Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz hahakocka #49 üzenetére

    Igen, kicsit úgy hangzik, hogy szinte mindenben többet ad a Ryzen (egyedül játékokban van kicsi lemaradás), de csakazértis az Intel, mert az bevált. :D Hány válságos évnek kell eljönni az Intel számára, mire a megszokásból kibillennek a népek?

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • nyunyu

    félisten

    válasz hahakocka #49 üzenetére

    Azért azt az Amd javára kell írni, hogy jóval rugalmasabban álltak az alaplap-proci-memória cseréhez, mint az Intel.

    Pl. annó tudtam venni AM2+-os alaplapot Phenom II x4-hez, amibe még belementek a Core2 Duo-mból maradt DDR2 modulok, nem kellett a DDR3 megjelenés után egy-két évvel még mindig qrvadrága DDR3-akat venni.
    Aztán amikor kinőttem a 2x2GB-t, akkor szimplán alaplapot cseréltem alatta AM3+-ra, aztán mehetett bele 2x4GB, akkor már jóval olcsóbb DDR3.
    Végül amikor elegem lett a már kevés számítási teljesítményből, akkor mehetett bele gazdaságosan egy FX-6300. (még mindig tudnék bővülni FX-8350-re)

    Intel vonalon mindez úgy nézett volna ki, hogy már az első procicserénél meg kellett volna venni alaplappal együtt a méregdrága DDR3-at, aztán második procicsere környékén alaplappal együtt mehettek volna a kukába, és új, megintcsak drága DDR4 kellett volna.

    De most, hogy már kezd normalizálódni a DDR4 ára, lassan én is platformot válthatok valamelyik AM4-es Ryzenre.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák