Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Az ASVA természetesen úgy számol, aki letölti a filmet, zenét, az teljes áron is megvenné a terméket.
    Tehát a károkozás kiszámítása innen eredeztethető.
    Hogy ez mennyire nincs így, bizonyítja a számítógépes játékok esete, ahol egy demoletöltésre sokkal kevesebb tényleges játékletöltés és használat jut.
    A rádióból illetve tévéből felvett zenék és filmek például teljesen legálisan birtokolhatók.
    A technikai lehetőségek bővülése nemsokára lehetővé teszi a használat után történő fizetést, ami reálisabb árakat feltételez.

    Az más téma, hogy a hackelt és letöltött filmek árusítása, bármilyenmódon és áron, lopásnak minősül szerintem, mert anyagi haszonszerzés motiválja.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Crystalheart #4 üzenetére

    Erre céloztam az árral :)
    A zenék, filmek, szoftverek árai nem a fizetésekhez vannak szabva. Viszont érdekes, hogy cégek miért használnak tört szoftvert,hiszen a bevételből költségként leírhatnák a licenszdíjakat ? :((
    Az is kérdés a gazdag országokban miért létezik warez, hiszen ők nem 4-5 film árát keresik havonta.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz bambano #14 üzenetére

    A sok sz.rt nem venném meg, le se töltöm. Amiről beszélek az más. Ha letöltöm a you tube-ról azt a videót ami tetszik azzal nem követek el lopást szerintem.
    A jogsértés nem a letöltésnél van alapvetően, hanem a feltöltésnél.
    Nem a warezről beszélek, mert az más kategória. Azokon az oldalakon általában tagnak kell lenni, tehát kinyilvánítasz egy erkölcsi hozzáállást. A jogi oldalához nem értek, a törvények viszont sajnos nem mindig erkölcsösek :((
    Lásd képviselői költségtérítés,színesfémkereskedelem, olajszőkítés, vendéglátóipari nyerőautomaták

    Nem írom alá azt,hogy meg kell vennem egy CD-t egy számért vagy kettőért sok ezer forintért, nem tudom elfogadni, hogy Mo-on jelenleg NINCS free terjesztésű zene, vagy film a kiadók hozzáállása miatt.
    A szoftverek az más tészta, ott sok más lehetőséged is van az általában trendinek tartott módon sokat fikázott Ms-sel szemben.
    Írj egy linket, ahonnan jogszerűen szabadon terjesztett zene, vagy játékfilm letölthető!
    Ne jöjjön senki azzal a dumával, hogy ez segíti elő az új termékek elkészülését, mert se Mozart, se Elvis nem fog már lemezt kiadni.
    Chaplin se forgat már több filmet :((
    A kiadók azok akik a haszon nagy részét bezsebelik. Hány író, festő, zenész halt úgy meg, hogy nem is látott alkotásaiból semmi anyagi hasznot. Irreális áron kapunk szinte minden zenét most is ami nem az übergagyi és tizenéves kategóriába tartozik.
    Nem is beszélek most arról, ami nálunk be se szerezhető, vagy sehol a világon nem adják ki, mert úgy ítélik meg, hogy nem lesz rajta elég hasznuk a nagyméltóságú kiadóknak.
    Szóval,ne legyenek ők erkölcsi magaslaton a letöltőkhöz képest. Ők -tisztelet a kivételnek- a szerzőktől csalják ki minél olcsóbban a művet, a letöltők pedig tőlük.
    Miért nem terjesztheti valaki a saját termékét, ha akarja. Erre kellene megteremteni a lehetőséget, nem pedig erkölcsprédikációt tartani.
    A piacokon vagy magánúton eladott letöltött termék, az lopás .A feltöltés is az, ha nem rendelkezel megfelelő jogokkal a szerzőtől .
    Mi van azonban, ha valaki feltöltéssel akarja terjeszteni termékét Mo-on és erre nem a meglévő kevés lehetőséget választaná?

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz bambano #14 üzenetére

    Még egy apróság, az általad említett üres adathordozóra rögzített saját készítésű fényképeim után, milyen jogon kap jogdíjat bárki ?
    Ez is LOPÁS !

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz dabadab #30 üzenetére

    Gyakorlatilag erre próbáltam rávilágítani a Mozartos és a free terjesztésű példáimmal.
    A szerzőnek juttatott 100 HUF nem indokolja, hogy tőlem valaki 1000 pénzt kérjen, csak azért, mert ő a terjesztést csak drágán tudja megoldani.
    A szabad verseny jelszavával nyomják el a szabad versenyt.
    Mi értelme kizárólagos jogokat adni a terjesztésre valakinek, aki a terjesztésnek csak egy módját ismeri.
    Nemrég olvastam, hogy egy cég pár éve, szabadalmi védettséget kért a playlistre és most mindenkit beperel, aki használ ilyet. Ez nonszensz.
    Ilyen alapon levédethetném a blogon keresztül történő indulatlevezetést, mivel nálam bevált.
    De nem akarok ötleteket adni senkinek :DD

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz dabadab #42 üzenetére

    Szerintem, Ő designeri, vagy írói munkát szeretne, a játékfejlesztés környékén az írásaiból ítélve :)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák