Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    Hát.. én meg úgy gondolom, hogy egy okádék ez az egész úgy, ahogy van ... nem tudom miért nem azt oldják már meg végre valahára, hogy a Win 7-hez hasonlóan 1-2 gombnyomással TELJESEN le lehessen tiltani a frissítést.... ez lenne a legjobb megoldás, mert így a felhasználó végre MAGA DÖNTHETNÉ EL hogy akarja e a rendszeres automatikus frissítést vagy nem és kurvára nem lenne ráerőltetve kötelezően egy olyan baromság, aminek jó esetben semmi haszna, rossz esetben meg még el is basz egy jól belőtt rendszert....

    Én inkább 1,5 évente egyszer újrarakom az egész rendszert tiszta telepítéssel 0-ról, de aztán nekem SEMMIT se csináljon 1,5 évig, amíg megint újra nem rakom. Ne telepítsen meg frissítsen semmit, mert csak lassul tőle a rendszer hosszabb távra, ahelyett hogy ugyanúgy pörögne, mint a friss telepítés után....

    Az átlag user-nek aki semmit sem konyít hozzá, annak tényleg mindegy, de aki szeretne mindent a saját szájíze szerint testre szabni a saját gépén, annak ez a kötelező frissítéses baromság egy rémálom, a win10 néhány egyéb funkciójával egyetemben....

    Nekem egyelőre még mindkettő fönt van a gépemen 1-1 SSD-n. Játékra lehet, hogy jobb a win10, de ha egy stabilan működő rendszert akar az ember melóra, ami kevesebb hülyeséget ír ki, kevesebb dologba szól bele, nem bírálja felül a felhasználó beállításait és lehetőleg minél kevesebb dolgot csinál a háttérben automatikusan kérdezés nélkül, akkor szerintem a win7 jobb választás. Legalábbis annak, aki nem szeretné azt érezni, hogy csak látszólag ő a rendszergazda a saját gépén....
    pl.: Nem tudom ki hogy van vele, de engem spec kiakaszt, hogy még egy árva meghajtó átnevezést se lehet megejteni beleugatás nélkül... már minden le van húzva, hogy ne pofázzon, de még úgy is kiírja, hogy rendszergazdai jogosultság kell hozzá... egyáltalán miért kell egy rakás funkció eléréséhez 1-2-vel többet kattintani win10 alatt a 7-hez képest? Egy csomó funkció csak hátráltat a rendszerben vagy bonyolultabb elérni.... :W )

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz nihill #42 üzenetére

    +1

    Erről beszéltem 2-vel lejjebb. Sokkal stabilabb a win7 és ez által melóra nekem alkalmasabb is. Értem én hogy nem DX12 meg egyéb kutyafüle, de biztos vagyunk többen is olyanok, akik NEM akarnak semmiféle csilli villi plusz funkciót meg újdonságot. Egyszerűen csak annyit szeretnének, hogy mindig amikor leülnének a gép elé dolgozni, akkor az pörögjön, működjön beton stabilan, meg úgy általában véve boot-oljon .... XD Azaz ha használni akarom a gépet, akkor lehetőleg tudjam már használni. És nem 1 óra múlva vagy 3 perc múlva, amikor éppen befejezi a bohóckodást, hanem MOST. A frissítések teljes tiltásának lehetőségével senki nem veszítene semmit. Aki akarja ugyanúgy frissítheti, mint eddig. Ez csupán egy plusz funkció, egy plusz testre szabhatósági lehetőség kellene, hogy legyen.
    Egy rakás felhasználási terület van, ahol az ég világon semmi más nem számít csak az, hogy mindig használható legyen a gép.... de a Microsoft telibe szarja ezt...

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz moleculez #49 üzenetére

    "De van, hogy egyik a másikba linkel." >> Ja, az tényleg jó poén! :) Valójában nekem sikerült minden beállítást megtalálnom, csak csomó olyan van ami a szokásos 1 kattintás helyett 3-4 kattintás lett... de minek? :U Inkább azzal van a bajom, amit nem lehet beállítani vagy hiába állítom be, mert csak a választás illúziója van meg, mert úgyis felülbírál 3 nap múlva....

    Én is agyaltam rajta de sajnos nekem nem alternatíva a MAC, mert nem platformfüggetlen.... :( Évekbe telt mire összeállítottam alkatrészekből egyesével a gépemet és nem cserélném le semmi másra... :) Pont jó így ahogy van. De gyanítom, hogy ebben a formában nem menne fel rá a MAC OS vagy a legjobb esetben is nagy kínlódások árán kéne mindent felszenvedni .... :(

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz zka67 #51 üzenetére

    Szuper... akkor a következő pár napra vagy max egy hétre jó is vagy, amíg felül nem bírálja a beállításodat és újra be nem kapcsolja magát automatikusan... :) Hidd el, ha ilyen egyszerű lenne, akkor nem szidnám. A Win7-ben tényleg csak ennyi volt, de a win10-nél közel sem ez a helyzet sajnos ...

    A legjobb esetben is csak a következő nagyobb frissítésig marad úgy, amit már kötelező lesz feltennetek.

    Számítógép szervizeléssel foglalkozok és ne tudd meg hány gépet hoznak hozzám szervize rendszeresen csakis amiatt hogy a sok frissítés használhatatlan szintre lelassította vagy egyszerűen csak indítás képtelenné tette a rendszert. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz King Unique #53 üzenetére

    Igen, tényleg elég nagy baj, hogy kötelezően ránk erőltették és elvették a választás szabadságát. Bár a hozzászólásod arra utal, hogy te azok közé tartozol, akik el sem tudják képzelni, hogy nem mindenki ugyanúgy és ugyanazokra a dolgokra használná a számítógépet, mint te....

    Most is 7-et használok főleg. A win 10 csak a DX 12 miatt van a gépemen. És igen, 7 alatt is le van tiltva teljesen a frissítés nálam, rengeteg egyéb felesleges funkcióval egyetemben, amióta csak használom a rendszert és tökéletesen jó így. Időnként újra rakom, ha már öregszik (akkor ugye bele kerül rögtön az összes addigi frissítés), de cserébe nincs semmi váratlan meglepetés. Nekem megéri.

    Valóban van olyan rendszer ami a régi 1507 óta mindent túlél (én is láttam már ilyet a sok gép közül amit behoznak folyamatosan), csak nekem igazából nem ott kezdődik a stabilitás és a megbízhatóság, hogy 10-20-50% -ban működik egy adott dolog, hanem hogy közel 100%-ban.

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz t72killer #55 üzenetére

    Ugyan már... egy kis odafigyeléssel senki/semmi illetéktelen nem kerül a gépre... Ne Józsi néniből induljunk már ki, aki az iróasztalon keresi az ikonokat, ha azt mondod, hogy az asztalon keresse (ezeknek az embereknek az összes létező frissítéssel meg a legjobb vírusiróval és tűzfallal együtt is szarrá megy a rendszerük...) . Ha meg tényleg jön valami olyan frissítés ami fontosabbnak tűnik, akkor a MS honlapjáról kényelmesen le lehet tölteni egyesével is célzottan, bármelyik frissítést. (Bár így talán egyszer jártam az utóbbi 10 évben, hogy úgy döntöttem, hogy kézzel felteszek egy frissítést, mégse volt soha az életben semmi baj nálam, de biztos csak szerencsém van 20 éve folyamatosan amióta számítógépet használok ...) :)) Ja, meg azoknak is szerencséjük van, akiknek én telepítem a gépét aztán 5 év múlva hozzák vissza azzal, hogy kicsit meglassult... (nem 1 év múlva azzal, hogy nem boot-ol... van némi különbség...)

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz lemusz #60 üzenetére

    Nekem X299-en minden működik win7 alatt. Tény, hogy volt 1 olyan dolog, amit kicsit nehezebb volt megoldani, mint a többit. De sajnos itt megint az a dolog jön elő, hogy attól, hogy valakinél jól működik valami, attól még a másik embernél nem fog. És pont ezért kellene, hogy minden téren minél jobban testre szabható legyen a rendszer, mert mindenkinek különbözik a gép és az igényei a többiekétől.....

    Igen sajnos nagyon bele lehet nézni egy-egy rosszul sikerült frissítésbe és én kurvára nem akarok időt elcseszni arra, hogy először végig várjam amíg feltelepül, aztán meg arra is időt szánjak, hogy valahogy megszabaduljak tőle, mert szarabb lett a rendszer mint amilyen volt... nekem erre nincs szükségem. Ha valamilyen frissítés jól sikerül, arról úgyis olvasni lehet. Azt feltelepítem max kézzel. De általában nincs rá szükség.

    Remélhetőleg egyszer majd felérik ésszel, hogy nem a felhasználók bekorlátozása a megoldás, hanem a választás szabadságának megadása. Tehát akkor lesz a legtöbb ember számára népszerű a rendszer, ha minél többet tudják majd úgy használni, ahogy nekik jó.

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz King Unique #59 üzenetére

    Hát de ez az, hogy nem lehet tiltani a win10 alatt a frissítést könnyen, egyszerűen és normálisan. Hidd el tiltanám én... :D

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz zka67 #58 üzenetére

    Nálam alapból menni szokott a levesbe: Windows update, windows defender, windows tűzfal, windows search, háttérben futó intelligens átviteli szolgáltatás, előtöltés, lemeztöredezettség mentesítő. Ezek egytől egyig mind haszontalon vagy egyenesen ártalmasan a rendszer, sőt a hardver számára. Úgyhogy első dolgom tiltani ezeket egy friss rendszer telepítése után és amelyik helyett kell, ahelyett teszek fel használható alternatívát.

    "Mindenki jön itt nekem a biztonsággal, hogy az milyen fontos... hát pont leszrom néhány itthoni gépnél, és főleg egy olyan routernél, amit kívülről még pingelni se lehet. "

    >> Ez megint olyan amivel csak egyetérteni tudok.

    Én sem nyaltam még be vírust az évek alatt. Csak egy minimális odafigyelés kell és ennyi, semmi több. Anyám gépén sem szokott soha lenni semmi hülyeség, pedig ő tényleg csak nagyon alap szerintem tudja használni a gépet. De azt ő is meg tudja csinálni, hogy nem kattint rá ész nélkül minden baromságra és nem tölt le mindent ami az útjába akad...

    A hülye használók ellen meg nincs orvosság. Hiába van a kötelező frissítés, meg a legjobb vírus \ spyware védelem.... józsi néni úgyis meg fogja oldani, hogy teleszemetelje pikk-pakk a rendszerét. Emiatt nem kéne megszopatni azt, aki normálisan használná. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz prabhu #66 üzenetére

    Sajnos tudom, hogy nem értem \ a felhasználóért van, de attól még ez egy szomorú dolog.... :) Azzal meg egyet értek, hogy a facebook-os és egyéb hasonló rétegnek az sem lenne érdekes, ha rögtön a facebook-on tárolnák a számítógépük teljes tartalmát, hogy bárki bármikor elérhesse ... :C Azzal is sokkolni szoktak egyébként sokan, hogy Cloud-ba miket tolnak fel. Simán küldik felfelé akár a céges adatokat egy csomóan... legutóbb is volt egy ügyfél, de az eszem megállt tőle egy pillanat alatt.... :K

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #72 üzenetére

    Igen, ahogy írtam is korábban már: 20 éve folyamatosan szerencsém van, csakis ezért nem került még semmi olyan a gépemre, amit nem akartam ... :C

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz King Unique #76 üzenetére

    Ajjaj... annyi minden tudnék írni válasznak erre, hogy gőzöm sincs hol is kezdjem, úgyhogy megpróbálom nagyon röviden pár sorban a lényeget. Többnek úgysincs értelme, mert nem akarok senkit meggyőzni, elvégre mindenki csinálja azt, ami neki bevált és jól működik..... szerintem.

    Windows Defender: Ez egy hulladék.... Csak próbálj egy normális irtót feltenni a Defender után, pl.: ESET NOD. Aztán nézd meg, hogy miket talál, amit a Defender nem talált meg. Ezt csak tetézi, hogy sok olyat, ami meg nem vírus, azt meg szó nélkül törli és alig lehet rajta beállítani valamit.... mind1, próbálok nem regényt írni, úgyhogy ide ennyi.

    Windows tűzfal: Szintén a hulladék kategória (elég nagy a baj, ha már erre kell támaszkodni védekezés céljából) és egy jó router mellett fölösleges is, DE akinek nagyon kell szoftveres tűzfal, annak Eset Smart.

    Előtöltés: Először várd meg, hogy a gép (ezáltal valamennyit lassulva) fölöslegesen töltsön be a memóriába olyan dolgokat, amire vagy szükséged lesz vagy nem. Aztán ha végeznél egy olyan folyamatot, ami több RAM-ot igényel és még nincs előtöltve, akkor előbb várd meg, hogy kiürítse a RAM-ból az előtöltött szarokat, amiket nem használtál, hogy aztán betölthesse a helyére azt amit ténylegesen használni szeretnél. Jól hangzik.

    Töredezettség mentesítés: Ez az a folyamat, ami nemhogy nem csinál semmit, de egyenesen ártalmas pl SSD-re nézve. Értsd: Ha csinál valamit, akkor árt. Ha nem csinál semmit, akkor meg tulajdonképpen minek is fut? :U A Trim pedig köszöni szépen jól működik, függetlenül attól, hogy a defrag le van e tiltva vagy nem.

    Az utolsó mondatoddal egyet értek: "a saját kis gépén mindenki azt csinál, azt csesz el, amit akar,"

    Én is úgy elcsesztem a saját gépemet, meg mindazokét akik gépét telepítem, hogy átlagosan harmad annyi írási művelet termelődik egységnyi működési idő alatt a rendszer SSD-re mint azoknak, akik nem tiltanak le semmit és persze jobban is pörög a gép. (Utóbbi nyilván nem az M.2-es SSD-s i7-eknél tűnik fel, hanem az olyan régebbi gépeknél \ notiknál, ahol jelentőset tesz hozzá a mindennapos élvezhető használathoz a beállítások megfelelő testre szabása. Hát aránylag röviden ennyi, hosszabban meg nem akarom kifejteni, mert már ez is sok idő volt....

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #90 üzenetére

    Nekem ha nagy ritkán van valami szokatlan hülyeség, akkor az ESET megfogja mindig. Esetleg lehet futtatni teljes ellenőrzést is ritkásan, ha az általános viselkedéséből gyanítható, hogy valami nem teljesen kerek. Mindazon által ott van még az is, hogy ha mégis jönne vírus (de nem szokott), akkor szinte minden vírus a C meghajtóra megy... azon meg soha nincs semmi fontos adat, csak a rendszer, meg pár telepített program, amit max 15 perc időráfordítással szoktam visszaállítani a korábbi hibátlan állapotra Acronis-szal. Ezt nem csak vírusokra szoktam használni... néha megesik, hogy bármi nem úgy működik ahogy kéne, akkor ha nem találok rá pár perc alatt megoldást, akkor inkább elmegyek budira és mire visszajövök vissza van állítva a rendszer a korábbi hibátlan állapotra és megint pörög minden ....

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz King Unique #77 üzenetére

    Úgy nem nehéz megelőzni a win7 részesedését, hogy 3 éve csak szaporodnak a win10-es gépek, mert nem tudsz új Win7-et vásárolni eredetiben sehonnan, továbbá (többek közt) az új notik 80%-a előtelepített win10-el érkezik. Tehát új gép mellé rögtön vásárolnak rendszert is rengetegen. Teljesen egyértelmű, hogy szépen terjed a rendszer, de nem a megvásárolt darabszámból érdemes szerintem megítélni a felhasználók tényleges globális elégedettségét a rendszerrel, mert ha windows-t akarsz akkor nincs más alternatíva a 10 helyett. Ez van és kész. Akár tetszik akár nem, ha eredeti windows-t akarsz, akkor úgyis megveszed a 10-et.

    Magát az eladási stratégiát is ugyanaz jellemzi, mint a win10 beállítási lehetőségeit. Értsd: jó lenne, ha végre nem azért terjedne el egy új dolog, mert rákényszerítik a felhasználókat a váltásra, az alternatívák megszüntetésével. Ide sorolhatnék egyéb microsofthoz kapcsolódó dolgot is. pl.: Skype, stb. Valami förtelem az új skype a régi Skype Classic-hoz képest és a testre szabhatósági lehetőségek jó 60% -át egyszerűen elhagyták ... kész megszűnt, ennyi volt. De muszáj a 8-ast használnod, mert a 7-essel már nem lehet belépni. Egy értelmes kompakt nézet nincs benne, hogy ne legyen fél km gördítő sáv a partner listán DE cserébe most már tudok közvetlenül skype-ról face-re posztolni.... kurva hasznos dolog ám (feltéve ha 10 éves vagy és a face-en élsz).

    Noh, de most már ebben a topicban való aktív részvételemnek lezárásaként a számomra leginkább zavaró dolgot írnám le:

    Az összes Microsoft-hoz kapcsolódó dologgal egyre inkább az a bajom, hogy ahogy telik az idő úgy veszik el és csonkítják meg egyre jobban a felhasználók szabadságát minden létező módszerrel és cserébe kényszerítik őket egy általuk kitalált irányba való haladásra. (Abba meg ne menjünk bele szerintem, hogy nem kötelező MS termékeket használni, mielőtt valaki ideírná... mert sok esetben nincs alternatíva helyette vagy egyszerűen nincs rá lehetőség, hogy váltson az ember.)

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz King Unique #94 üzenetére

    Nos azt nem tudom mibe piszkált bele, akinek ez lassulást eredményezett, de a sok laptop amit szervizre hoznak nap mint nap, azoknál kézzel fogható gyorsulás tapasztalható, leginkább HDD-vel, ha a windows search, az előtöltés meg egyéb baromságok tiltásra kerülnek. Azaz nemhogy lassabban, de lényegsen gyorsabban boot-ol a gép. Ez a személyes tapasztalatom folyamatosan, nem valami cikkből olvastam... :U

    Egy olyan szolgáltatás ami nem csinál semmi hasznosat a felhasználó számára, az ne fusson már lehetőleg... de lehet, hogy ezzel csak én vagyok így. :U Mindig is letiltottam a defrag egész funkcióját mindenestül és mégis 0-1% a töredezettsége minden (HDD) meghajtómnak már 20 éve ... az SSD-n nagyobb csak a töredezettség, mert ott a rendszer miatt több a változás, de annak meg nem számít...

    A javaslat ugyanolyan mint az én véleményem: valaki úgy gondolja (akár a saját tapasztalata vagy tesztjei alapján), hogy az úgy jó lesz, ezért leírja. :D Ahogy mondtam: én senkit sem akarok, főleg itt meggyőzni, csak leírtam a saját tapasztalatom. Nekem tökéletesen elég, ha az ügyfeleim elégedettek a munkámmal, amit onnan tudok, hogy jönnek a pozitív visszajelzések rendszeresen.

    Szép estét mindenkinek! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz King Unique #96 üzenetére

    Nem csinál semmit = semmi hasznosat nem tesz, csak használja az erőforrást. Nekem NE fusson a háttérben. Sajnos nem lehet mindent kiküszöbölni, de optimális esetben ne fusson semmi a háttérben, amiről nem tudok. Csakis az menjen, amit én indítok el manuálisan, vagy én állítottam be, hogy automatikusan fusson vagy én döntöttem úgy, hogy marad a gyári beállításon és futhat. Ez lenne a normális nekem.

    "Meg ha annyira nem csinálna semmit, akkor nem írná ki, hogy melyik meghajtón mikor futott utoljára."

    Ebben teljesen igazad van. Kiírja, hogy mikor futott utoljára, így meg lehet nézni. Értelem szerűen mivel az volt az első dolgom hogy letiltottam a friss rendszer telepítés után, nekem mindegyik meghajtónál az áll, hogy "sosem futott". Persze eleve ezt is csak az után tudom megnézni, hogy legalább olyan szintre visszaengedélyezem a defrag-ot, hogy meg lehessen nézni, hogy mikor futott. Mert, hogy alapból úgy van tiltva nálam, hogy ha beírom, a futtatásba, hogy "dfrgui" akkor nem történik semmi, mert nincs ilyen szolgáltatás. :DDD Idealszok a székbe már, de kényszert éreztem rá, hogy ezt még leírjam. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz King Unique #98 üzenetére

    Ezzel tulajdonképpen egyet értek, amit írtál. Pontosan a fejlődés lenne a lényeg. De ha valamit ennyire erőltetnek, akkor legyen már mindenben jobb mint az előd. Nekem még mindig azt takarja a fejlődés, hogy az elődhöz képest mindenben jobb, vagy több, ez pedig nem igaz sajnos, csak részben. Innentől kezdve ez nem fejlődés, hanem változás. Olyan változás, aminek előnye és hátránya is van és ha szerencsénk van több az előnye, mint a hátránya. Ez a win10-nél mostanra egy kis jóindulattal és mindent mérlegelve talán igaz a 7-hez képest. Az új Skype-nál sajnos egyáltalán nem igaz. Ott az újnak több a hátránya a régihez képest mint az előnye. És folytatni lehetne még sokáig a MS termékek elemzését.... kajak nem vagyok normális, hogy még mindig itt vagyok.... XD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák