Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #21 üzenetére

    17k+17k, azaz 34k a lap+ a legnagyobb proci. A kisebb procival 32k.
    A J1900 28k jelenleg, tehát kemény 4-6k van köztük. Ennyiből nem jön ki egy paneltáp.

    Házhoz elképzelhető, hogy adnak, kb. 100-ból 5db mITX házhoz. Azoknál is kérdéses a minősége. A maradék 95db-hoz meg nincs paneltáp. Szóval ezt így erős kijelenteni, hogy úgyis van. Aki épített már paneltápos gépet az tudja, hogy macera beszerezni jó áron. A külső tápból pedig a 12V-osból alig van választék, 19V ezzel szemben egy rakás van. Ez is előny.

    A többi pedig ízlés dolga, a topicjában már leírtam, de most ragozzam újra?
    - A fogyasztás valóban jobb a Bay-Trailnél, de ez is kérdés, kinek mennyit ér meg. Ha sokat megy idle közelében lesz az átlag, ott szvsz 10W alatti különbség van köztük, nem 15W, mint max fogyasztásnál. Én az összes topicban megkapom, hogy fogyasztásb*zi vagyok, de ez még nálam sem üti meg azt a szintet amivel foglalkoznék. Inkább menjen napi 24 helyett 12 órában a gép, az többet ér.
    - Bay-Trail GPU-ban gyengébb.
    - Nem tudjuk megy-e a 24p rajta rendesen.
    - A lapok kifilézve: 2 SATA porttal NAS-nak alkalmatlan, de még egy 1-2HDD-s HTPC-nek is necces.
    - Integrált lap, kukázható később, AM1-be elvileg belemegy a Beema is.
    - Ha Beema akkor elvileg erősebb is lesz és 25 helyett 15W. Ez így már fogyasztásban is feljön a Bay-Trail szintjére.
    - Az árról már írtam, a beépített DC-DC tápos olcsóbb is, mint a Bay-Trail relatíve.
    stb, stb...
    - AMD elvileg 3D-t is tud, ennek aztán nyoma sincs az Intelben.

    Szóval tényleg nincs értelme összeveszni rajta. Van egy rakás különbség, a Bay-Trailnek is van egy csomó hátránya, ha épp azokra van szüksége az embernek. Mindegyik másra jó kicsit.
    Épp azért nehéz egyébként dönteni melyik a jó megoldás, mert van egy rakás jó alternatíva HTPC-re, NAS-ra, mini netes gépre. Ellentétben az utóbbi pár évvel, amikor jóformán csak a Brazos volt, az is jóval korlátozottabb lehetőségekkel.

    Én speciel mindkettővel szimpatizálók. Magamnak Kabini-t vennék, mert kellene 3D és NAS-ként több SATA port. Otthon családnak az 1-2 HDD-s, 3D nélküli HTPC-nek pedig Bay-Trailt vennék (ha tudja a 24p-t).
    Netezős, általános gépnek pedig inkább erősebbet vennék/vettem: Celeron/Pentium.
    Ugyanez megfelel vga-val alkalmi játékokra is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák