Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz fpeter84 #3248 üzenetére

    Veszélyes vizek. Ezt a húrt eddig nem mertem megpendíteni Tamásnál. :) Egyébként nem kell sokat visszaolvasnod. Csak #3214 -től. :) Sztem a lényeg az, amit már sokkal régebben kiveséztünk Tamással, hogy kéne egy spec. input method a Robothoz. De örülök, hogy idetaláltál, mert nem sokan vagyunk itt olyanok, akiket érdekel ez a téma. Jelenleg úgy látom, hogy egyszerűbb egy tisztán málna, vagy Arduino úton elindulni, mint nulláról felépíteni a kapcsolatot egy közvetlenül Androiddal irányított automatizáláshoz. Eddig azt az 1Sheeld megoldást találtam a leghasználhatóbbnak, amit odaát linkeltem neked. Telepítettem és látom a Robotban, tehát elméletileg működik. Már "csak" a vas kéne hozzá. De itt egy kicsit elakadtam. Van ugyebár az említett két vonal, adott hardveres képességekkel. Én viszont régóta foglalkozom miniPC -kel (Androidos "TV okosítónak" is nevezik). Amit most használok, abban 4x2GHz és 2GB RAM van. Ez jóval több, mint a málnáé, vagy az Arduinoé. Az alaplapon gyárilag ott a soros port helye, csak nincs ráforrasztva kivezetés. Ráadásul natívan fut rajta az Open Elec. Jó alap lenne, de mindent nekem kéne kitalálnom, mert zéró a hw és sw támogatás. Mindenki málnázik, vagy Arduinozik. Nem biztos, hogy szeretnék ekkora úttörő lenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák