Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    ennyi veretes marhaságot egy rakáson...
    majd menj oda egy paraszthoz, hogy neked milyen jó gyümölcsvizsgáló drónod meg ilyenolyan szenzorod van. azt fogja mondani, neki is van: a szeme.

    meg olyan drón, ami rovarokat kapkod el... rotfl, erre már 20 éve biológiai védekezést használnak minden normálisabb helyen... hogy megy be egy drón például a duplasorosan ültetett paradicsom közé?

    csak erősödik bennem az az érzés, hogy elszabadult hülye informatikusok mesterségesen próbálnak nemlétező problémákat kreálni, amiket majd iot-vel meg más, otthoni játékszerekkel szeretnének megoldani, miközben a valódi élet ellenáll, és elutasítja ezeket a megalapozatlan ötleteket.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Myers #5 üzenetére

    "Van már olyan drónos rendszer Magyarországon is, ami végigpásztázza a területet, és a levelek színéből megmondja, hogy hol volt kevés a műtrágya és hol sok.": aminek az a konkrét haszna, hogy?

    egyébként van olyan "drón", ami egyesével leszedi a levéltetveket: katicabogárnak hívták még abban az időben, amikor a portás az portás volt és nem entrance manager...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Myers #7 üzenetére

    azt, hogy hova mennyit kell szórni, a kombájn is megmondja. azt meg úgyis megveszik. minek hozzá még drón?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Myers #11 üzenetére

    "A kombájn nem tudom, hogy mondja meg.": ne aggódj, én tudom. megnéztem otthon.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sb #20 üzenetére

    "Nem értek a témához": semmi probléma, de ugye nem baj, ha én meg úgy fikáztam le az egész hóbelevancot, hogy értek hozzá?

    "Ugyan miért ne lehetne fejleszteni a mezőgazdaságot?": senki nem mondta, hogy ne fejlesszék a mezőgazdaságot. a mezőgazdaság fejlődik anélkül is, hogy ilyen hipszter hülyék minden sz.rra ráfognák, hogy ai. remélem, soha nem jön el az az idő, amikor végighajtja a csordás a tehéncsordát a falun, és utánuk mennek drónokkal, és minden elpottyantott tehénlepényből be akarják olvasni a qr kódot...

    tehát nem az a lényeg, hogy ne fejlesszék a mezőgazdaságot, hanem az, hogy ne olyanok fejlesszék, akik szédülnek, ha lejönnek az aszfaltról és a kajájuk is mindenmentes kenyérutánzat. nyugodj meg, a klasszikus, ehhez a témához tartozó kutatóközpontok évtizedek óta fejlesztik a mezőgazdaságot, nem mellesleg jelentős magyar részvétellel, és szépen csendben, hülyeségek világgá kürtölése nélkül sokkal komolyabb tudományos eredményeket érnek el.

    oké, menjünk bele a traktorokba. neked van? vezettél már modern traktort? a családi cégünknek van, Szarvas Jánoshoz aposztrofált traki is, kombájn is. A területi rtk fix vevője/adója nálunk van a raktár tetején. úgyhogy én tudom, milyen pontos a gps. ha én elkezdenék focizni a tetőn a vevővel, másnap még Pataki Attila is sírva vizslatná a gabonaköröket a szomszédos táblákon...

    "Akkor miért is jobb (meg amúgy is olcsó, mostanában főleg...) a napszámos nézegetni a leveleket?": ez egy nagyon jó példa a régi szólásra: ha kalapácsod van, mindent szögnek nézel. Valakinek drónja van, el akarja adni és reptetni akarja. tehát keres mondvacsinált problémákat, amiket repülő drónnal szerinte meg lehet oldani, majd megcsinálja a hírverést, hogy mesterséges intelligencia meg drón.. ahha. ló részletre. Azt a problémát, hogy optimalizálják a tápanyag kijuttatását (maradjunk ennél a megfogalmazásnál, mivel sok szempont van erre), már rég megoldották.

    Összefoglalva: ha az a mezőgazdaság fejlesztése, hogy a John Deere összefog a gödöllői Szent István Egyetemmel (leánykori nevén Gödöllői Agrártudományi Egyetem), vagy a Claas, a NewHolland, Case (személyes kedvenc: quadtrac rulz), a Fendt, akkor ez oké. Ha az a fejlesztés, hogy jönnek hipszter hülyegyerekek meg a gugli, és majd röptetik a drónt, és akkor milyen jó lesz a gazdáknak, akkor nyugodtan elsunnyoghatnak a fenébe, épelméjű gazda nem fog velük szórakozni.

    use case1: a termőterület mondjuk 40 kilométerre van a telephelytől. a növényorvos (törvényileg lenni kell) rendszeresen kilátogat a területre, megnézi és közben megnéz egy csomó más paramétert is (például a kihelyezett rovarcsapdák tartalmát) és ez alapján felírja receptre a növényvédőszert (mert mostanában már arra is kell recept) és elrendeli a védekezést.
    use case2: a telephelyen felszállnak a drónnal, elindulnak a 40 kilométerre levő termőterületre, és:
    uc2(a): az út harmadánál lezuhan a drón, mert kifogy a kulomb a fémhidridből
    uc2(b): követik kocsival, és kétszer akksit cserélnek, hogy odaérjen
    uc2(c): kocsival elviszik a táblához, és ott reptetik meg, de minek, mert ha már odament a táblához, akkor van neki úgynevezett saját szeme, oszt megnézi, amit kell, a drón meg marad a csomagtartóban. a kereskedő autójában...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #43 üzenetére

    azé' konkrétan érdekelne, hogy ha a törökök el akarták volna vinni az egri várat, mire jutnak vele... szerintem még a kvarcórájukban is kimerült volna az elem az erőlködéstől...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #46 üzenetére

    "Konkretan az volt a tetelmondat, hogy 150 ev alatt nem 150 evnyi hatranyt okoztak.": ez igaz, nem 150 évnyit, hanem sokkal többet.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák