Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddmb

    aktív tag

    válasz Miksa64 #427 üzenetére

    blkid - locate/print block device attributes

    Csak megjeleníti a block deviceokat. Jó lenne, ha mindkét partíciónak (ext4, ntfs) adnál label-t. Az NTFS esetében egyszerű: Windowsban is el tudod nevezni, meghajtóra jobbgomb, aztán Properties, aztán a General fülön beírod a kívánt címkét. Az ext4 esetében már nehezebb lesz ha nincs neki. Egy rendesen felszerelt UNIXban van e2label progi, de a routerben nincs. Úgyhogy legjobb lenne újraformázni az mke2fs progival, méghozzá így:

    mke2fs -L valamilyen_ext4_label -t ext4 /dev/sda<X>

    ahol <X> = 1 vagy 2 vagy ... Ezt az fdisk -l kimenete fogja megmondani, legalul látni fogod mindkét partíciódat. Amelyik a Linux filesystem, azt formázd újra, és annak használd a nevét. Nekem így fest az fdisk -l kimenete:

    Device Start End Sectors Size Type
    /dev/sda1 6 4095 4090 16M Microsoft reserved
    /dev/sda2 4096 915825663 915821568 3.4T Microsoft basic data
    /dev/sda3 915825664 976746234 60920571 232.4G Linux filesystem

    Tehát ha én újra szeretném formázni az ext4 partíciómat, akkor ezt kéne kiadnom:

    mke2fs -L entware_stuff -t ext4 /dev/sda3

    Mielőtt megformáznád a vinyót umountold a deviceot az umount progival:

    umount /dev/sda3

    Aztán ha nem akarsz bajlódni a visszamountolással, akkor indítsd újra a routert, az meg bemountolja autmatikusan a partíciókat.

    A PuTTY használata meg egyszerű: elindítod, beírod, hogy a Host Name mezőbe az 192.168.1.1-et és Open. Felhasználónév az admin, a jelszód meg a routerbe a jelszó.

    --
    Pár nap múlva új vinyót kötök a routerra, egy nagyobbat :) Ezt a meglévő vinyót először Windows alatt particionáltam, és hagytam helyet az ext4-nek, ezért rondít az sda1. Viszont ha először UNIX alól fdisk-kel megpartícionálod az egészet úgy hogy hagysz az NTFS-nek is helyet, amit aztán Win alól fogsz megformázni, akkor már csak sda1 és sda2 fog létrejönni. Az új vinyót majd úgy fogom csinálni

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák