Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz dabadab #30 üzenetére

    Gyakorlatilag erre próbáltam rávilágítani a Mozartos és a free terjesztésű példáimmal.
    A szerzőnek juttatott 100 HUF nem indokolja, hogy tőlem valaki 1000 pénzt kérjen, csak azért, mert ő a terjesztést csak drágán tudja megoldani.
    A szabad verseny jelszavával nyomják el a szabad versenyt.
    Mi értelme kizárólagos jogokat adni a terjesztésre valakinek, aki a terjesztésnek csak egy módját ismeri.
    Nemrég olvastam, hogy egy cég pár éve, szabadalmi védettséget kért a playlistre és most mindenkit beperel, aki használ ilyet. Ez nonszensz.
    Ilyen alapon levédethetném a blogon keresztül történő indulatlevezetést, mivel nálam bevált.
    De nem akarok ötleteket adni senkinek :DD

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz dabadab #30 üzenetére

    A gyakorlatilag nulla, azért nem igaz (kell hozzá eszköz, áram, idő, internet, stb), de tény, hogy elhanyagolható egy rádió előállításához képest.

    ***

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz dabadab #30 üzenetére

    "Ezt honnan vetted? Sajat (es ismeroseim) tapasztalataim alapjan ennek inkabb az ellenkezoje igaz, bar a konkret berezes ezermillio egyeb dolog fuggvenye is."

    Magánban/inhouse csapattal nem lehet játékot fejleszteni, hacsak nem milliárdos az egyik tag. Magánban filmet sem lehet készíteni, hacsak nem áll fönt a fenti helyzet. :DDD És igazán nagy pénzek szerintem ma ezekben vannak. Na, könyvet azt pl. lehet magánban írni (bár... kiadó ott is kell), de az már nem konkrétan informatika ;) Tőkehiányos kis ország vagyunk, az igazán nagy projectekhez kell valami nagy külhoni támogató, olyat meg nem találni, csak ha egy csomó % nekik megy. De még így is a leggazdagabb cégek mégis azok, amik bolti termékeket "gyártanak", akár saját anyagból, akár egy kiadó segítségével dolgoznak :)

    Egyébként az a fő bajom az egésszel, h Magyarországon sokszor az dominál a cégek által kért egyedi fejlesztgetésekben, hogy a cégnek baromira nincs pénze semmit sem megvenni, nosza csináljunk adatbáziskezelő rendszert, mert az úgyis aalap dolog, tényleg biztosan kell. Na de aztán mégegyet. Sőt updateljük, tartsuk karban. Meg mégegyet. Most kis változatosság: katalogizáló programot... Nos én nem bírnék ilyen futószalag munkát végezni, nincs benne sok kreativitás, egyik felem elveszne. :) Ezért mániám a játékfejlesztés. De azért még nem ástam bele mgam anynira a dolgokba, nincs is igazán ismerősöm illetékes körökből (nem mintha máshonnan nagyon lenne :P)

    Húdeoff :DDD

Új hozzászólás Aktív témák