Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poj

    tag

    válasz lujó55 #11 üzenetére

    Dual link DVI is van rajta meg HDMI, másképp nem menne a 120hz..
    Jelenleg nincs VA vagy IPS ami képes a 120hz megjelenítésére (valós inputtal) sajnos, ezért csak TN van.

    Jó kis monitor, de ennyit nem ér (nekem).. a 3D miatt ilyen drága, pedig játékra a 120hz miatt többen vennék szerintem..

    [ Szerkesztve ]

  • poj

    tag

    válasz Hobbbyt #24 üzenetére

    "Tudtommal az összes normális TV VA vagy IPS panellel van szerelve.. és mégis támogatják a 3d-t akár 100/100 Hz-es side by side-al is."

    Ez meg egy monitor, 120hz-es inputtal.

    3D szempontjából végülis mindegy hány hz az input, tudom. Elég ha a megjelenítés minimum 100hz/120hz, hogy 50/50 vagy 60/60 szemenként meglegyen és ne essen ki az ember szeme).

    De én nem 3D-re használnám, mint sokan mások se:D
    120hz játékra kell, na:) és filmnézéshez sem árt, hogy a 24hz-es anyag ne ugráljon.
    Játékhoz nem jó a megjelenítéshez használt 120hz, ugyanis az interpoláció és frame insertion miatt lag kelettkezik, ami... öhhmm elfogadhatatlan :D Ezért van szükség a 120hz-es inputra

    A lényeg a lényeg: jelenleg NEM kapható tökéletes monitor a következő szempontok alapján:

    színmélység (8bit minimum nekem, nemkérek a 6bit+ FRC-ből köszi)
    betekintési szög
    framefrissítés
    input lag
    pixel válaszidő (nem egyenlő input laggal!)
    megfelelő méret (24"+)
    felbontás

    Tudom, picit nagyok az igényeim, de hát ez van.
    Ideális monitor, amire vágyom évek óta és nem képesek gyártani:

    minimum 27"
    2560x1600 (16:10) / 2560x1440 (16:9)
    minimum 8 bit color
    120hz
    0-hoz közeli input lag
    max 8ms pixelválaszidő
    normális design, nem ilyen agyondesignolt szépség, mint az S27A950D a samsungtól pl ([link]

    Elnézést az OFF-ért, nem tudtam megállni.

  • poj

    tag

    válasz Hobbbyt #38 üzenetére

    A 120hz-et látni kell és tapasztalni, hogy megértsd, miért szeretne valaki azt..
    Már a Windows-ban az ablakok mozgatása is "élvezet" :DD

    24fps-es filmet nézz meg 60hz-en, és figyeld, ahogyan "röcög" mikor például a kamera végigpásztáz oldalirányba. A frame-ek egyenlőtlenül vannak elosztva, ugyanis 60/24 = 2,5
    A 120hzes monitoron/TV-n ez nem okoz akkora problémát, ugyanis ott 120/24 = 5, ami egész frame..

    Sajnos nem értek annyira hozzá, hogy részletesen elmagyarázzam, de én már láttam ilyet és meggyőzött. Ezért vagyok a 120hz híve

    Játékhoz a 120hz megy egyenesen álom, csak nem árt egy dupla/tripla videókártyás rendszer sem hozzá. ;]

Új hozzászólás Aktív témák