Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • angrydog

    csendes tag

    válasz Cythyel #7 üzenetére

    Lehet, hogy az Asus az Acertől tanult hűtést készíteni:
    Két hétig teszteltem év elején egy új, 17 colos Helios 300-as laptopot (9750h, Rtx2060).
    Idle módban is hangosan pörgette a ventilátorokat, még "halk" üzemmódba kapcsolva is. A ház rezonált a kiegyensúlyozatlan fém ventilátortól. GTA V alatt hajszárítókat megszégyenítő hangja lett. Elviselhetővé akkor vált, amikor a power plan-ben a maximális processzor teljesítményt levettem 99%-ra (ilyen beállítás mellett nincs turbo). Ez a beállítás segített a hőmérsékleten és így a hangon is, a processzor és a 2060 is 80 fok alatt maradt. A kijelzőjével is voltak problémák, olyan backlight bleeding jelenség volt körben (nem glowing, mert az nézőpont változtatással megszűnik), hogy még világos háttérképnél is érzékelhető volt. Mindezt majdnem 600 ezer forint értékben. A kijelző közepén szerencsére elfogadhatók voltak a színek, még kalibrálás nélkül is.
    Azt mondtam 2 hét múltán, hogy köszönöm, akkor én ezt most visszaadnám. Az Acer és más gyártók mellett szóljon, hogy a mai modern gamer laptopokba már olyan erős hardverek kerülnek, amelyek egyrészt drágák és ezért máshol próbálják csökkenteni a költségeket, másrészt a hőleadásuk akkora, hogy még egy hagyományos asztali számítógépben sem egyszerű feladat mindezt hűteni, nemhogy egy vékony laptopban. Most olvastam, hogy a Lenovo új, szuper "vapor chamber" hűtőrendszere is csak a 3D vezérlőt hűti le rendesen, a processzor azzal is 90 fok körül alakul. A laptopgyártók vagy visszatérnek a bumszli, vastag laptopokhoz, vagy meg kell barátkozni azzal, hogy mindegyik laptop 90-100 fokokat fog produkálni zavaró hang mellett.

Új hozzászólás Aktív témák