Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Szerintem ebben az az amerikai tudatlanság, probléma megoldási képesség hiánya is benne van, ami nagyon jellemző az amerikai emberekre, mert alapvetően folyamatokban nagyon jók, de ha valami hirtelen jön, amit meg kell oldani az amerikai ott veszett el. Egyedül a relatíve jól megírt scriptek ami miatt képesek még létezni. Mondjuk ez meg ott üt vissza, ha 10 éve még teljesen más volt a folyamat, és ma kell megoldani. Meg mert relatíve szeretnek dolgozni, amíg mondjuk a magyar nem. (tisztelet a kivételnek), erőből vagy szorgalomból megoldja. Meg azért ott van az alapvető munkabecsület is, ami jellemző, ha dolgoznak. Mondjuk ettől még nem lesznek jobb emberek, mint bárki, de a munkamoráljuk egészen jó.

    Helyette Európában vannak márkák, amik kifejezetten tanfolyamokat, valamint komoly pénzeket ölnek a gépek használatának minden pontjára (tipikusan ilyen a Hilti, vagy a Bosch).

    De teljesen igaza van aki azt mondja, hogy van aki a sajátjára sem vigyáz.

    Nagy gyárakban, amit én is láttam, eleve pontosan ugyanolyan N erővel fogja behúzni a csavart. Vagy a CNC ugyanúgy fúrja ki a csavar helyét. De ez már 20 - 25 éve így van.

    A kis vállalkozó pedig nagy eséllyel sem fog semmilyen nagyker/importőr által rendezett tanfolyamra nem fogja elküldeni a munkását, hanem elmegy a főnök, majd utána ossza a melósnak az észt, amit egyszer hallott , de azt is rosszul jegyezte meg, mert alapvetően vagy megkapta, a gépekhez tartozó anyagot vagy nem.

    Szóval én úgy látom, hogy ennek USA-ban lehet értelme, de máshol nem nagyon,

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák