Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Engem csak az érdekelne, hogy miért nem kapott még egyetlen tablet sem matt kijelzőt? Csak fényes karcálló "plexi" létezik? Ilyen drága csúcskészülékekben igazán lehetne dolgozni rajta, mert a fényerő nem feltétlenül kompenzálja a tükröződést.
    Egyébként ebben a formában már majdnem van értelme egy tabletnek. Még 4" a kijelzőhöz, egy LibreOffice, egy halom programnyelv IDE és elgondolkodom egy androidos tableten. Bár gondolom egy összetettebb forráskód fordítása megfektetné még őket.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Tomy Yayo #41 üzenetére

    A cikkben ez szerepel: "A Transformer Prime 1280 x 800 képpontos felbontású képet küldött át a külső képernyőre;"
    Ami igen, valóban szánalmas. Egy HDMI port bőven fullHD feletti felbontást is könnyedén kezel, csak a videokártya, jelen esetben chip gyártón múlik, mekkora felbontást engedélyez. Nem teljesen értem, hogy miért pont az nVidia ne tenné lehetővé a fullHD kimenetet, pont ennél az eszköznél. Remélhetőleg csak egy szoftveres hiba, amire érkezik javítás.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Misály #43 üzenetére

    A Dell gépeken nem DP van? Persze ettől függetlenül egy 190.000 Ft-os gép, ami "Az 1080p felbontású FullHD videókat is megeszi reggelire", igazán megjeleníthetné őket egy fullHD felbontású kijelzőn eredeti méretben.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Napfénysüti #96 üzenetére

    Amire lemegy emberibb szintre, már csak elavult középkategóriás eszköz lesz, hivatalos támogatás nélkül.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Agro #100 üzenetére

    Munkára vagy iskolai feladatokra a Win8 ideálisabb lesz, mint az Android. Elkészül ugye a MS Office, idő kérdése és a LibreOffice is, ezek fényévekkel jobbak bármely androidos Office szoftvercsomagnál, valamint előbb lesznek rá munkára alkalmas célszoftverek (bármi, ami eszedbe jut), mint Androidra. És akkor a .NET is egy alternatíva. Arról nem is beszélve, hogy nem csak ARM-ra épülő Win8 tabletek kerülnek majd piacra, az Intelnek itt lesz a bejutási pont ugyanis, úgy pedig semmi hátránya nem lesz annak a tabletnek egy netbookhoz képest, maximum pár százalékkal rövidebb lesz az üzemidő, mint egy ARM SoC-kal meghajtott tabletnél.
    Összegezve: jelenleg az Android multimédia és szórakozás, kiegészítve e-mail funkcióval, a Windows viszont univerzális.
    Mondom ezt úgy, hogy nem használok és nem is fogok Windows-t használni (kivétel ha muszáj lesz egyetem vagy munka miatt), illetve Android fut a telefonomon és eszembe sem jutna WP-s telefont vagy Win8-as tabletet venni.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Agro #105 üzenetére

    Én még azért számítok az Intelre, hogy megoldják az egyetlen gondot, vagyis a fogyasztást. De még ha nem is lesz olyan alacsony, mint egy ARM chipé, hanem veszít az ember 1 órát mondjuk, még az is megéri a teljes kompatibilitást (főleg ha szabadon lehetne op.rendszert telepíteni a tabletekre... egy Arch Linuxot futtató 13"-os tabletet billentyűzet dokkolóval el tudnék viselni.. :) ).
    A technológiák összeegyeztetése jó lenne, de sajnos egész mások a kilátások. Pár év és PC-PC kompatibilitás sem feltétlenül lesz az eltérő architektúrás és/vagy a sok ARM gyártó miatt. És nemrég jött a képbe a MIPS is, remélem többet nem hallunk róla, nem ismerem az architektúrát ugyan, de 3 már káosz lenne. Mondjuk az ideális az lenne, ha bevezetnék végre az üzemanyagcellát és akkor mehetne x86_64 (idővel remélhetőleg csak 64 bites) processzor és dedikált grafikus chip mindenbe, nem lenne gond az üzemidővel.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Agro #111 üzenetére

    és (#110) zotyesz66:
    Tulajdonképpen én pont a verseny miatt nem örülnék a dolognak. Úgy értem az nem baj, ha több cég van jelen a termékeivel és versenyeznek, de több architektúra... mi alapján döntsenek a programozók, hogy mire írják a programjaikat? Vagy megírják mindkettőre? De az plusz költség és idő, esetleg ha azonos határidőn belül és azonos pénzért készül a két verzió, akkor mindkettő rosszabb minőségű lesz, több lesz a bug, a biztonsági rés... én attól félek, hogy ha az ARM betör, lesz pár évnyi káosz, amíg kitisztul, hogy mi mire fog elkészülni, esetleg a Microsoft állást foglal az ügyben és akkor mindenki arra fog programozni, amire a Microsoft szeretné, kivéve az Apple-t, de az úgyis egy független világ, saját döntésekkel. A mobilos piac viszont még elég képlékeny.
    Szóval szerintem ha a kettő összecsap, vagy az x86(_64) vagy az ARM meg fog bukni adott piacon és ugyanúgy marad a monopólium, csak esetleg a másik architektúrának. Szerintem ez lenne a legjobb eset egyébként, az nem baj, ha különböző eszköztípusokra különböző architektúrák vannak, de azonos típusoknál az egységes szabvány a leghatékonyabb. Szóval ha az ARM elterjedne a PC piacon is, akkor az x86_64-et ki kéne szorítania, nem csak elterjedtségben, hanem teljesítményben is. Viszont az én saját véleményem szerint jobb lenne az x86_64. Nyilván képtelenség ma összehasonlítani objektíven a kettőt, így ez szubjektív vélemény.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz johnny_gold #132 üzenetére

    Idézet: "ár/érték arány: A telefon általános minõségéhez és funkcionalitásához viszonyítva mennyire éri meg az árát a készülék.

    Fontos, hogy az értékeléskor az éppen aktuális technológiai fejlettséghez és a konkurenciához viszonyítunk. Értelemszerûen két évvel késõbb az adott értékelés nem mérvadó az akkori modellekhez viszonyítva."

    Az iPad 2 megjelenésekor ez az eszköz még nem volt elérhető. Ráadásul most bruttó 140.990 Ft a legolcsóbb itthon (semmit sem változott a megjelenés óta), az itteni pontozás meg gondolom nem a külföldi árakat veszi figyelembe, hanem a hivatalos magyar árakat. Az előd Transformer 16 GB-os példánya dokkoló nélkül jelenleg 122.900 Ft, ez már sokkal jobb ár/érték arányú jelen pillanatban, fél éve a teszteléskor viszont 6 pontot kapott, akkor volt ~140.000 Ft, ez volt 3 hónappal az iPad 2 tesztje után, aminek a végén többek közt ez is szerepel: "pár hónapig egészen biztos, hogy nem lesz párja, az Android 3.0-s, kétmagos processzorra épülő táblagépek viszont megszorongathatják."

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz johnny_gold #136 üzenetére

    Azonban, ahogy írtam is, az iPad 2 márciusban kapott 7/10-et, ez meg decemberben 5/10-et. Ugye érzed a különbséget.
    Attól, hogy 4 magos a processzor és extra erős fényű IPS kijelzője van, még nem feltétlenül lesz jobb vagy akárcsak azonos ár/érték arányú most, mint a piac jelenlegi ajánlatai emellett, a két magos processzorokkal és kevésbé jó kijelzőkkel.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz johnny_gold #143 üzenetére

    Azonban jelen pillanatban pár demón kívül semmi másra nem tudod kihasználni a Tegra3 képességeit. Amint elkezdenek terjedni az erre optimalizált programok, máris többet fog érni, illetve addigra egyrészt csökken az ára, másrészt az összes nagyobb gyártó piacra dob 1-2 ilyen eszközt és a Samsung is kijön majd a saját megoldásával. Akkor már változhat az ár/érték aránya, de az a jövőben lesz és akkor sem biztos, hogy jobban meg fogja érni ez a gép az akkori versenytársakhoz képest. Most itt nem éri meg a Tegra3, mert nem veszed hasznát jó pár hónapig még, cserébe jelentős felára van a közvetlen elődjéhez képest is, ami még ma is csúcskategória és még az üzemidejük is megegyezik.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák