Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bartatamas

    senior tag

    válasz dzsidzsas #162 üzenetére

    Szia,

    Ebben a doksiban próbáltam minden lényeges dolgot leírni, van benne pár példa is amelyen keresztül a beállítást bemutatom: http://bartat.hu/e-robot/?lang=hu
    Ezt a doksit olvastad? Ez alapján sem érthető a program működése?

    Egyébként az angol nyelvű dokumentációnál volt olyan segítségem aki bevállalta hogy az általam írt dokumentációt laikus szemmel átírja hogy mindenkinek érthető legyen. Az én oldalam is nehéz mert számomra természetes hogy értem ami a leírásban van de nem tudom magamtól hogy melyik az a része ami nem világos.

    Pedig a programot próbáltam egszerűre tervezni: beállíthatod hogy ha valamilyen esemény történik akkor milyen műveleteket hajtson végre a program. Egy szintet növeli a bonyolultságot de a használhatóságot is hogy eseményekhez és műveletekhez is lehet feltételeket rendelni.

    Szóval igazából azt kell megérteni hogy mi az esemény, mi a művelet és mi a feltétel. Ezeket hogyan lehet parancshoz rendelni és utána már szerintem egyszerű a program használata.

    Az más kérdés hogy ettől függetlenül vannak olyan feladatok amelyet nem lehet vagy csak nagyon nehezen megvalósítani. Ehhez tényleg kell egy kis algoritmikus gondolkodási képesség. De ha valaki ír egy problémát és látom hogy ezt nagyon nehéz megoldani akkor megpróbálok létrehozni egy összetett eseményt vagy műveletet amely már másoknak ezt egyszerűbben lehetővé teszi. Ilyen volt például a "Készülék lefordítva" esemény vagy a "Kapcsolódás a legerősebb wifi hálózathoz".

    Ha van kérdésed nyugodtan írj ide: bartadev@gmail.com, szívesen segítek és ha van jó ötlet akkor formálom a programot.

Új hozzászólás Aktív témák