Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz PROTRON #11 üzenetére

    Ha abban volt, biztos lesz ebben is. A N4000-es PN40-ben nincs sajnos, pedig az nem egy erogep, talan 4 vagy 6W-os papiron. Talan meg hutoborda sincs rajta.

    Azert 4700-4800u -hoz egy kicsivel nagyobb haz jobb lenne, vagy legalabb egy rendes legcsatornas hutes, hogy ne rekedjen meg a meleg levego a hazban. Eleg hulye megoldas, hogy az aljan, oldalan van szellozonyillas, de a tetejen pont nincs...igaz monitorra szerelve a ket oldalfal kerul lentre, fentre.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz PROTRON #25 üzenetére

    Szia !
    Akkor az nem passzív ház.
    Van olyan is, csak azt aktívnak hívják.
    Bizonyára velem van a baj, de minden ilyen passzív témához írt kommentemre azzal jönnek, hogy hogyan lehet rá ventit tenni. Az nem passzív, tehát sehogy. Már csak azt kellene megértenem, minek ? Passzív házat nem K-s i7/i9 és GeForce 2xxx (bokám tudja hol tartunk) köré raknak. Ez 65 wattot eldisszipál. Ha valaki fél, belerakhat egy 10/20-as i9-10900T ami 35W-os. De, és itt a lényeg ! nem kell befosni, ezek az alkatrészek porból vannak, nem cukorból. CPU, RAM, SSD mind elmegy 60-70 fokon sok évig. (tovább, mint érdemes megtartani). Egyedül a lap lehet kényeseb, bár a szilárd kondenzátorok idejében az sem igazán probléma. Nekem az első időszakban a 850EVO csúcson 85 fokon ment. Ragasztottam rá egy bordát és nyertem 15 fokot. Ezek gépek, nem kell őket babusgatni. Szereti, kívánja, megszokja. Több, mit 25 éve a számítógép meghatározója az életemnek. Tanultam, hobbi volt, munkám lett. Uuuutálom a hangját. A HDD-nek, a ventilátornak, az áramló levegőnek, gyűlölöm a lerakódott port, amit visz, kever a venti, szóval amint lehetett mindent passzívra alakítottam. Kettő i7-es gépem van. Egy 35W TDP-s és egy 65-ös. Mindegyikben 2 SSD, mindegyikhez passzív táp. Soha semmi baj nem volt, csak csend. Istenem ! Csak akkor van hangja, ha megnyomom a bekapcsoló gombot. Sokan FPS hajszolásért adnak százezreket, és a csendért. Nekem ez a fontos.

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz PROTRON #28 üzenetére

    Szia !

    Megértelek, de minek ? Mármint minek működjön 10+ évig ? Azt, hogy mikor döglik meg, ventivel sem fogja előre jelezni. (és 1000 dolog miatt elhalálozhat - és el is fog a mai, napra pontosan tervezett, igénytelen tömeggyártás miatt). Autóipari mérnök vagyok ezért általában onnan hozok párhuzamot: kicsit olyan ez mintha (vegyük most a Ford háromhengeres motorjait, amelyek nagyjából javíthatatlanok, ha elromlanak és állítólag "fantasztikusan" sikerült belőni őket kb 150e km élettartamra) mindig 70-el járnál az autóval 100 helyett, hátha úgy nyersz vele +30e km-t. És ha igen, akkor megérte ? Lassan mindenkinek el kellene fogadni, hogy nem tud mit tenni, mert bár szomorú, de a gyártók nem a mi érdekeinket nézik, ezért ha még a termékben lévő lehetőségeket sem használjuk ki, az nettó butaság. Minden ésszerű lehetőséget használni kell (írtam is, hogy, lehet nagyon jó hűtőbordákat tenni, szinte mindenre), hogy meglegyen az egyensúly, de nem kell babusgatni ezeket.
    Ui. a kollégának ajánlott passzív ház nála még szellős helyen is lenne, ezért a meleg levegő egy része kiszállna belőle. Az enyémen nincsenek furatok (teljesen zárt) és oldalára állítva van elhelyezve, ezért a bordákról a meleg nem tud kilépni, hanem egymást fűtik. Na ez megy több mint 5 éve folyamatosan. (i7, 2 SSD). Ehhez képest az ajánlot ház abban a környezetben ahová kerülne, felér egy süvítő ventilátorral.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz PROTRON #31 üzenetére

    Nem fogok beleállni ilyen felesleges vitákba. Azért hoztam autós hasonlatot, mert azt talán könnyebb megérteni. A Te példád baromi rossz, mert Te a bent utazók körülményire hegyezted ki, pedig a "gép" a lényeg. Azzal, hogy nem hajtod annyira a motort, nyerhetsz extra élettartamot, de kérdés, megéri-e ? Ismétlem: (ha villamosmérnök vagy, ezt tudnod kell) ezen alkatrészek 90%-a por. Nem annyira kényes a melegre, mit itt sokan előadják. A tápkör tranzisztorjaira is lehet bordát tenni (sok alaplapon eleve meg is van). A CPU és SSD vezérlő úgyis visszavesz az órajelből, ha annyira melege van, de ez nem 60-70 fok között töténik meg. Tőlem tarthatja mindenki a gépét 50 liter ásványi olajban is, de azon felhasználási körülmények között, amiről itt is szó van, teljesen értelmetlen. Megjegyzem, egy 35W-os CPU a tápkört sem hajtja széjjel. Én lassan szeretnék összerakni egy új 35W-os Thin Mini-ITX renszert, csak várom a megfelelő alaplapot hozzá. A jelenlegiből kiindulva az ára nem 200e Ft lesz, de egy pillanatig sem gondolkodom el rajta, hogy bármilyen aktív hűtést kapjon. Nekünk sem könnyű, nehogy egy nyáklap miatti aggódás bármilyen áldozatot kívánjon meg tőlem.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz PROTRON #33 üzenetére

    Félreértettél, cseppet sem kaptam fel a vizet. A melegebb környzet jobban öregíti az alkatrészeket, ergo hamarabb érik el a tervezett élettartamuk végét. Ezzel párhuzamosan hoztam a példát (és tartom most is, hiába nem ekvivalens a hasolnat), hogy lehet nyerni egy motor élettartamán is, ha nem hajtjuk annyira, vagy sokkal gyakrabban cserélünk olajat, stb. a végkifejlet ugyanaz, hosszabb idő kell az élettartam eléréséhez, sőt, ha szerencsések vagyunk és elég hülyék, hogy mi legyünk a gépért és ne az értünk, akkor bőven túlszárnyalhatjuk az átlagos vagy tervezett, élettartamot. Pl. ha valaki a nálam 5 és fél éve totál passzívan üzemelő és tegyük fel így még kettő évig működő konfigot vízzel állandó 40 fokon tartja, minden tranziens állapottól megkíméli, esténként megpuszilja és néha a naplementét is megmutatja neki nyer mondjuk + kettő évet. És akkor mi van ? Már most is kettő éve elavult, mit számít, milyen lesz 4 év múlva ? Én bezártam egy alu bordába, amin egy árva lyuk sincsen és megy éjjel-nappal 5+ éve. Nem érdekel hogyan érzi magát a kondi, meg a FET. Néha hallom, hogy "kukoricázik" a ház, ilyenkor tudom, hogy most kicsit melege lehetett, de nem sajnálom és nem szaladok oda megfújni. (és nem azért, mert nem szeretem a dolgaimat - évekig betegesen vigyáztam mindenemre, letakartam a TV-met, monitoromat, a mai napig imádom az autóimat - 34e km-nél a 6. olaj van benne, tehát átlagosan 5 km-enként lecseréltem, hidegen soha nem hajtom, szóval, tudom, hogyan kell valamire vigyázni, valamit jó körülmények között használni, DE hülye többé nem leszek ! Egyszerűen fel kell fogni, hogy az a lényege minden tárgynak, hogy én boldog legyek, hogy segítsék az életemet. Ha nekem a csend az elvárásom, mert arra áll fel, akkor lesz@rom, tetszik-e pl. az SSD-nek a légmozgás nélküli ház.)

Új hozzászólás Aktív témák