Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tcp

    tag

    válasz noisia #22 üzenetére

    elég sok netbook volt a környezetemben, első sorban kis kezű hölgyek szerették akár már a 9"-os változatokat is a 10"-esek meg egyenesen mennyország kategóriát képviseltek. Miért? Mert 0, azaz 0 alkalommal néztek 720p filmet, játszottak pasziánsznál komolyabb játékot, a word elfutott rajta, a chrome kibírt 4-5 ablakot is, és még a skype is szépen muzsikált. Igen, a youtube csak 360p-t tudott, de az incifinci képernyőn arra a 2-3 alkalomra ez is elég volt, amit használták.

    Kb 1 évvel ezelőtt kezdődött a nagy probléma, hogy ezek a gépek elkezdték megadni magukat, és az elégedett tulajok ugye szívesen vettek volna megint olyan gépet, amit egy 45 kilós hölgy is gond nélkül cipelhet bárhova, belefér egy kicsi táskába is, nem szakad le a válla. Ekkor jött a felismerés, hogy alig kapni 1-2 típust, ha még van egyáltalán valahol, a most kapható hasonló tömegű ultrabookok, subnotik pedig megfelelnének minden igénynek (sőt!), csak éppen az árcédulájuk 2.5x-es egy netbookhoz képest, amit nem engedhet meg mindenki magának...

    Attól, hogy a netes szakmai fórumok közönsége netbook árban szeretett volna szubnotikat kapni, és el sem tudta képzelni, hogy valaki a gépet nem játékra, meg letorrentezett (full)HD filmek nézésére használja (mert ugye egy ODR mentes gépre nem sokan vásároltak online filmboltból tartalmat), azzal nem igazán lehet mit kezdeni, a piacról nagyon sok ember hiányolja még ettől ezeket, a doridos tablet pedig nem az igazi, ha dolgozni is kellene a gépen.

    ui: és nekem nem csak a barátom barátja használt ilyen gépet, nekem is sok megfordult a kezeim között... A Visual Studio valóban nem volt rajtuk futtatható, és 8-10 szervert sem lehetett 10"-on kényelmesen managelni, de azért egy kis gmail-fb-index nézegetésre, vagy wordos gyors doksi szerkesztgetésre néha jobban szerettem, cipelni az atomhoz képest bika notit, vagy beröffenteni az asztali gépet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák