Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz PROTRON #33 üzenetére

    Félreértettél, cseppet sem kaptam fel a vizet. A melegebb környzet jobban öregíti az alkatrészeket, ergo hamarabb érik el a tervezett élettartamuk végét. Ezzel párhuzamosan hoztam a példát (és tartom most is, hiába nem ekvivalens a hasolnat), hogy lehet nyerni egy motor élettartamán is, ha nem hajtjuk annyira, vagy sokkal gyakrabban cserélünk olajat, stb. a végkifejlet ugyanaz, hosszabb idő kell az élettartam eléréséhez, sőt, ha szerencsések vagyunk és elég hülyék, hogy mi legyünk a gépért és ne az értünk, akkor bőven túlszárnyalhatjuk az átlagos vagy tervezett, élettartamot. Pl. ha valaki a nálam 5 és fél éve totál passzívan üzemelő és tegyük fel így még kettő évig működő konfigot vízzel állandó 40 fokon tartja, minden tranziens állapottól megkíméli, esténként megpuszilja és néha a naplementét is megmutatja neki nyer mondjuk + kettő évet. És akkor mi van ? Már most is kettő éve elavult, mit számít, milyen lesz 4 év múlva ? Én bezártam egy alu bordába, amin egy árva lyuk sincsen és megy éjjel-nappal 5+ éve. Nem érdekel hogyan érzi magát a kondi, meg a FET. Néha hallom, hogy "kukoricázik" a ház, ilyenkor tudom, hogy most kicsit melege lehetett, de nem sajnálom és nem szaladok oda megfújni. (és nem azért, mert nem szeretem a dolgaimat - évekig betegesen vigyáztam mindenemre, letakartam a TV-met, monitoromat, a mai napig imádom az autóimat - 34e km-nél a 6. olaj van benne, tehát átlagosan 5 km-enként lecseréltem, hidegen soha nem hajtom, szóval, tudom, hogyan kell valamire vigyázni, valamit jó körülmények között használni, DE hülye többé nem leszek ! Egyszerűen fel kell fogni, hogy az a lényege minden tárgynak, hogy én boldog legyek, hogy segítsék az életemet. Ha nekem a csend az elvárásom, mert arra áll fel, akkor lesz@rom, tetszik-e pl. az SSD-nek a légmozgás nélküli ház.)

Új hozzászólás Aktív témák