Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    Az előző oldalon említett processzorok áramellátására bevethetjük az FSP Hyper sorozatának 600 wattos, 5 év garanciával 18 000 forintba kerülő tagját, mely 85 százaléknál jobb hatásfokot,

    Segítek lefordítani: ez kb. 80Plus Bronze lenne a szabványos mérés szerint, DE
    - ahhoz tudnia kéne a tápnak Amerikában 115-120V-ról működnie (nem tud)
    - FSP kifizette volna a minősítés díját (nem valószínű, hogy költöttek rá)

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz janeszgol #6 üzenetére

    Ennyire lassú lenne az i5-3317U?

    Régi laposomban i5-3320M volt, de az egyáltalán nem tűnt annak (mostani i7-5500U-m semmivel sem gyorsabb.)

    Oké, másfélszeres órajel. (1.7GHz alap helyett 2.6, 2.6GHz turbo helyett 3.3)

    Mondjuk a Chrome sok mindent térdre bír kényszeríteni, és egyre kevesebb modern weblap van, ami IE11 alatt hibátlanul működik.
    (szamlazz.hu-val szívtam hó elején :( Supportjuk szerint ne használjak elavult böngészőt. :W)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Chaser #8 üzenetére

    Cinebench R13-mal hasonlítottam össze az i5-3320M (2 mag+HT, 2.6-3.3GHz, 3MB L3) a kettővel újabb i7-5500U-val (2mag+HT, 2.4-3.0GHz, 4MB L3), semmivel sem volt gyorsabb a kettővel újabb i7, mint a régi i5, 1% alatti difi volt a két pontszám között.

    Egyszálas teljesítmény 2.15x-ét produkálták a procik bekapcsolt HTvel, vagyis a HT max dísznek jó.
    SpectreMeltdown hiszti az később jött, tehát még semmi lassító patch nem volt feltéve.

    (Asztali 3 modulos (*2 CPU) Amd FX6300-am meg 5.5x teljesítményt produál a saját egymagosához képest, ezért akarta annyira a zintel kikapcsoltatni a "HT-t" a Spectre patchben minden procin, nem csak a saját szarjaikon.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz hahakocka #49 üzenetére

    Azért azt az Amd javára kell írni, hogy jóval rugalmasabban álltak az alaplap-proci-memória cseréhez, mint az Intel.

    Pl. annó tudtam venni AM2+-os alaplapot Phenom II x4-hez, amibe még belementek a Core2 Duo-mból maradt DDR2 modulok, nem kellett a DDR3 megjelenés után egy-két évvel még mindig qrvadrága DDR3-akat venni.
    Aztán amikor kinőttem a 2x2GB-t, akkor szimplán alaplapot cseréltem alatta AM3+-ra, aztán mehetett bele 2x4GB, akkor már jóval olcsóbb DDR3.
    Végül amikor elegem lett a már kevés számítási teljesítményből, akkor mehetett bele gazdaságosan egy FX-6300. (még mindig tudnék bővülni FX-8350-re)

    Intel vonalon mindez úgy nézett volna ki, hogy már az első procicserénél meg kellett volna venni alaplappal együtt a méregdrága DDR3-at, aztán második procicsere környékén alaplappal együtt mehettek volna a kukába, és új, megintcsak drága DDR4 kellett volna.

    De most, hogy már kezd normalizálódni a DDR4 ára, lassan én is platformot válthatok valamelyik AM4-es Ryzenre.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák