Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pluhi

    tag

    válasz HaZse #25 üzenetére

    Egy WDR3600 rákötött USB-s HDD-vel és OpenWrt-vel a legjobb ár/érték arányú 7/24-es megoldás torrentezésre/DLNA-ra. Hangtalan, fogyasztása minimális. Cserébe nem felhasználóbarát.
    Amíg nem érnek el ezek a cuccok arra a szintre, hogy teljes értékű media lejátszóként is működjenek, addig valóban nem sok értelmük van.
    Mondjuk az megint más, hogy ez még mindig jobb, mint az LG WebOs-nek hívott szörnyszülöttje, ami bár TV-re optimalizált felület, gyak. használhatatlan.

  • interstate76

    addikt

    válasz HaZse #25 üzenetére

    Vezetékes nettel használom, asix chipes usb to lan adapterrel, gyönyörűen letölt és megoszt mindent és az elmúlt kb. 3 hónapban egyszer indult újra. Miért hülyeség torrentre használni? Mert ha reggelre kell egy csomó cucc, akkor nem kell bekapcsolva hagyni sem asztali gépet, sem laptopot? Mondjuk nem vagyok egy nagy letöltő, párnaponta egyszer használom ilyesmire, de sokan zúgatják egész éjszaka a 3 ventivel felszerelt, hangos és áramzabáló asztali gépet, hogy reggelre biztosan meglegyen nekik, amit szeretnének - én ilyesmit akkor sem tennék, ha kényszerítenének rá.

    A routeren torrentezés nekem sem vált be, meg nem is akarom agyonterhelni az ASUS-omat, sajnálnám, ha valami baja lenne. Az MK908-ast meg röhögve lecserélném egy ugyanolyanra.

    Okos TV-k: már akkor 4 magos mini pécé lógott a tévém hátulján, amikor a szuperjól optimalizált smart tv rendszerek 1, max. 2 magos procikkal kínlódtak. Akkor is azt mondtam, amit most: használjon tetűlassú rendszert az, aki akar, én biztosan nem fogok.

    A fenti 2 dolgon kívül még számtalan másra használható, és az új, Allwinner A80-as procis, linuxos mini pécé is 20e Ft körüli összegért kapható kínai webshopokban (ehhez már usb to lan adapter sem kell, mert dobozos kivitelű, gigabites lan csatival).

    (#26) pluhi "Amíg nem érnek el ezek a cuccok arra a szintre, hogy teljes értékű media lejátszóként is működjenek, addig valóban nem sok értelmük van."

    40e Ft-tól kezdődnek azok a médialejátszók, amik teljes értékűnek nevezhetők (szinte mindent lejátszanak, és mindezt kadenciahelyesen). Szerinted elvárható egy ezerféle dologra használható, fele ennyibe sem kerülő cucctól, hogy a célhardverek szintjét hozza? :U
    A routeren való torrentezésről már leírtam a véleményem, semmilyen előnyét nem látom a mini pécén való letöltögetősdihez képest. Routerrel szintén olcsón megoldható a letöltés és a megosztás, ez jogos.

    (#24) bigwhite

    A mini PC nem médiabox és - ahogy fent írtam - egy multifunkcionális eszközt szerintem nem illik egy célhardverrel összevetni.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák