Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • con_di_B

    tag

    válasz Fiery #67 üzenetére

    "Nem, amit Te mondasz, az nem megoldas. Maximum a 2 lepcsos forditas elso lepcsojet lehet igy meguszni ertelmes keretek kozt, de akkor me'g mindig ott a finalizer."

    clGetProgramInfo, CL_PROGRAM_BINARIES, clCreateProgramWithBinaries

    Nem a HSA-IL eloforditasrol beszelek, hanem az OpenCL letoltheto binaris kerneleirol. Nincsen definialva, hogy annak minek kell lennie, ugyhogy sajnos 99%, hogy valami IR-t fog visszakopni, vagy az IR-t is, ez igaz, de alapvetoen az a funkcio lenne arra kitalalva, hogy direktben visszakopje neked a GPU assemblyt, finalizalva, amit akarsz, ugy, hogy ahhoz mar ne nyuljon a fordito ujra.

    A JIT-es Skylake-es commentjeim kapcsan mar ertem h mit nem ertesz, mert nem fogalmaztam eleg vilagosan. Nem arrol beszeltem, h milyen plusz komplikaciokat okozhat, ha managed nyelvet hasznalsz, hanem arrol, hogy az x86 az semminek nem a nativ utasitaskeszlete, funkciojat tekintve az egy IR, amit a CPU majd ugyesen okosan lefordit valamire, amit vegre is tud hajtani. (Meg szetszedi, meg dependency analysalja, meg amit akarsz, meg amik egyebkent compile time tobbnyire teljesen jol megoldhato problemak volnanak, ha a fordito tudna, h mire fordit, de mivel nem tudja, ezert marad egy IR (x86).) Ezt "kereszteltem el" JIT-nek, mivel lenyegeben errol is van szo.

    Az errata-hoz kotodo kommentjeimre meg annyit tudok felhozni, hogy pl. x86-ot (most epp felejtsuk el, h az nem egy nativ ISA) eppen tudnal kezzel programozni, es mukodne is, de ugyanez a GPU-knal mar tavolrol sem trivialis.

    Valoszinuleg egy NVIDIA, AMD GPU-t lehetne viszonylag megbizhatoan programozni assembly-ben, de mobil vonalon amennyire kepben vagyok ott a legtobb architektura annyi "majd szoftverbol megoldjuk" verifikacios hibaval kerul legyartasra, amiket soha nem fogsz megismerni, hogy osszessegeben mindenki jobban jar, ha gyartonak maganak van lehetosege hazon belul kenegetni amit kenegetni kell.

    Es akkor ezuton minden tiszteletem a Raspberry Pi - Broadcom VC4 open-source kozossegenek. :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák