Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    Érdekes, az előző, PN62 verziónál volt aktív ventilátor, bár gondolom kaptak anyázásokat a 37 dB hangerő miatt...jó lehet az amikor épp horrort néz az ember full sötétben síri csendben és a "nagy pillanat" előtt 2 seccel felpörög a venti, mintha épp valaki bekapcsolna egy elektromos fűrészt az előszobában. xD
    Amúgy érdekes látni hogy annak a verziónak a forum szekciójában a társaság fele azon panaszkodott hogy szeretné ha AMD-vel lehetne kapni. :D

    Ami nagyon tettszik az az opcionálisan cserélhető port.

    Amúgy a fenti 33x33x33-as mérettel kapcsolatban....azt leszámítva hogy nem tudom miért kéne pont 33-as mérethez igazodnia a PC ház gyártóknak (gondolom minden bútorgyártó egyedi kocka méreteket határoz meg), a mostani moddolás alatt álló gépházam úgy 38x40x16, hogy igazából ha nagyon akarnám simán lefaraghatnám 33x33-ra és munkaállomásként azért rendes ATX alaplap van benne, SLI lehetőséggel (erre még várom az ihletet, de fizikailag el fog férni, sőt a csökkentett méret esetén is elférne).

    Amúgy meg ötletként: venni egy olyan házat ami már elegendő, beleférnek a csendes nagy átmérőkű, lassan forgó ventik, befér a kockádba aztán gyártasz/tsz egy 33x33-as(persze pontosan kimérni passzentosan) valami jól megdizájnolt keretet az egész elé porszűrővel és persze a stratégiai pontokon a portok számára kivágással. Gondolom a szekrényen amúgy is van vagy lesz vagy hátul vagy felfele luk, mert azt írod hogy átfuvatni akarod, annak valahol távoznia kell, így ott a vezetékezés is be tud lopakodni.;)

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz arn #14 üzenetére

    Azért 300k-körül Qnapék szerintem kicsit eltévesztettek 1-2 ajtót így hogy nincs az elején (vagy oldalának elülső részén) akár csak kinyitható ajtócska mögött legalább 1-1 usb-C meg C.
    Nomeg az a 10 gBe port persze hogy elzabálja a felárat, de azért ott ahol vállalkozónak megéri ilyenre beruházni valszeg nem a Tv mellé kerül egy NAS, innentől kezdve a csicsa helyett a használhatóság számítana...ottholra még nagyon nem érik meg azok az extrák amiket a csicsán felül ki akarnak fizettetni, a csicsa terén meg bőven van alternatíva olcsóbban.
    De nem mindig vagyok én a célközönség.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Viktor81 #24 üzenetére

    Tetszetős kis házikó, különösen a hőtőegység.
    Mint örökelégedetlen, értem én a viccet csak nem szeretem. Szóval jó lenne ha annak ellenére hogy passzív ház, lehetne bele egy nagy 200-as elszívó ventit rakni a fedlapra, tehát hogy jó lenne ha több furat lenne rajta. :Y

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Viktor81 #26 üzenetére

    Én is úgy írtam hogy annak ellenére hogy passzív...tudod opcionális megközelítés, aki nem rak bele az marad passzívon.
    Nem véletlenül az van az aláírásomban ami, és most nem az első felére gondolok.
    Szép és jó hogy elméletileg ráállították az ipart arra hogy 60-80 fok között is üzemeljen, de azért én még mindig abból indulok ki hogy ha elszáll, akkor azt nem fogja előre jelezni, naptárban lefoglalni meetinget.
    Így én fontosnak tartom, ahogy te is írtad az alaplap esetében az opcionális szellőztetési lehetőséget, mert ilyen jellegű fekvő ház esetében nincs kémény hatás. 10 fok üzemi hőmérséklet csökkenés is éveket jelent használhatóság terén az alaplapi egységek esetében, pl nálunk családban még mindig működik egy 286-os meg egy 386-os gép.

    De a másik #27-esben linkelt házikó is jól néz ki.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Viktor81 #29 üzenetére

    Így hogy beírod hogy autópari mérnök vagy azért megnyugodtam. :D
    Azért nem stimmel a hasonlatod, mert az hogy 70 helyett 100-al megy valaki, az arra vonatkozik hogy az i7-es procidat hagyod a stock beállításon, tehát kihasználod a benne rejlő lehetőséget-kapacitást-sebességet (100km/óra), vagy vissza kell venni az órajelből-sebessségból(70km/óra) mert nem akarod hogy melegedjen. Ez pont hogy a Te álláspontoddal szembeni logika, hiszen abból indul ki hogy az adott légköbméteren erősebb kapacitást is ki lehetne hozni. De se te se más nem akar visszavenni órajelből, így ez nem volt kérdés ebben a témában. Legújabb példa erre hogy mini házban, noctua fullos léghűtő ventivel egy i7-10700k-t full 5gHz-en járatva 90 fokon üzemel, emiatt pedig 100mHz-et visszavesz az órajelből, úgy hogy hivatalosan nem throtlingol. Míg 70 fokon járatva gond nélkül boostol.

    Én egyáltalán nem erről írtam, ha már mindenképpen autós hasonlatot akarsz legyen: attól még mert kényelmes dolog kánikulában klímával leutazni a balatonra(tehát 200-as ventit raksz a házba hogy hűtsd az alaplapot), mindenki túl élné a klíma nélküli utazást, hiszen a kocsi a sebességéből adódóan, külső levegő áramlás segítségével lead a hőmérsékletéből, és ha a tengerparton kibírod a 40 fokos kánikulát, akkor a kocsiban ülve is kikéne bírnod úgy is ha csak résnyire húzod le az ablakot(passzív ház, légáramló furatokkal).
    Ettől függetlenül az emberi szervezet számára is egészségügyileg sokkal jobb ha nem utazol sokat 40 fokos autóban, ha éveken át vizsgálod tesztalanyokkal, kimutatható a várható élethossz különbség még úgy is hogy az emberi szervezet meglehetősen jól tud alkalmazkodni.

    A tervezett elavulás meg eléggé vicces dolog. Használt piacon rengeteg olyan elektronikai eszközt találni amik már lassan tinédzserek, a számítási kapacitásuk még elegendő a böngészés-youtube-régebbi játékok trinityhez, mégis a megfelelő bánásmód mellett, rendesen meghajtva is kibírják még jó pár évig.
    Nekem idén szállt el egy Acer notebookom, 2011-es évjárat (i5-HT, gt540m gpu), tehát már elvileg bőven "tervezett elavulásos", anno 185k volt, ami akkoriban ugyan a hivatalos statisztikai átlag fizetéshez képest magasabbnak tűnhet a mai statisztikákhoz képest, de voltaképpen akkor az a consumer kategória közepe volt--->tehát elvileg cserélésre lett tervezve.
    Még is 9 évig bírta, ami alatt több 1000 üzemórát ment 85 fok felett mind a gpu mind a cpu, visító ventivel, villamosmérnökként maximálisan tisztában vagyok azzal hogy az elektronikai iparban milyen hőmérsékleti határok közötti működésre tervezik az alkatrészeket. Csak azért szállt el, mert az évek alatt egyszerűen a meleg kicseszte a tápmosfeteket annyira, hogy amikor tisztítás után ráküldtem egy full burn in no limit gpu testet, eldurrantak.
    Onnan tudom hogy a meleg volt a ludas, hogy a billentyűzeten évröl évre egyre kevesebb gomb működött, mivel a szalagkábele pont a tápmosfeteknél fut és szépen lassan kinyírta a melegedés. Én meg a kezdetektől fogva külső billel használtam, nem éreztem hogy a burkolat 50 fokos, későn vettem észre gari idő után a problémát, akkor meg már maradtam a külső billnél.
    Most meg a szalagkábelek pont ott égtek teljesen át ahol a gpu ezen tápmosfetjei vannak.

    A teljesítménye még bőven kiszolgált volna 4-5 évig (tisztítás után akartam berendelni akkut hozzá, mivel még 2D autocadhez használható a teljesítmény munkával kapcsolatos prezentálásokhoz), amíg a böngésző programozók nem tolnak további felesleges scripteket a programokba csak azért hogy a régebbi processzorokat 100%on pörgessék és ha nem küldök rá burn-in tesztet simán használhattam volna még.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Viktor81 #32 üzenetére

    Nem kell felkapni a vizet pusztán azért mert más megközelítést alkalmazunk, de ha már ez a helyzet akkor kénytelen vagyok szájbarágósan leírni. Meg kell értened, hogy az általad hozott példa azért rossz, mert az hogy 70-el vagy 100-al mész az a konkrét leadott teljesítménnyel, nem pedig a motor üzemi hőmérsékletével foglalkozik, tehát más dimenziójú problémáról szól, érvelési hiba.
    Az hogy berakok egy ventilátort, attól még jelen esetben a teljesítményem nem változik, vagy autó esetében utazási sebességem ugyanúgy 100km/h mind a két változatban. Az a nem mind1, hogy ezt milyen üzemi hőmérséklet mellett biztosítja a rendszer, erről beszélgetünk, nem a teljesítményekről. Azért írtam le a teljesítményes dolgot, hogy lásd mennyire más a két téma. Kihangsúlyoztam hogy ugyanúgy ugyanannyi idő alatt fog mind a 2 kocsi odaérni és mind a két esetben kibírják az adott hőmérsékletet.

    Az én hasonlatom épp ezért nem a hőmérsékletből fakadó teljesítmény különbségekkel foglalkozik, mert az NINCS, mert mind a 2 esetben jól érzik magukat az egységek teljesítmény szempontjából.
    Annyi a különbség hogy karosszériában ülő utasok, tehát az egységeink, mennyi idő alatt érik el az üzemórájuk végét. Ezért gond a bent rekedő hő.
    Az odáig nagyon jó hogy a kérdést felvető, általad linkelt ház típus esetében a fő hőtermelő egység hűtése ki lett vezetve a házon kívülre, ez a része csillagos ötös, ezért írtam hogy baromira tettszik.
    Az egyetlen problémám hogy mint villamosmérnök, látom az elrendezésbeli különbségek eredményeit hosszútávon és ha nincsenek hűtve az alaplapi elemek, az még okozhat később gondokat. Anno 2 asus alaplapomon pukkantak el kondik 4-4 év után, pedig csak celeron procik voltak benne, tehát nem voltak túlterhelve, mégis valami nem klappolt az üzemidejükkel.
    Ezért hiányolom a ventit, ha én terveznék passzív házat, MINDEN alaplapi hőtermelő egységre rányúlna valamilyen módon a hőelvezetés a külvilág irányába, na ilyen passzív ház esetén teljesen jogos a 0 venti, továbbá az is jó hogy légmentesen lezárva nem fog porosodni--->nem jelentkezik az ebből eredő további hőtermelési probléma.
    De akkor ezzel kizárom az alaplap csere lehetőségét, de ottholi moddingnál ezt fogom alkalmazni csak nem passzív házra. ;)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák