Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz adamssss #3 üzenetére

    Bevett szokása az Nvidia-nak:

    GeForce GTX 275: többet árt, mint használ?

    A hírhez:

    Nem lehet, hogy az RTX 3070 Ti lesz RTX 3060 helyett...? ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz DeathAdder #126 üzenetére

    Azért más a téma ha egy alsó kategóriás éppen hogy dedikáltnak tekinthető GPU mellé pakolnak értelmetlenül sok VRAM ot.

    Az meg megint más mikor az adott generáció csúcs kártyájára adott trendektől eltérően és tapasztalatokkal szembemenően kevésnek mondható VRAM-ot pakolnak a GPU mellé.

    A minél simább, egyenletesebb és stabilabb játék érdekében (és így minél nagyobb 0,1%, 1%, és minimum FPS-ért), elvárható hogy ezeken a kártyákon mindig több VRAM legyen. Elvégre ezért fizetnek az emberek.

    Most itt lehet mindenféle technológiai varázslatokkal meg memória ürítéssel és kezeléssel foglalkozó leírásokba és részletezésekbe bocsátkozni de van az amikor a gyakorlatban nem úgy működnek ezek a történetek és bizony ott van az hogy ha lenne az aktuálistól több VRAM akkor nem lenne miről beszélni se ebből se abból a szemszögből, mert a kártya hozza azt ami velárható.

    Most még rendben vagy ennyi VRAM-mal, de mi lesz mikor jönnek azok a játékok amik csak és kizárólag az új generációs konzolokra készülnek majd. Mert hogy most bármi amit elindítasz az még az előző generációra is készült, azaz több mint +10 éves hardverre (AMD Jaguar alapokon lévő proci és egy módosított RX480 van bennük)

    Azok a konzolokmeg harmatgyengék voltak már mikor megjelentek... csak hát az optimalizálás az ami elvitte a hátán az egészet. Aztán lásd hova jutottak mikor már az is kevés volt... a Cyberpunk egy PS5-ön vagy új Xbox-on stabilan-szépen futnak. De egy PS4 Pro vagy a legerősebb előző generációs Xbox-on már csúnyán letérdelnek.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Olgo #138 üzenetére

    Nem minden esetben parasztvakítás az adott kategóriájú GPU mellé rakott irreálisan soknak tűnő VRAM.

    Anno a GTX 760-nál is mondták hogy minek a 4GB-os verzió. Nekem volt 2GB VRAM-os GTX 760 és szegény kártyát a VRAM mennyisége határolta be... A GTX 770-ből is a 4GB-os verziók jóval tovább húzták ki mint a 2GB-os társaik.

    Én a magam részéről úgy gondoltam a megjelenés előtt, hogy az RTX 3070 és 3080 kártyák esetén az előbbi 11/12 GB-ot az utóbbi pedig 16 GB-ot fog kapni...

    Szerettem volna én is venni egy új kártyát a megjelenés napján, de inkább letettem róla... több okból is...

    Még tavaly (de furcsa leírni) tavasszal a GTX 1080 Ti kártyámat értékegyeztetéssel lecseréltem egy RTX 2060-ra hogy az engem kíváncsivá tevő DLSS-t ki tudjam próbálni. Kellemesen csalódtam a DLSS-ben és látom benne a rációt :K

    Az volt a terv hogy kihúzom az RTX 3000 széria megjelenéséig... de egyelőre marad ez a kis 2060 kártya :))

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák