Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • graydragon

    csendes tag

    Jó cikk, tényleg sokat segít abban hogy megértsük az SSD-ket.
    De pár dolgot megjegyeznék.
    1. 4db RAID0-ba kötött 500GB-os Samu HD502HJ hogy teljesít mondjuk egy vele azonos áron kapható legolcsóbb 60GB-os CORSAIR Reactor CSSD-R60GB2-BRKT ellen. mert ugye kit érdekel a teljesítmény ha az túl drága. (az alapból 2TB vs 60GB-ról nem is beszélve)
    HD502HJ fájl mozgatási adatai a Samsung szerint:
    Data Transfer Rate / Media to/from Buffer(Max.) 250 MB/sec
    Data Transfer Rate / Buffer to/from Host(Max.) 300 MB/sec
    Ha ezt beszorozzuk 4-el akkor elég magas értéket kapunk (1-1,2GB/s!), ez gyakorlatban mennyire valós, illetve az SSD-kel összevetve hol áll? Jó, tudom, mondjuk önmagára írva/olvasva ez már azért jócskán csökken.

    2. Mint átlag felhasználó nekem sokat számít az, hogy a 5-8 gigás iso-kat gyorsan mozgassam, a játék gyorsan települjön, ráadásul valljuk be, sok kis fájlt a rendszer fájlokon kívül nemigazán tárol az ember.

    3. Ráadásul inkább áldozok most még pár másodperccel többet mondjuk egy pálya betöltődésére a FarCry2-ben semmint hogy órát/órákat várjak egy-egy *köhhhmm* ingyenes játék letöltésére, telepítésére, mert egyszerre 1-2 játéknál többet nem érdemes tárolni illetve telepítve tartani az SSD-n (már ha ugye szeretnénk, hogy SSD-ről gyorsabban induljon az)

    3. A HDD-t semmiképp nem tudjuk még száműzni a gépből (újgazdagokra nem vonatkozik, nekik nem akarok flame-elni) mert még ha veszek is 4-5 darab 60GB-os SSD-t az több mint 200 ezer forint, ami ugye még sokaknak kevés a fájlok tárolására.

    4. Majd egyszer megengedem magamnak, de az még nem idén lesz ilyen rossz forinttal, ráadásul még a németek (akiknek 6-szor akkora a fizujuk mint nekünk) is erősen vacillálnak az SSD és a HDD között.

    Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

  • graydragon

    csendes tag

    válasz dabadab #181 üzenetére

    Hiába magas a seek time az SSD-hez képest, ha 2*, 3* gyorsabb a RAID0 másolásnál, az a fél miliszekundum nem sokat nyom a latba :)

    Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

  • graydragon

    csendes tag

    válasz Ren Hoek #187 üzenetére

    Először is, nem sok vizet zavar, hogy a HDD kicsit magasabb seek time-al indít, egy mezei SSD-t mindenképpen elpicsáz, ha nem pár kilobájtos txt-kből akarsz több száz megányit másolgatni. Az SSD jó ha 200MB/s-al tud fájlokat mozgatni, míg a RAID0-ás tömbben 4 vinyó 400-500MB-al tolja ugyanazt.
    Másodszor, szervereinkben használunk Samsung vinyót. (jó, nem azokat a ratyikat amiket eggyesek kapnak és elszállnak egy éven belül) Szerverenként 15 vinyó 2db RAID5-ös tömbben(2+2db RAID01-ben és 11db RAID5-ben) és már évek óta nézzük az SSD-ket, párszor össze is dobtak a kollégák egy-egy teszt gépet, aminek csalódás lett a vége (az elején volt hogy a futár négyszer fordult mire kaptunk egy működőt).
    Harmadszor, nem mondtam, hogy ISO-kat, vagy akár játékokat akarok tárolni az SSD-n, sőt pont arra akartam rámutatni, hogy még nem tart ott az SSD-k mérete, hogy ezt megengedjük, legalábbis mezei pénztárcával otthonra. Tehát mindenképpen kell vinyó a gépbe, mert anélkül max netezni fogsz annyi tárhellyel, amit meg megintcsak érdemes RAID-ezni.
    Negyedszer és utoljára: "A programok telepítése megint csak nem órák kérdése..." - de igen, ha még le is kel tölteni(120Mbit-es netem van, de így sincs lent minden játék azonnal), mert ha csak SSD van a gépedben, akkor nem tárolhatsz mindent rajta, mindig szedegetned kell a játékokat, ha nincs meg lemezen. Nekem van jópár Samu vinyóm itthon (a legöregebb 4 éves, a legifjabb 1,5 éves) és eddig egyik sem volt még bad sector-os sem, az meg, hogy búg az megintcsak fura, nekem a Corsair tápom ventije is elnyomja a hangjukat. (Lehet a rosszul rögzített ház lemezek rezonálnak be?) Vásárlás előtt érdemes utánna olvasni a vinyóknak, ezért is írtam egy lemezes 500GB-os Samut, mert az sebességben is veri az összes vinyót, nem melegszik és szinte hangja sincs.

    Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

  • graydragon

    csendes tag

    válasz graydragon #208 üzenetére

    Najó, most nyújtom fel a "flame block" kártyát!
    Nem akok flame-elni, ezek személyes tapasztalatok, az EMC szervereinkben elvileg vannak SSD-k, márkás, gyártó által agyon teszteltek, de céges szemmel is igazából csak ott éri meg használni, ahol a szokásosnál jóval magasabb a kliens szám (1-2 ezer helyett 5-6 ezer kliens) van jelen és akkor is inkább adatbázisokat tárolunk rajtuk, nagy mennyiségű adatra ott van a RAID-ezett 4-5 száz terra, plusz a backup szerverek tárhelye.

    Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

  • graydragon

    csendes tag

    válasz madgie #211 üzenetére

    :)) :C
    Az is halk :)

    Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

  • graydragon

    csendes tag

    válasz Quan-Chi #215 üzenetére

    Akkor én írtam félreérthetően, a Corsair tápom nagyon csendes, csak azért hallatszik jobban mint a vinyó, mert a vinyónak NINCS HANGJA, csak akkor hallom a hangját, ha egyidőben 2-3 másolás megy és a fej össze vissza ugrál.

    Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

  • graydragon

    csendes tag

    válasz madgie #220 üzenetére

    Igazából a vga és cpu hűtő is hangosabb mint a táp ventije, de azok kikapcsolnak 40-50 fok alatt, így terhelés nélkül (főleg este) nincs hangjuk. Egy szobában alszok a desktop gépemmel, ami éjfélkor kapcsol ki ütemezésre (addig megy valami film, vagy sorozat általában rajta).
    Nekem is van külső rack-ben vinyóm, de hiába van teletömve gumival, így is rezonál (szintén 7200-as), de szerencsére általában a pednrive is elegendő. Egyik német haverom, csinált egy faja kis külső vinyó álványt, ami teljesen elnyeli a rezgést, szerintem nem rossz ötlet, ha nagyon zavar a morajlása.

    Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

  • graydragon

    csendes tag

    válasz Edge #227 üzenetére

    Ha akkor még csak olyan volt, illetve akkoriban még nem volt ilyen teszt az SSD-kről, csak mindenki azt szajkózta, hogy az SSD forradalmi, meg álom gyors, akkor nyílván elhitte, hogy az jó lesz. De még most is túl korai, azt mondani, hogy a HDD mehet a süllyesztőbe, mert jelenleg még nem éri meg az SSD.

    Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

  • graydragon

    csendes tag

    válasz Edge #227 üzenetére

    dupla post

    [ Szerkesztve ]

    Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

  • graydragon

    csendes tag

    válasz Edge #256 üzenetére

    Bizony, igazad van, pont ezért nem veszek még jó darabig SSD-t, mert én úgy érzem hogy még mindig ott tartunk mint tavaly, meg tavaly előtt, hogy agyon van ajnározva az SSD, mindenhol a pozitív oldalakat hangsúlyozzák, mint ahogy Steve Jobs tukmálja az iPhone-t. Közben meg, még közel sem éri meg SSD-t venni, idővel lassul, ugyanúgy karban kell tartani, de laikusoknak meg alapból nem is ajánlanám, hogy vegyen. A kritikus hangot meg nem hallja meg az a tömeg, aki fel van pezsegve egy-egy ajnározó cikk olvasása után, de ez van, igazából én nem bánom, ha sokan megveszik a gyerekbetg hardvereket, mert így támogatják a gyártókat, hogy eljussanak a jó minőségű termék gyártásáig, amit már lehet meg fogok venni.
    Úgyhogy vegyétek az SSD-ket én ezt ajánlom mindenkinek!!!!

    Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

  • graydragon

    csendes tag

    válasz harmincas #270 üzenetére

    #270: Nem, valószínűleg összekeversz valakivel, sőt én azt írtam, hogy vegyen mindenki SSD-t.
    Saját desktop gépben legalábbis még nem használtam SSD-t. A multi cégnél, ahol dolgozok már van pár tucat szerver SSD-vel, de az más árkategória, mint amit mi megengedhetünk magunknak. Bár így is sok silány minőségű SSD-t kaptunk, hiába vette a cég a legdrágább/márkásabbakat.
    Én személy szerint még nem veszek SSD-t, már sokan felsorolták az okokat, majd ha megéri akkor veszek. Valószínűleg neked volt gyenge géped, ha ilyen nagy változást tapasztaltál egy sima HDD-ről SSD-re váltással, de ez csak személyes vélemény. Örülök ha örülsz, csak így tovább, majd a következő generációs SSD-knél újra döntök, hogy megéri e vagy sem, addig is felejtős az SSD.

    Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

Új hozzászólás Aktív témák