Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz turbuczn #6 üzenetére

    Ha ez is olyan pontos lesz, mint a VW dízelek károsanyag-kibocsátása, már nyertünk! ;]

    Szoftveres mérésről lévén szó - ez egyáltalán mérés? Mindenféle szenzor nélkül? Szerintem inkább csak becslés. Vagy fából vaskarika, mint a sündisznóval való időmérés: kiteszed a napra fél órára és az pont 30 perc.

    A cím mérést említ, a cikk már csak nagyságrendi besorolást. Nincs ezzel gond, de minek kellenek a megtévesztő címek?

    Tyrel: mindezt persze akkor, amikor már a map is betöltődött, mert a menüben még minek? :W

    Béééla: szerintem a háttérben dolgozó appokat ezután sem fogja megjeleníteni, nem lesz róla infód. Ki tudja, mennyi energiát pocsékolnak a személyes adataid, használati szokásaid továbbítására Richmondba, vagy a google, faceobbok, de akár a bankok, vagy üzletek appjai?

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz #71043776 #13 üzenetére

    van már bizonyíték arra, hogy hazudik az MS - egy példa, hogy a marketing szerint a skype p2p alkalmazás, viszont a tény, hogy minden egyes gondolat Richmondon keresztül megy.

    Béééla: de ez akkor sem mérés, hanem saccolás, szemmérték. Például van egy 100 W-os proci és egy 150 W-os GPU, meg a sallang. 50%-on van terhelve a proci és 2%-on a GPU, mert mondjuk, csak tömörítek. Akkor saccol 50+3 W-ot, plusz a sallangot (memória, HDD)? Persze, értem én, hogy egy gyakorlott hentestől kérek 60 deka karajt, akkor azt jó eséllyel 58-62 deka közt le is tudja vágni, de méréshez a mérleget használja, nem szemre üti a kasszába.

    Mérés az lenne, amit a hőmérőszenzorokból is kiolvas. De ehhez ugye hardvert is alá kéne tolni, mondjuk az alaplapon, lenne egy szenzor, meg a VGA-hoz menő 6-8 tűs csatlakozók és a VGA közé.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák