Hi​r​de​t​é​s

2017. november 23., csütörtök

(#1) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Lehetne egy átfogó cikk az új lapok, és a vezérlő kapcsán is / vagy már volt , és elkerülte a figyelmem /

Csak mert azért a Skylake 1151 egy nem kis váltás megintcsak

Plusz a cikk elején erre mutat, amit nem igazán értek: [link]

Gondolom ez akart lenni:: Skylake

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 5A fekete szilikon tok 499 Ft -

(#2) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

Se Maximus VIII Impact, se más ITX lap... remélem, mire jön a többi asztali Skylake, addigra ezeket is piacra dobják.

(#3) matteo_szg válasza Balika911 (#2) üzenetére

matteo_szg
(őstag)

Lesznek később, most még kimaradtak.

jupiiii

(#4) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

Az Asus az alaplappiac Samsungja.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#5) #68237056 válasza Kopi31415 (#4) üzenetére

(törölt tag)

A Gigabyte pedig az LG-je? :D

(#6) DR|FTK|NG

DR|FTK|NG
(PH! kedvence)

Nekem a Z170-A(R)/Z170-Deluxe lapok tetszenek, a ROG/Pro Gamering deszkákat az elmegy kategóriába sorolnám, a többi meg szimplán randa. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) Chiller

Chiller
(senior tag)

Jó nagy f@sság ez a DDR3L az intel részéről...

Vehetsz DDR4-et 50%-al drágábban, ami nem ad semmi pluszt, vagy vehetsz DDR3L-t ugyanúgy 50%-al drágábban, ami persze szintén nem ad érdemleges semmi pluszt a DDR3-hoz képest. :W

Vagy veszel/maradsz a DDR3-nál, és reménykedsz, hogy alul tudod feszelni...

[ Szerkesztve ]

(#8) MiklosSaS

MiklosSaS
(PH! nagyúr)

Kemeny dontes lesz a szamomra, ket versenyzo jatszik:

MSI Z170 Gaming M7
Asus maximus VIII Hero

~~~ Ha a pénzhez is olyan szerencsém lenne mint a hülyékhez akkor most milliárdos volnék! ~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9) Televan válasza MiklosSaS (#8) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Én elfogult vagyok, és az MSI mellett döntenék.Bár az ASUS lapok is tetszenek. :)

Nincs semmi....

(#10) Nojbee

Nojbee
(tag)

És így néz ki a Sabertooth

(#11) Erdei88 válasza Chiller (#7) üzenetére

Erdei88
(PH! kedvence)

2x4GB os 2800as DDR4-et lehet venni 22 ezerért. 1866os CL9-es ram 18 ezertől. Egyre lejjebb mennek a DDR4-ers ramok árai. Lassan lecseng az újdonság varázsa

(#12) Lacok

Lacok
(őstag)

Már vannak árak is [link]

(#13) Nojbee válasza Lacok (#12) üzenetére

Nojbee
(tag)

Proci is volt már, de elkapkodták link
135k..

[ Szerkesztve ]

(#14) HookR válasza Balika911 (#2) üzenetére

HookR
(őstag)

Már lehet tudni néhányról, van köztük Asus is (ami kimaradt a hírből): #28734

▌ ITX-Box - Project LittleBig: http://goo.gl/5b1ul  ▌ www.16personalities.com ▐

(#15) ReSeTer

ReSeTer
(senior tag)

A régi generációk alaplapjainak is ennyi volt az áruk amikor megjelentek? Mert ha ezek az árak maradnak, akkor én szerintem befejeztem a PC fejlesztést örökre, vagy nem tudom...ezek nem Kelet-Európa béreihez vannak igazítva....

(#16) Duliee válasza ReSeTer (#15) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Ezek a csúcs/abb/deszkák, nem a mainstream piac cuccai :)

Vagy mit szeretnél?

Z-s lapok tuningra, H-s lapok általános, és majd jön H-s belépő, meg a B-s lapok / gondolom /

De ez nem most lesz ,mert a Skylake Celeron / Pentium / i3 vonal szerintem még hírből sincs

[ Szerkesztve ]

(#17) Balika911 válasza HookR (#14) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Igen, köszi, a Pro Gamingről hallottam, és azt gondoltam hogy a 12 közé ez is bekerül. A Maximus VIII nem lepett meg. Valószínű olyan is lesz majd, de abból a VII is elég soká jött.

(#18) benike1999 válasza Chiller (#7) üzenetére

benike1999
(kvázi-tag)

Mondd hol élsz te 2013-ban? Néha a DDR4 olcsobban kapható mint a DDR3 (értem ezalatt a 4 és 8GB-os modulokat) és már teljesen megfizethetőek ezek a modulok

(#19) Chiller válasza benike1999 (#18) üzenetére

Chiller
(senior tag)

Hát persze, ha Te a 2133MHz CL15 DDR4-et hasonlítod a 2400MHz CL11 DDR3-hoz... (vagy 1866 CL9-hez)

Viszont ebben az esetben van egy rossz hírem...

(#20) Erdei88 válasza Chiller (#19) üzenetére

Erdei88
(PH! kedvence)

Nem ahhoz hasonlítottam. De szerintem nem is az 1600 CL11-hez kellene.

Mi a rossz híred? :F

(#21) Chiller válasza Erdei88 (#20) üzenetére

Chiller
(senior tag)

Meg mondjuk nem is neked válaszoltam :D

(#22) Sinesol válasza Chiller (#19) üzenetére

Sinesol
(őstag)

8-16gb ddr4 kb ugyanannyiba kerül mint a 8-16gb ddr3.

A cl15 ddr4 nem sokkal roszabb késleltetésben, mint a cl11 ddr3. Teljesen más a technológia, szóval felejtsd el hogy csak 2 számot hasonlitasz össze.
Másrészt meg 1600 ddr3 vs 2400 ddr3 közt is 1-2% differencia van programok alatt, akkor meg mi a viharnak adnék érte többet?

Az ostobák meg is érdemlik hogy lehúzzák őket...

[ Szerkesztve ]

(#23) Erdei88 válasza Chiller (#21) üzenetére

Erdei88
(PH! kedvence)

De jogos volt amit én írtam összehasonlítási alapnak nem? :B

(#24) gantum

gantum
(fanatikus tag)

nagyon szépek. (ez szempont? :D)
régebben gigapárti voltam, egész jók, megbízhatóak, legutóbb viszont asus lapot vettem, direkt az integrált hang miatt és kafa. jó a hangja, fejhalgatóerősítős, ez külön öröm.

A GAMER PC nem attól GAMER, hogy te játszottál rajta. :D http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gantum // PÜ = Gyorsabb válasz!

(#25) flymi

flymi
(őstag)
LOGOUT blog

Csakazért is ASRock! És most lehet pfújolni... ;] ;)

Az új platform megjelenésével ezek szerint akkor elavult lett a gépem! :Y Úristen, most mi lesz? :U

Talpig úriember, feljebb egy centivel sem! ** "Boldog ember aki jámbor, amíg be nem verjük a pofáját!" (T.B.A.) ** "Egy Seduxen-en élő csiga vagyok." (L.B.) ** "Romulán csatabagel" (R.K.)

(#26) L4CI2

L4CI2
(fanatikus tag)

hi

ez SupremeFX 2015 kinek a borja ? Creative ,C-Media, Realtek ?

(#27) inteltunder válasza Nojbee (#10) üzenetére

inteltunder
(kvázi-tag)

aztatelibekúúrt ááá iiiááá úúúúúú áááááá, megvan a kis álmom :DD ááááá kibebaszott jóól nézz ki

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#28) benike1999 válasza Chiller (#19) üzenetére

benike1999
(kvázi-tag)

Miért mihez hasonlítsam? Nem igazán láttam eddig DDR4-es memóriát CL9-es késleltetéssel de ha van már ilyen akkor javíts ki...és nekem nincs rossz hírem max. annyi hogy tévedtél és nem néztél utána a DDR4-es memória áraknak csak látatlanba leírtál valamit, amit próbálsz menteni!!!

(#29) ffodi válasza L4CI2 (#26) üzenetére

ffodi
(PH! kedvence)

Szerintem utóbbi. :)

Akarod látni hogy csinálom? Előszörre nem lehet megjegyezni...

(#30) Chiller válasza Erdei88 (#23) üzenetére

Chiller
(senior tag)

Jogosnak jogos.

Egyébként igazatok van, a dzsunka DDR4 ramok tényleg nagyon közelítik a DDR3 ramok árait, más kérdés, hogy ingyen se tennék olyat a gépembe. :)

Na meg ha már új platform, akkor minimum 16 gigával indítanék, lehetőleg azért abból is valami minőségit.

A DDR ramok sebességéről meg linkelek egy ilyet.

Az is igaz, hogy 5-10%-nál nagyobb eltérés nincs a DDR3-1600 <> DDR3-2400 között. De ott árban sincs, viszont a DDR4 ramoknál igen gyorsan megszalad az ár...

[ Szerkesztve ]

(#31) L4CI2 válasza ffodi (#29) üzenetére

L4CI2
(fanatikus tag)

igen valami Realtek dolgozik fém kupak alatt :D (legalábbis a deszka driveres oldalán igy szerepel a driver: Realtek Audio Driver ) gondolom annyi különbség hogy árnyékolás jobb kondik meg valami + szoftveres körítés ja meg fejhallgató erősítő

[ Szerkesztve ]

(#32) KAMELOT

KAMELOT
(PH! félisten)

Akkor lassan terjedni fognak a DDR4-es ramok így csökkenni fog az áruk lassacskán! :)
32GB mushkin red line 3000Mhz 330eu az nem sok!

V1200 - 8CORE - 1080Ti - 4K

(#33) Televan válasza KAMELOT (#32) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Szerintem egy átlag gémernek elég a 16GB is. Azok meg már nem olyan drágák a 3000Mhz környékén.

Most már csak elfogatható lap kell hozzá és jóárasított Core i7(álom kategória). Egyenlőre kb. 260k körül lenne a legoptimistább számításaim szerint.

Nincs semmi....

(#34) Sinesol válasza Chiller (#30) üzenetére

Sinesol
(őstag)

A Crucial és a Hyperx az azért messze van a dzsunkától.
Másrészt meg tökéletesen mindegy melyik gyártót választod, csak a márkát fizeted meg, hétköznapi használat mellett gyakorlatilag 0 különbség, mindegy mit írnak a dobozra, mindegy milyen gémer, mindegy hány szinben világít.

Ha tuningolsz,stb, akkor megérheti a drágább, de az csak hobbi, arra annyit költ az ember amennyit jónak lát.

Televan: Bár jó a tartaleék, de szerintem a 16gb se feltétlen kell, nemhiszem hogy egy átlag felhasználó kifutna a 8Gb ramból.
Tekintve hogy az userek és a játékok nagy része még 4Gb-al is vígan elvan.

[ Szerkesztve ]

(#35) Speed(R) válasza KAMELOT (#32) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

RAMra 100k nem sok..? Nincs itt válság :DDD
Ami még szomorúbb: konkurencia sehol :o

Jóságok jóárasítva! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#36) Duliee válasza Chiller (#30) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Milyen az a dzsunka DDR4?

(#37) Kékes525 válasza Chiller (#7) üzenetére

Kékes525
(PH! nagyúr)

Egyetértek, teljesen felesleges.

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#38) Sinesol válasza Kékes525 (#37) üzenetére

Sinesol
(őstag)

Szerintem az lenne a legjobb, ha abakusszal számolnánk ma is..

(#39) Kékes525 válasza Sinesol (#38) üzenetére

Kékes525
(PH! nagyúr)

:C ;]

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#40) g@bo

g@bo
(PH! nagyúr)

ezekből melyik a legolcsóbb, tehát a legcsövesebb lap?

Corsair Value DDR-4 4GB/2133 (CMV4GX4M1A2133C15) 10500 huf bruttó. dzsunka?

kár, hogy a dollár ilyen gyenge...

(#41) Sinesol válasza g@bo (#40) üzenetére

Sinesol
(őstag)

A ddr3-as verziók 30-35k körül vannak, pl az ASUS H170M-E D3 és ASUS Z170-P D3.

A tesztek szerint egyébként sima 1.5V-os mezei ddr3 ramokkal is működnek, kérdés hogy a procit mennyire károsítja hoszabb távon. Habár a tuningmemóriák évek óta bőven az ajánlott fesz felett mennek, mégse halnak meg a procik..hát kitudja.

A ddr4 verzióból meg az ASUS H170-PRO a legolcsóbb 40k körül.

Mindegyik sima alap deszka.

[ Szerkesztve ]

(#42) sb válasza Sinesol (#34) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

Bár jó a tartaleék, de szerintem a 16gb se feltétlen kell, nemhiszem hogy egy átlag felhasználó kifutna a 8Gb ramból.
Tekintve hogy az userek és a játékok nagy része még 4Gb-al is vígan elvan.

Egyetértek.
Bár alig játszom már, de emlékeim szerint vmi CoD volt a legutolsó ami 6GB körüli ramot kért... egészen fél napig, amíg kiderült, hogy kamu igény és 2-2.5GB-tal elvan. :)
Szóval én sem érzem még a 16GB-ot sem indokoltnak. Főleg magasabb ram árak mellett. Mert ha még fillérekért adnák, mint pár éve... (szerk: Játék nélkül meg valóban elég lehet 4GB is. Eddig kétféle emberrel találkoztam aki nem játszik és nem elég neki: 1. dolgozik 2. 157db fület akar nyitva tartani böngészőben)

Egyébként meg az egész ramcsere mindig is a ráfizetésről szólt első körben. Átlagteljesítményben soha nem hoz semmit szinte. Így nálam ez kényszer, addig nem cserélek amíg nem muszáj. És tekintve, hogy cpu-ban meg nincs előrelépés évek óta, így nem igazán van kényszer...

Persze annyit árnyalódott a kép a legutóbbi ramcsere óta, hogy léteznek már APU-k amiknek jól jöhet. Viszont az erős IGP-t (főleg Intel oldalon) meg olyan áron mérik, hogy emellé sem érdemes DDR4-re hajtani. Akkor inkább régi cpu/lap+dvga.

Én majd akkor cserélek amikor DDR2->3-at váltottam: 4GB árából kijött volna 8GB új ram. :)
Remélhetőleg akkorra lesznek 15k-s B/H lapok is... vagy 20 körül Z. :D

[ Szerkesztve ]

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#43) KAMELOT válasza Speed(R) (#35) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Jó én csak magamból indultam ki. 1 éve vettem 2400Mhz ramokat 32GB 340euroért! DDR4 3000Mhz 32GB az a mushkin meg csak 330eu szóval jó ár, de csak ez. A többi meg rohadt drága!

[ Szerkesztve ]

(#44) leviske

leviske
(PH! nagyúr)

A Deluxe-on a közvetlenül a PCIE fölötti cumó mit hűt elvileg? :DDD

Nous ne vous oublierons pas. / 20150107 /

(#45) marositech

marositech
(senior tag)

Ha jól értem SLI esetén 8x - 8x lesz a PCI-E? :(

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#46) Sinesol válasza marositech (#45) üzenetére

Sinesol
(őstag)

Már elég sok éve ilyen, mi ebben a meglepő?

Egyébként PciEx 3 mellett bőven elég ez is.

[ Szerkesztve ]

(#47) KAMELOT válasza marositech (#45) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Nem fogsz azzal semmennyi FPS-t veszteni!

[ Szerkesztve ]

(#48) dlaccc válasza MiklosSaS (#8) üzenetére

dlaccc
(senior tag)

MSI egyértelmű, mondom ezt 4 asus és 2 msi deszka után ;)

˙˙°°LG G5°°˙˙

(#49) Chiller válasza Duliee (#36) üzenetére

Chiller
(senior tag)

A legolcsóbb DDR3 8GB 13.322 iponban. (team group 1600/CL11, na olyat se vennék)
HyperX 8GB FURY DDR3 1866/CL10 van már 14.166-ért, erre már azt mondom hogy oké.

A legolcsóbb DDR4 (goodram 8GB 2133/CL15, erre mondtam, hogy ingyen sem kéne) 14.084 HuF. Ez nálam a "dzsunka balra" kategória.

Az első értékelhető DDR4 az CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR4 2400/CL16, 20.536-ért (bizony, egyáltalán nem 14 ezerért).

Remélem mindenkinek válaszoltam, és kiderült, hogy én tényleg folyamatosan nézem az árakat, és nem levegőbe beszélek, mint egyesek ;)

[ Szerkesztve ]

(#50) Duliee válasza Chiller (#49) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Szépen esnek az árak :D

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.