Keresés

Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • BYD Dolphin menetpróba

    ma Sokkal kisebbnek tűnik, mint amekkora valójában, ezért aztán nem tűnik elég olcsónak. Pedig ez a hatótáv és felszereltség ennyiért elég gáláns.

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz jacint78 #185 üzenetére

    Bemásolnád hol írtam, hogy a gyári hűtő halk az intelen? (Legalábbis i5-ön, mert pl. Pentiumon, i3-on azt is minimumra lehet tekerni. A Haswell mellé adott pedig nekem már nem is morgott.)
    Próbálj már meg visszaolvasni miről volt szó mielőtt osztod az észt... anélkül.

    Annyit írtam, hogy egy 3k-s (egyébként TX3) fut kemény fix 1000rpm-re leszabályozva a 3.8-ra húzott i5-ömön. (Ráadásul Sandy Bridge ami a legnagyobb TDP-jű széria.)
    Még egyszer lassan, hogy világos legyen:
    - tuninggal
    - min rpm-en, kvázi némán
    - egy 3k-s hűtő

    Ez elég jó együttállás szerintem.
    És ez a prime95 alatt ehhez képest +70W-ot kajáló régi Phenom II X4-emen 2500-2800 rpm-et jelentett ami minden volt, csak halk nem.
    A fogyasztásnemszámítmertjóazárértékarányéscsakévi2królvanszó hsz-ekben és aláírásokban meg mindig valahogy 10k+ hűtők szerepelnek a 3.6+ fölé húzott Phenomokkal. Mert a csendet szereti mindenki...

    Most írtam le harmadszorra kb, ha most sem érted meg akkor reménytelen a dolog.

    "Ez nem hit kérdése és tényleg nincs embereknek elverni való 15 ezrük egyben, ha pedig szükségük sincs rá, akkor főleg."
    Sok helyen nincs pénz, de aki ilyen konfigot vesz annál nettó hülyeség, hogy nincs.
    Itt mégiscsak arról van szó, hogy a 25k-s Phenomra annak idején mégis futotta... meg utána 10k-s hűtőre... meg előtte haccázas tápra mivel azt mondod azt úgyismegkellvenni. :U
    Nem pénz nincs, hanem ész.

    Nem mellesleg inkább 10k körül volt a különbség nekem a váltásnál, nem 15k... (én meg mondjuk a DDR2->DDR3 csere miatt 0-ban kihoztam a cserét).

    De +10k-ért kegyetlen rossz üzlet lett volna, igazad van. Fújd tovább a hasonló okosok mondókáját akiknek "elég" a Phenom meg "nincs pénz túlárazott drágább procira" ezért az utóbbi 2-3 évben 10-20k-val többet költöttek rá, mint egy jobb procira. :DDD :DDD

    Nyilván én vagyok a szemellenzős "helikopter" aki Intelt, AMD-t, AMD dvga-t, Intel IGP-t, APU-t is használ... csak a megfelelő helyen a megfelelő feladatra. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák