Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Sinesol #34 üzenetére

    Bár jó a tartaleék, de szerintem a 16gb se feltétlen kell, nemhiszem hogy egy átlag felhasználó kifutna a 8Gb ramból.
    Tekintve hogy az userek és a játékok nagy része még 4Gb-al is vígan elvan.

    Egyetértek.
    Bár alig játszom már, de emlékeim szerint vmi CoD volt a legutolsó ami 6GB körüli ramot kért... egészen fél napig, amíg kiderült, hogy kamu igény és 2-2.5GB-tal elvan. :)
    Szóval én sem érzem még a 16GB-ot sem indokoltnak. Főleg magasabb ram árak mellett. Mert ha még fillérekért adnák, mint pár éve... (szerk: Játék nélkül meg valóban elég lehet 4GB is. Eddig kétféle emberrel találkoztam aki nem játszik és nem elég neki: 1. dolgozik 2. 157db fület akar nyitva tartani böngészőben)

    Egyébként meg az egész ramcsere mindig is a ráfizetésről szólt első körben. Átlagteljesítményben soha nem hoz semmit szinte. Így nálam ez kényszer, addig nem cserélek amíg nem muszáj. És tekintve, hogy cpu-ban meg nincs előrelépés évek óta, így nem igazán van kényszer...

    Persze annyit árnyalódott a kép a legutóbbi ramcsere óta, hogy léteznek már APU-k amiknek jól jöhet. Viszont az erős IGP-t (főleg Intel oldalon) meg olyan áron mérik, hogy emellé sem érdemes DDR4-re hajtani. Akkor inkább régi cpu/lap+dvga.

    Én majd akkor cserélek amikor DDR2->3-at váltottam: 4GB árából kijött volna 8GB új ram. :)
    Remélhetőleg akkorra lesznek 15k-s B/H lapok is... vagy 20 körül Z. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák