Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaben92

    őstag

    válasz Zanik #31 üzenetére

    Azért ez nem csak az App. Nekem is van egy ATV 4k-m de magát az Apple TV appot sose használtam még rajta. ;)

    Én azért szeretem mert ha van mellette egy NAS akkor csak egy Infuse Pro kell és el lehet felejteni a Kodival való bohóckodást.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz b. #36 üzenetére

    Nem akarok nagyon belemenni a dologba. Használok Apple TV 4k-t (Infuse Pro, ES Player, YouTube, stb...) illetve Kodit is nagyritkán kísérleti jelleggel. Azért csak kísérleti jelleggel mert olyan dolgokat tud produkálni ami miatt nem tudok mit mondani rá mint azt, hogy egy kókány bughalmaz.

    Eltöltesz vele X órát, hogy minden menjen normálisan (nem csak filmek, YouTube, Netflix, full metadata fetch, watchdog, stb.) aztán párhetente lerohad benne a WideVine "mer' mér' ne? alapon" pakolhatod újra rendszeresen az InputStream-et, vagy ha bejön egy nagyobb frissítés mint most a Matrix akkor szembesülsz vele, hogy egy csomó minden nem működik normálisan. És még ilyen apróságokról nem is beszéltem, hogy néha azt se tudja, hogy a médiatárban mi merre és próbál hetek óta törölt mappákat szkennelni. Folytathatnám még sokáig de nincs értelme... Túl sok apró hibája van amik együtt idegesítőek.

    Én eléggé háklis vagyok a legapróbb hibákra is, illetve ha valami nem működik tökéletesen. Mióta megvan az ATV 4k egyszer beállítottam mindent és azóta hozzá se kellett nyúlnom semmihez (ennek már 2 éve). Na ez az amit, hogy ha nem csak SMB-ről akarsz filmezni hanem egyéb dolgokra is használnád akkor nem tudsz megcsinálni Kodival.

    Végül mégis jobban belementem mint kellett volna... :U

    Elhiszem, hogy van akinek tökéletes és állítja, hogy jó de nálam nem üti meg a szintet amit elvárnék egy Media Centertől.

    [ Szerkesztve ]

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz anulu #39 üzenetére

    Nálam ugyanez van Lifetime Infuse Pro-val. :) Plex szerver (sima ingyenes) fut a NAS-on, az intézi a metadatát (animéhez csak a Plex-hez lehet értelemes/mindentudó scrapert találni) de kliens oldalon Infuse Pro van minden eszközön.

    Nem tudom mi a helyzet most, de mikor utoljára használtam Plex klienst (2,5 éve kb) a feliratkezelés kliens oldalon elég ergya volt (lelőhetetlen szerver oldali égetés PGS és vobsub esetén, stb. ami megfektette a NAS-t 4k tartalom esetén), márpedig a felirat nekem elég fontos. Angolul megnézek éppen mindent felirat nélkül de a japánom annyira azért nem erős. :DDD Lehet mostmár Plex Pass is megoldás lenne de így, hogy van Infuse Pro nem igazán látom értelmét. Direct Play megy minden IS minden eszközön IS. :K

    [ Szerkesztve ]

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz b. #41 üzenetére

    Mindenkinek mások az igényei. Én is a dedikált appok híve vagyok de ugye az CE/LE alatt ahogy sokan használják a Kodit nem opció. Ott kénytelen vagy addonból dolgozni (erre gondoltam bohóckodás alatt).

    "Plex egy faék a kodihoz képest"
    Ne keverd a Plex szervert és a klienst. Nálam csak a Plex szerver fut, szóval médiatárat rendez, lehúzza a metadatát, képeket, stb, de a lejátszáshoz magához semmi köze. Sokan használnak PMS-t pont arra amire én is, aztán PKC-vel a Kodi intézi a lejátszást. Pont ugyanaz az eredmény mint ha csak simán külső SSD-ről vagy Samba szerverről nyomnád, csak van pluszba egy csilivili médiatárad. :)

    Írtam is, hogy a Plex kliens elég ergya volt mikor utoljára használtam de azóta nem tudom mi a helyzet.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz anulu #42 üzenetére

    Ha jól rémlik nálam (mindenkinél :DDD) akkor volt Plex szerver+kliens esetén gond ha a HDR képre ASS/PGS/vobsub vagy egyéb képformátumú feliratot kellett volna tenni. Azt nem tudta megoldani annó kliens oldalon és emiatt szerveren kezdett el feliratot égetni és ezzel együtt transzkódolni, aztán egy 4k transzkódolás simán lefektette a NAS-t.

    Ebbe a kombóba viszont eléggé specifikus tartalom kell, hogy belefuss. Magyar felirattal szinte esélytelen mert ha figyelmesen megézed a 99%-uk srt-ben van az meg sima ügy. Ázsiai tartalom + angol felirat már esélyesebb (ott ugye egy PGS felirattal tudnak mondjuk valamilyen szögben tartott telefonon megjelenő japán szöveget angolra fordítani úgy, hogy természetesnek tűnjön.).

    Most hirtelen kb a Kimi no Na Wa jutott eszembe ahol ez volt a helyzet (4k HDR + PGS vagy vobsub angol felirat) és ott instant transzkódolás volt mindig.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz b. #45 üzenetére

    Na nálam ennek a kettőnek a tökéletes kombinációja az Infuse Pro. Minőségi kép és hang de maga a felület teljesen letisztult és felhasználóbarát. Na meg akárcsak a Plexet ezt is fel lehet tenni telefonra, tabletre szóval az asszony tud ebédszünetben animézni az itthoni NAS-ról. :DDD

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák