Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz Grougon #32 üzenetére

    a hiba nálad lehetett, mert jómagam is több darabot frissítek folyamatosan ismerősöknél és semmi gond nem volt, de a témájában is sokan használják mindig az aktuális friss verzióval és ott sem írtak ilyen problémát.
    akiknél probléma volt, ott jellemzően nem vették figyelembe a gyártói leírásokat, nem eszközöltek gyári visszaállítást azon firmware verziónál, ahol a gyártó előírta - nem mindegyiknél kell, de ahol külön írják, ott igen -, vagy nem tartották be a frissítési sorrendet, mert vannak olyan régebbi firmware verziók, amikre nem lehet azonnal a legújabbat felhúzni, hanem kell előtte egy köztes verzió, márpedig ha olyan helyen veszi az ember, ahol kellően régóta volt raktáron a router és régi firmware verzió van rajta, akkor simán csapdába eshet.
    más kérdés, hogy ilyenek miatt csak saját magát hibáztathatja a felhasználó, hiszen nem olvasta el a gyártó leírását a frissítésre vonatkozóan, vagy nem vette azt figyelembe.
    annyira jó, bevált típus az rt-ac56u, hogy ha nem jutottam volna olcsón egy rt-ac87u-hoz (kihagyhatatlan akcióban), akkor még most is azt használnám én is, illetve nagyon sok helyre kitettem belőle, különböző környezetekbe és ellenoldalakhoz, de nem sűrűn csörög a mobilom, hogy gond lenne vele bárhol is, pedig néhányan a legapróbb hiba esetén is azonnal hívnak, pláne ott, ahol rám bízták a döntést, hogy vigyek olyan routert, amit jónak tartok.
    rt-ac55u és felette (illetve mostanság került képbe az rt-ac1200g plus) bátran szoktam felelősséget vállalni a típusok megbízható működéséért, mert jellemzően csak elrontani lehet a nem megfelelő frissítéssel vagy problémás beállítással. (nem csak asus routerekből áll a világ, de ebben a témában nem részletezem a többi gyártót és típust.)
    a jó rt-ac55u tapasztalat miatt, látatlanban is bizalmat szavazok eztán a 4g-ac55u típusnak is, ha valakinek ilyenre lesz igénye.

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz Grougon #36 üzenetére

    a szervizre nem mondok inkább semmit, dolgoztam már utánuk... (nem általánosítok, helye és illetékese is válogatja, de amikor kétszer visszaadják az ismerős routerét úgy, hogy láthatóan hozzá sem nyúltak, mondani pedig mást mondanak, akkor...)
    nekem is volt tp-link is több típus, illetve összességében abból fordult meg a legtöbb a kezeimben - olcsó és legtöbben azt kérik/veszik -, jellemzően azokkal sincs gond, ha a megfelelő típusokat veszi az ember, de nem csak árban, hanem szoftveresen és hardveresen is elmaradnak az azonos kategóriás asus típusok mellett.
    a lehülyézést nem értem, hogy mire írtad, nem szokásom, még akkor sem, ha valóban felhasználói hibáról van szó.

Új hozzászólás Aktív témák