Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    A pénzéért ez egy jó füles. Szemüvegeseknek nem ajánlom. Rengeteg zenére is ajánlott fejest próbáltam, mikor hang-szakmabeliként keresnem kellett a srácoknak karácsonyra fejhallgatót (a Jézuska ajándéka.). A miksi hiánya miatt esett ki az AT, minden másban ár/teljesítmény szerint a legesélyesebbek közt voltaz MX40, aztán az alza akciós Senheiser gamer fejesei lettek a nyertesek.
    A jó füles kortalan. Én a Beyeresek táborát szaporítom. Eddig TD990 pro 250 Ohm és DT770 Pro 80 Ohm, negyedszázad alatt. Egyszerűen nem mennek tönkre. Vasbó van..
    Próbáltam AKG-ket 3-.5-.701, Senheisert HD 580,590,600.. Valahogy vagy túl sok, vagy túl kevés volt..valami..

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Tetsuo #39 üzenetére

    Amikor megvettem a legutolsót, a 80-as 770Pro-t, még talán nem is volt 880-as..
    A 880-as félig nyitott volta miatt nekem nem lenne opció. A zártakat monitorként felvételhez, a nyitottakat a vágáshoz. Mivel 50 körül csíptem meg őket, nem volt indíttatásom drágábban venni bármi mást.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz gproject #61 üzenetére

    Remek a hallásod! Ha nekem nem lenne hasonlóan denevérfülem, irigykednék. Azért magyarázkodok, mivel írtad, hogy foglalkoztál a dologgal...
    A helyzet az, hogy a 18 kHz feletti tartományok hallásérzetét gyakran nem a tényleges magas frekvencia, hanem a DA konverter és erősítő aliasing torzítási termékei és a fülesmembránon ebből keletkező, néha elég magas frekvenciákból összegződő halk sípolássszerű hallásérzet adja. A bizonyitéka, hogy valóban hallod a18 kHz és feletti hangokat a fülesből az lenne, hogy a bal és jobb füledre füledre külön-külön küldött monó 18kHz sinusjelet (-15 dB) egyértelműen beazonosítod. A torzitások ugyanis monóban jelennek meg "középen, vagy a fejed mögött" virtuálisan, fázisfordítva). Főleg, ha az ember csutkára tekeri a hangerőt, hogy az egyre halkuló magas frekis hallásérzetet kompenzálja.
    A még ma is működő, hallgatott FM rádiók frekiplafonja 15 kHz. Nagyon ritkán van az embereknek hiányérzete.
    A 820-as az M50x-es ATH "klónja"-ként keletkezett. Basszusa erősebb, de néha ingadozó, kontrollálatlanabb az M50-nél. Magasa picit több, tere emiatt is jobb az M50-nél, de nem minden zenei stílust kezel egyformán jól. A mély ereje néha elfedi a magasakat, emiatt fedettnek tűnhet a hangja, de ez zenefüggő. Jazz, klasszikus és az elektronikus pop meghálálja, de például rockzenére néha harsány, vagy épp erőtlen. Áráért jó füles.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák