Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bartatamas

    senior tag

    válasz #79335424 #3516 üzenetére

    > Audió -> Kényszerített használat

    Valaki kérte hogy amikor fejhallgató van bedugva a telefonba és csörög a telefon, akkor ne csak a fejhallgatón csörögjön, hanem a rendes hangszórón is. Ez a funkció ennek a megoldására és lett beletéve és sikeresen meg is oldotta a feladatot.

    Sajnos ez a funkciós is mint oly sok más nem része a publikus API-nak. Nem a teljes funkciót építettem be az igaz, csak amire első körben szükség volt.

    A config paraméter paraméter lehetséges értékei (android forrásból vágtam ki), én az első hármat tettem bele.

    public static final int FORCE_NONE = 0;
    public static final int FORCE_SPEAKER = 1;
    public static final int FORCE_HEADPHONES = 2;
    public static final int FORCE_BT_SCO = 3;
    public static final int FORCE_BT_A2DP = 4;
    public static final int FORCE_WIRED_ACCESSORY = 5;
    public static final int FORCE_BT_CAR_DOCK = 6;
    public static final int FORCE_BT_DESK_DOCK = 7;
    public static final int FORCE_ANALOG_DOCK = 8;
    public static final int FORCE_DIGITAL_DOCK = 9;
    public static final int FORCE_NO_BT_A2DP = 10;
    public static final int FORCE_SYSTEM_ENFORCED = 11;
    public static final int FORCE_HDMI_SYSTEM_AUDIO_ENFORCED = 12;

    A usage paraméter lehetséges értékei, itt az első négyet tettem bele:

    public static final int FOR_COMMUNICATION = 0;
    public static final int FOR_MEDIA = 1;
    public static final int FOR_RECORD = 2;
    public static final int FOR_DOCK = 3;
    public static final int FOR_SYSTEM = 4;
    public static final int FOR_HDMI_SYSTEM_AUDIO = 5;

    Ha valamelyikre szükséged lenne még akkor belerakom. Sajnos leírás nélkül azonban nem lehet tudni hogy melyik mire jó és milyen verziókon érhető el.

    > Fájl feltöltése Drive -ba

    Az account paraméter elvileg opcionális, ha nem adsz meg akkor az alapértelmezett accountot használja. A doksi nem szól róla hogy mi is az alapértelmezett account definíciója. Én most itt az elérhető Google accountokat kínálom fel opcióként.

    A content paraméter az ami beíródik a fájlba mint szöveg, a charset pedig azt mondja meg milyen karakterkódolású fájlt szeretnél. Alapból a rendszer alapértelmezett kódolása van kiválasztva.

    A file paraméter mondja meg melyik fájlba akarod elvégezni a mentést. Mivel tesztek során úgy vettem észre hogy a drive ellentétben normál fájlrendszerekkel simán engedi hogy többször létezzen ugyanaz a fájl, előbb rákeresek hogy van-e ilyen nevű fájl, ha igen akkor abba írok, ha nem akkor új jön létre.

    Az appand paraméter beállításával a fájl végére lehet fűzni adatokat, tehát bővítésről beszélünk, egyébként felülírja a fájlt. Úgy látom ebben hiba volt, most javítottam.

    > Email küldése

    Nagyon jó ötlet, most megcsináltam.

Új hozzászólás Aktív témák