Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz nonsen5e #2 üzenetére

    Póbáltam, de nem tudom megszokni az aszimmetrikus elrendezését. Roppantmód irritál, hogy nem ugyanúgy kell tartanom a kezeimet. Most egy Logitech F510-em van, ebben az analóg karok érzéketlensége (nem tudok rá jobb kifejezést mondani) zavar. Vagy nekem nincs normális finommotorikus mozgásom, vagy tényleg a gamepad szar, vagy képtelen vagyok teljesen hozzászokni, de nem az igazi vele játszani. Persze elég jól elvagyok azért ezzel, Crysis2-3, FC3, legújabb Tomb Raider, meg még jó pár játék ezzel lett kijátszva. Várom hogy milyen lesz a valve gamepadja, tetszene ha nem lenne benne holtjáték, az érintésérzékeny pad miatt valószínűleg nem is lesz, ez zavar a leginkább. Húzom a kart, húzom-húzom, semmi, aztán egyszer csak hirtelen megindul.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Teréz Atya #30 üzenetére

    Én is kb. erre jutottam. A gáz az, hogy akkor valószínűleg gyárilag van szarul beállítva.

    a) Szimplán nem értem :D Vagyis azt de, hogy mit akarsz vele mondani, azt nem hogy hogyan lesz kisebb dead zone ezzel a nagyból. Ha csak nem a drivert cseréli ki. De talán még ez a járható út.
    b) egyetlen dolog miatt nem jó, nem bírom megszokni az aszimmetrikus kéztartást. De majd kölcsönkérek egyet.
    c) ha jól sejtem, egyetlen Crysisban vagy Far Cryban, vagy Tomb Raiderben sem UT motor van :N Érdekes mód autós játékban zavar a legkevésbé, de azokkal is játszom a legkevesebbet.
    d) végülis tudok vele játszani, de jobb lenne, hogy amint hozzáérek már mozgat, nem lenne a dead zone.
    utolsó kettő pedig szintén nem opció :)

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz SirCsimbók #31 üzenetére

    Konzolom nem lévén, mivel utálom őket úgy ahogy vannak :), de, pc-n játszom fps-t :DDD :P

    Elmondom, hogy miért: onnan indult az egész, hogy autósjátékhoz vettem, kormány nem kellett mert annyit nem játszom, billentyűzettől viszont jobb. És jól használható pár platform játékhoz, pl. Rochard, Bastion, Lara Croft:GoL. De a Darksiders-hez, Mirror's Edge-hez és rokon játékokhoz is jó (jobb) mint a billentyűzet.
    Ellenben érkezett a Crysis 2, aminél jött a kiadó részéről az ígéretek ellenére a szép átbaszás, vagyis hogy cuzammen konzolport volt az egész (és egyre több játék, sajnos). Ez egy elég nagy csalódás volt, de a játékra kíváncsi voltam, így úgy voltam vele, ökörködni jó lesz gamepaddal is, úgyis ennyit ér az a játék... :) Aztán eleinte nyögve, később már jobban de működött a dolog, az különösen tetszik hogy nem kell pontos célzás, elég a közelébe rántani a célkeresztet az ellenfélnek, és mikor a fegyverzoom van (mikor felemeli célzáshoz), akkor automatice rárántja az ellen fejére a célkeresztet. Tudom gyökérség, de lehet élvezni :D Így adta magát pár 'fps' játék a gamepadhoz. (Azért aposztrófos 'fps', mert ha _én_ tudok vele játszani gamepaddal és még élvezem is, akkor az nem fps :DDD)
    Na meg balkezes vagyok, belefáradtam az állandó bill. konfigurálásba (már amelyik fejlesztő nem annyira gyökér, hogy fixen bedrótozott az irányítás), mi hova kerüljön, gamepadon annyira kézreesik minden elsőre, el sem hittem volna...

    Egyébként egér+bill párti vagyok és maradok is, normális fps játékot nem is játszom mással. De a C2-3 vagy az FC3 már nem az...

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz SirCsimbók #34 üzenetére

    Ezért mondtam azt, ha tudok vele játszani kontrollerrel, akkor az már nem rendes fps :( És persze van amit meg sem próbálok vele, ez van többségben. Igazság szerint a két Crysis-on és az FC3-on kívül nem is igen emlékszem másra. A többi vagy platform, vagy tps játék.

    Nekem is megvan a jól bevált konfig, irányítás ugye adja magát (a 4 nyíl), ugrás RCtrl, futás RShift, guggolás KP_INS, kúszás KP_END, újratöltés End, távcső Home, használat(ajtó, stb) Enter, gránát KP_LEFT ARROW, stb, stb...

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák