Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Viktor81 #32 üzenetére

    Nem kell felkapni a vizet pusztán azért mert más megközelítést alkalmazunk, de ha már ez a helyzet akkor kénytelen vagyok szájbarágósan leírni. Meg kell értened, hogy az általad hozott példa azért rossz, mert az hogy 70-el vagy 100-al mész az a konkrét leadott teljesítménnyel, nem pedig a motor üzemi hőmérsékletével foglalkozik, tehát más dimenziójú problémáról szól, érvelési hiba.
    Az hogy berakok egy ventilátort, attól még jelen esetben a teljesítményem nem változik, vagy autó esetében utazási sebességem ugyanúgy 100km/h mind a két változatban. Az a nem mind1, hogy ezt milyen üzemi hőmérséklet mellett biztosítja a rendszer, erről beszélgetünk, nem a teljesítményekről. Azért írtam le a teljesítményes dolgot, hogy lásd mennyire más a két téma. Kihangsúlyoztam hogy ugyanúgy ugyanannyi idő alatt fog mind a 2 kocsi odaérni és mind a két esetben kibírják az adott hőmérsékletet.

    Az én hasonlatom épp ezért nem a hőmérsékletből fakadó teljesítmény különbségekkel foglalkozik, mert az NINCS, mert mind a 2 esetben jól érzik magukat az egységek teljesítmény szempontjából.
    Annyi a különbség hogy karosszériában ülő utasok, tehát az egységeink, mennyi idő alatt érik el az üzemórájuk végét. Ezért gond a bent rekedő hő.
    Az odáig nagyon jó hogy a kérdést felvető, általad linkelt ház típus esetében a fő hőtermelő egység hűtése ki lett vezetve a házon kívülre, ez a része csillagos ötös, ezért írtam hogy baromira tettszik.
    Az egyetlen problémám hogy mint villamosmérnök, látom az elrendezésbeli különbségek eredményeit hosszútávon és ha nincsenek hűtve az alaplapi elemek, az még okozhat később gondokat. Anno 2 asus alaplapomon pukkantak el kondik 4-4 év után, pedig csak celeron procik voltak benne, tehát nem voltak túlterhelve, mégis valami nem klappolt az üzemidejükkel.
    Ezért hiányolom a ventit, ha én terveznék passzív házat, MINDEN alaplapi hőtermelő egységre rányúlna valamilyen módon a hőelvezetés a külvilág irányába, na ilyen passzív ház esetén teljesen jogos a 0 venti, továbbá az is jó hogy légmentesen lezárva nem fog porosodni--->nem jelentkezik az ebből eredő további hőtermelési probléma.
    De akkor ezzel kizárom az alaplap csere lehetőségét, de ottholi moddingnál ezt fogom alkalmazni csak nem passzív házra. ;)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák