Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    Látom, megy a felháborodás, amire számítottam is, de azért a mértéke meglep. Nem reagálok minden észrevételre, de kifejtem kicsit, miért tetszik nekem ez a gép.

    Fizikai forma, kivitel:
    Először egy kis definíció. Nem attól laptop vagy notebook egy eszköz, hogy x86 proci van benne és Windows-ot futtat, hanem attól, hogy van egy kijelzője, amit rá lehet csukni a hozzá fixen rögzített billentyűzetére. Egy ilyen eszközt lehet ölben használni gépelésre ellentétben a tablet + mappatok kombóval, és nem billen le a térdedről ellentétben a fejnehéz tablet + zsanéros billentyűzet (Asus T10, Acer Switch 10 és társai).

    Ebben a gépben a filléres SoC és ingyen android mellett kb. akkora anyagi keret marad a gépházra, mint egy 80-100 000 forintos Windows alapú kis laptopnál. Végigteszteltem az egész netbook érát meg utána egy csomó kis notebookot, teljes biztonsággal állíthatom, hogy összeszerelési minőségben az Archos egyáltalán nem tartozik a sereghajtók közé, bőven a középmezőnyben van. Ellentétben veletek, én láttam, próbáltam élőben a cuccot, egyébként magam is rosszabbat vártam.

    Funkcionalitás
    Egyet ne felejtsetek. A mai első notebookos emberkék már nem desktop hanem valami okostelefon/tablet oprendszeren ismerkednek a számítógépekkel. Nekik egy Android sokkal barátságosabb mint egy Windows. És az Android éppen jó első gépes oprendszer, mert akkor is ki tudod zárni a mezei júzert a technikai beállításokból, nem fogsz annyit szívni mint egy Windows újrahúzásával, ha nem igazán értesz a géphez. Nem fogod a PH fórumozó szakit b@sztatni, hogy hé, rendbe kéne tenni a kölök gépét mert lassú.

    Ha gépelni kell, a messenger proggik mellett már az irodai csomagok mint a Polaris, Kingsoft és OfficeSuite féle is nagyon rendben van, bőven jól használható beadandó, alap-középsulis prezik készítéséhez. Tudom, mert direkt kipróbáltam. Azt is tudom, hogy a top letöltéses listán szereplő játékok mint a Subway Surfer, Pou, Angry Birds, Candy Crush és társaik menni fognak ezen a gépen is, mert próbáltam. Persze, a csúcs 3D-s proggikkal gond lesz, de azoknak szerintem más eszközt használ a célközönsége. Igen, a hardver karcsú, de szerintem még éppen elég.

    Miér tetszett
    Mert váratlanul jól egyben van (beszólás előtt tessék megnézni élőben). Mert egyszeri úzernél nem kell annyit menedzselni, mint egy Windows gépet. Mert bár karcsún, de éppen elég erős alap dolgokhoz. Mert újonnan ajánlani lehet, és nem kell nézni a kuncsaft ilyen nézését :U amikor egy (számukra) ronda, 4-5 éves használt vállalati gépet ajánlok ebben az árkategóriában (pedig ezen a ponton szúrják el sokan a számítógép vásárlását). És amikor ajánlom az ArcBookot, máris mondom, amit a cikk értékelésében is írtam (elolvastátok és megértettétek kommentezés előtt?), hogy bőven lesz kompromisszum, ha nem kell a bill., akkor inkább tablet ebben az árban, és 10k-val többért ott a dupla ilyen erős Lenovo A10.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák