Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totyax

    aktív tag

    válasz Abu85 #113 üzenetére

    A megatextúrázás önmagában azt adja, hogy a játék során soha nem találkozok olyan felülettel, melyet már láttál, mert az egész textúra egyedi.

    Nekem eddig valahogy sosem okozott problémát hogy a textúrák ismétlődnek. Tényleg nem, pedig sok játékkal játszottam már. Főleg egy fps-nél... amikor főleg az ellenfelekre kell koncentrálni. Az már észrevehetőbb, hogy ahogy fordulok úgy jelennek meg a textúrák (oké a jövőben majd ha a ködös jövőben olyan hardver lesz...) Az igényesség eddig is megoldható volt, pl területenkénti töltéssel, amikor teljesen új textúrák töltődhettek a gyors VGA memóriába (mikor belépek egy házba pl, vagy más területre érek). Mondjuk ez a töltögetés a Rage-nál is megvan, lehet előre betölt amit tud.

    Nem csak az AMD akar integrálni. Mindenki. Ez nagyon fontos.
    Nem írtam hogy csak ő akar, de ha sokan veszik az integrált megoldásait, akkor logikusan a diszkrétet már kevésbé, és amit kevésbé vesznek abból kevesebb a bevétel, a haszon, csökken tehát a fejlesztési kedv/keret... nő az ár...

    Szubjektíven meghozni, hogy egy kód legyen final felelőtlenség. Objektív alapokra kell ezt helyezni rengeteg teszteléssel. Természetesen manapság nem lehet elvárni, hogy minden hibátlan legyen, de az erősen jelzésértékű, ha maga a fejlesztő sem adja rá a final státuszt.

    Pedig jobb ha tudod ez teljesen szubjektív. Az objektív tesztelések eredményének összegzése, eldönteni mi fontos mi nem, az pedig szubjektív megint. Azonkívül inkább a kiadó számít mint a fejlesztő, a fejlesztő csak egy szolga, mint a gyárban egy munkás, szava nincs. :) A kiadó rizikózik mi jön ki a neve alatt, tehát az ő dolga, vagy legalábbis az ő érdeke a kiadásra jelölt termék tesztelése.

    Egy freeware projektnél nincs értelme hazudni, tény. Az ATT fejlesztője se ad már ki jó ideje véglegest, szerintem kényelmi szempontból, mert ha rásüti a programjára hogy béta (amihez képest a CCC-nek alfának kéne lennie) akkor nem jöhet senki problémázni hogy miért rossz ez vagy az benne, lehet mondani, ez csak béta :)

    Teszem azt pont a Rage, mikor kijött mint végleges, szerinted végleges állapotú volt? :) Persze hogy nem, ATI-n legalábbis annó nem nagyon tesztelték, vagy nem várták meg hogy még kiadás előtt normális driver jöjjön hozzá. Pedig nem ma kezdték fejleszteni, akkor miért nem tudtak várni pár hónapot, ha eddig az évek sem számítottak?

Új hozzászólás Aktív témák