Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #20 üzenetére

    Szerintem félreérted hol a gond. Amit leírsz abból is az jön le, hogy nem az "okostv"-vel van a gond, hanem az életképtelen megvalósításokkal.

    A "TV legyen csak egy kijelző és semmi más, majd melléteszem a HTPC-t" tömegtermék szinten kb. ugyanaz a gondolat mintha azt mondanád most/mondtad volna 10 éve, hogy minek okostelefon. A telefonnal lehessen telefonálni meg bírja 2 hétig… a többit meg elintézed PDA-ról. Épp az okostelefon és a használható (vagy csak mesterségesen generált használati igényű?... de ez mindegy is) appok hozták el az a tömeges terjedést ami jelenleg a legnagyobb húzóág az IT-n belül kb.

    Mondom ezt úgy, hogy HTPC-t használok én is XBMC-vel… meg Spotify klienssel, stb… De ezt egy nagyon szűk réteg építi össze magának. Épp ezért nincs biznisz benne. Ha használható cucc futna a TV-ken akkor ki építene ilyet? Lenne rajta értelmes, jól használható böngésző/kereső, skype, xbmc/kodi, stb…, értelmes irányítással, ami fontos. Ezek után mégis ki foglalkozna saját építéssel és szívással (már ha igényes is az ember és nem mindegy a 24p, képminőség, stb..)? Okostelefon ugyanez, időjárás app, játékok, hírek, mindenféle f*sság… ami nélkül megvolt mindenki, de mivel egyszerű, intuitív és így kényelmesebb mint bármi más – akár odaülni egy géphez – így mindenki ezt használja. TV-n ugyanennyi kellene… persze ott más jellegű felhasználás a kényelmes, de annak is meglenne a bázisa.

    Ha pedig van felhasználó akkor van profit. Ehhez mindenképp kellenek ezek az innovációk és hogy ne csak megjelenítő legyen egy TV 10 vagy 20 éven keresztül.

    De egy megvett/épített NAS is ugyanaz a kategória. Sokan használják megvéve akik építeni, konfigolni nem tudnának. A működő ökoszisztéma is kulcs. Ha a telefonos képeket fellövöd a felhőbe vagy megjelenik a TV-n, youtube-ot kiteszed TV-re mint chromecast-on, stb… ezeket a „kényelmi szolgáltatásokat” tudja a tömeg 90%-a használni, mást nem. Még azt sem, ha önmagukban "okos" eszközöket kap külön-külön.

  • sb

    veterán

    válasz sb #47 üzenetére

    A lényeget összefoglalva:

    Én is kijelzőként használom a TV-t épített és saját magam konfigolt HTPC+NAS-sal mellette, de ettől még úgy gondolom, hogy ez is azt mutatja, hogy az igény létezik okostv-re. Aki épít azért teszi mert sajnos csak gagyi megoldások léteznek.

    De ha létezne értelmes megoldás akkor azoknak is jó lenne akik igénylik... és azok is igényelnék akik addig nem. (Mert valóban lennének hasznos és egyszerűen használható funkcióik).

  • sb

    veterán

    válasz Vesa #49 üzenetére

    Ugyanezt írtam. A hw sem gond, mert filléres tétel. A droiddal sincs gond szerintem mert sokrétű. Némi irányítás optimalizálással teljesen jó TV-re is éppúgy mint bármi másra... sőt, ugye XBMC/Kodi is van droidra, tehát ez is kipipálva. (Persze finomságokra nem jó a droid, 24p és társai, de kommersz használatra teljesen jó...)

    Nem próbáltam még a PVR részt, de pl. abból is túrni kell a netet normális PC-s megoldás után is, TV-kben lévők okosrendszer meg nem okos mellett is a vicc kategóriába tartoznak. (Pl. Samsung nem tud felvenni és lejátszani egyszerre a normál menüből. Ha megy a felvétel akkor smartból viszont megy mellette a lejátszás is. De pl. EGP se megy felvétel mellett asszem.)

    Szóval filléres hw + 2-3 tuner mindegyikből. Mellé droid megfelelő, a lényeg a frontend sw, amiből az XBMC bármit bealáz szolgáltatásokban, mellé vmi jó PVR kieg + netes egyéb pluginek. Áll-leejtős bárkinek egy ilyen kombó, akár szereti a smart rendszereket akár nem. Maguk a szolgáltatások egyben.

  • sb

    veterán

    válasz kenand #50 üzenetére

    Saját tapasztalatom erről nincs, de x86-ra egy rakás hw-re meg pl. raspi-re is elég sokan nyomják Openelec-el. Szvsz nem az látszik a használatukból, hogy kiforratlan lenne. Sőt.

Új hozzászólás Aktív témák