lesznek túl olcsók, ha versenyben vannak.

  • jockas

    senior tag

    válasz Pug #52 üzenetére

    Az enyémét tuti nem! ;) De nekem nem is Celeronom volt...

  • jockas

    senior tag

    válasz dezz #54 üzenetére

    Miért adták feleannyiért az X4-es Phenomokat a Core i7 megjelenése óta (talán már a Quad óta)? Talán mert nem tudott versenybe szállni a Core procikkal...
    Aztán nem úgy rémlik, hogy ilyen olcsón adták volna anno az A64X2-eseket...de talán már az A64-eket sem, amikor azok versenyben voltak.

    Nem szép dolog az Inteltől az amit tett...lehet utálni őket ezért, mint az nV-t is az ugyanilyen lépéseiért...de vajon miért nem utálják ennyien az nV-t, amikor azok még a tesztekben is csaltak és a termékük teljesítményéről false képet mutattak?! Az Intel nem tett ilyet...nem mellesleg pedig nem csak az Intel volt ebben benne és mégis csak az Intelt veszitek elő ebben...hol vannak azon cégek nevei, akiket ugyanennyire érint ez az ügy? Akik a másik oldalon voltak? Már jó ideje az Intel sokak számára egy önmagától adódó célpont, akit lehet hibáztatni az AMD sikertelensége miatt (talán mert a legnagyobb gyártó, de ennek nem sok köze van ahhoz, hogy hogyan ér el sikereket a Prescott féle zsákutcákkal is, mert akkor a többség az nV-t is legalább ekkora lelkesedéssel szidná...de a többség nem ezt teszi)...de vajon miért nem hibáztatják az AMD-t, hogy a nagy megváltó Phenom miért nem lett versenyképes a Core-al szemben?

  • jockas

    senior tag

    válasz hohoo #58 üzenetére

    Én nem a sok GHz miatt vettem P4-et, hanem mert az számomra jobban megérte és mert számomra az Intel a megbízhatóbb. Ezen vitázhatsz, hogy neked nem...nálam meg folyton fagyott anno a Duron, miközben még a Celeronnál sem volt ilyen gondom. Arról már nem én tehetek, hogy te láthatóan nagyon Intel ellenes vagy...én nem vagyok AMD ellenes, ez már csak arra ellenreakció, amit te csinálsz. :P (nevetni akkor nevettem, amikor szemmel volt látható. hogy mennyire melegedett a Thunderbird)
    Én kimaradtam a Willamette korszakból és a Prescott és utódaiból...nekem csak egy szimpla Northwood magos HT nélküli P4-em volt, amivel nem volt semmi gondom.

    A PhenomII már egész jó lett, csak annyi a gond, hogy már az első verzióval leírta magát elég sok ember előtt. A fogyasztásáról meg ne is beszéljünk a Core 2-khöz képest (főleg a 45nm-esekhez képest). Én Intel párti vagyok, ez tény...de én nem süllyedek le egyesek szintjére, hogy folyton szidjam az AMD-t (és ez nem személyeskedés...ez nem rád vonatkozik, hanem általános).

    dezz!
    Az Intel húzása nem volt szép...de érthető is, ha az üzleti oldalról nézzük. De ettől még nem támogatom ezt a fajta viselkedést. Ugyanakkor ettől még nem leszek AMD párti, mert nekem tökéletesen megfelel az Intel...megbízható, jó sebességet ad. Sokan az árral jönnek...én meg inkább veszek drágább alkatrészt, ha tudom, hogy az megbízható. Az AMD-nél meg tapasztaltam már az ellenkezőjét és mivel makacs vagyok és jobban hiszek a tapasztalatomnak, mint az AMD pártiaknak, így maradok is az Intelnél.
    3DNow elérhető volt az Intelnek? Mert nekem nem rémlik... FMA más téma.

    Abu!
    Szerintem nagyon félreértettél... Mit utáljanak? Mondjuk azt, amikor anno ellehetetlenítette az ATI-t vagy amikor a driver lebutította a grafikai beállításokat a gyorsabb futtatás érdekében amikor valamilyen teszt programot indított a felhasználó...ez egy az egyben a felhasználó félrevezetése, becsapása volt.
    Visszatérve arra, hogy az Intel ellehetetlenítette az nV-t....igazából nem sajnálom őket azután, hogy ők mit tettek az ATI-val! Az Intel-t sem sajnálom, amikor kapják a büntiket...nem rémlik, hogy anno az nV valaha is kapott bármilyen büntetést azért, mert visszaélt a helyzetével. Most megkapták kamatostul...

  • jockas

    senior tag

    válasz Abu85 #60 üzenetére

    A képminőség már a GF2-es korszakban is ATI-nak volt jobb...láttam a gépem mellett egy GF2-es képét és valami borzalom volt az ATI-hoz képest. A GF FX óta viszont az nV-nek figyelnie kell a képminőségre, mert ezzel a húzásukkal előtérbe került az, amiben alapból rossz eredményt tudtak csak produkálni.

    Én annak örülök is, hogy mostanság már az ATI-t (ugyan már AMD a neve, de a Radeon nekem mindig is ATI marad) látják az elsődleges játék kártyának. Az már nem ilyen nagy öröm, hogy azért, mert az nV lényegében kiszállt ebből a szegmensből...

    A felhasználók szerintem csak rövid távon kapták meg kamatostul. Hosszú távon az Intelnek is lépnie kell a megfelelő szintre, hogy lépést tartson...így hosszú távon a felhasználók ezzel csak nyerhetnek. Mint azzal is, ha a Buldozzer és a Llano meg tudja szorongatni az Intel-t... Ez volt a Prescott korszakban is és egy igen jó Core architektúrát kaptunk utána. Aztán az i7 után megint belassult egy kicsit a fejlődés, mert nem volt verseny a felső kategóriában...pont azért, mert ott nem volt jelen egy Phenom sem.
    A most vásárló felhasználók nincsenek jó helyzetben, ha multimédiás gépet akarnak venni...de hosszabb távon viszont igen. Sőt...így hosszabb távon 3 platform is lesz, amik közül lehet majd választani... Én nem úgy látom, hogy ezzel végül a felhasználók fognak szívni.

  • jockas

    senior tag

    válasz Abu85 #63 üzenetére

    Igen...most egy ideig nincs alternatíva a multimédiás gépek piacán. De akkor reménykedjünk abban, hogy ez nekünk jó lesz majd! A Prescott korszak sem volt jó...az Intel pártiak kivártak (ha megtehették), az AMD pártiak örültek, a többiek meg vettek AMD-t...a piacnak az a jó, ha folyamatosan van verseny minden kategóriában. Jelenleg a Fusion-ök ellen nincs semmi, amire te is céloztál és ez ugyan a következő 2 évben nem lesz jó annak, aki most akar ilyen gépet venni. De ez a mi érdekünk úgymond...kell időnként ilyen pofon a piacnak, amikor kezd az egyik gyártó nagyon elhúzni. Aztán...igen, szerintem pont ettől fog az Intel erőteljesen fejlődni. Eddig szinte semmi verseny nem volt a mobil platformoknál, mert olcsón ott voltak az Intel IGP-k, amik jók voltak arra, amire a többség használta. Most meg kezd átalakulni ez is, meg a piac is...az Intel pont ezért van lemaradva 1-2 területen, mert eddig nem volt szükség az eladások megtartásához a fejlesztésre. Most már fejleszteni kell hozzá és pont ezért gondolom azt, hogy fejlődni fog az Intel...lehet nem 1 év alatt, de addig legalább lesz ideje az AMD-nek meg talán az nV-nek is piacot nyernie ott, ahol eddig az Intel volt a úr (és hosszú távon nekünk felhasználóknak ez a lényeg).
    Ugyanakkor a Larrabee projekttel meg pont az nV jelenlegi piacát célozza meg az Intel, miközben a többiek meg az Intel piacát...

Új hozzászólás Aktív témák