Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz bambano #4 üzenetére

    Nem értek a témához és az is biztos, hogy egy rakás hülyeséget kitalálnak itt is - épp ahogy minden területen az IoT-vel, AI-val, bármivel kapcsolatban... de, hogy így csípőből el kéne utasítani, azt nem érzem jogosnak.

    Ugyan miért ne lehetne fejleszteni a mezőgazdaságot? Vagy amúgy bármit miért ne lehetne fejleszteni új technológiákkal? Elég jól működik ez így, a XXI. századra talán már ki kellett volna derülnie a kicsit is világosabb gondolkodásúak - pláne IT fórumon lévők számára. Rég voltak viszonylag a géprombolások.

    Lényeg: Ma is elég high-tech a mezőgazdaság nagy része. Ha csak a kombájnokig megyünk ami említve volt, nem a 2Ft-os traktorok régi világát idézi, GPS, önvezetés, stb... de maga a gépesítés is ide tartozik. Növényvédelem, génmódosítás (tudom, rossz).

    Akkor miért is jobb (meg amúgy is olcsó, mostanában főleg...) a napszámos nézegetni a leveleket? Meg akkor szántson lóval vagy arasson kézzel? Vagy hol van az a határ ami még oké és ami már nem az a technológiából? :F

    szerk:
    Azt külön fura látni milyen egyszerű megoldást (hint: németül Lösung) hoz szinte minden postoló globális szinten. Nem kell annyi ember. Majd ezután születő. Vagy most születő. Vagy megszületett... nem tudom, gyorsan változhat a helyzet mert gyorsan nő a népesség.

    Értem, hogy a matek ezt dobja és egyszerű megoldás, de csak papíron. Mégis mindenki magabiztosan megoldja az egyenletet. :Y
    (Azt már csak félve merem hozzátenni, hogy milyen egyéb paraméterek befolyásolhatják... pl. gyanús, hogy azért élelmezés ügyben lennének még tartalékok... termelés, felhasználás és elosztás oldalról is. Vagy még inkább félve, hogy hosszú távon mi lenne az értelmes megoldás ha a véges erőforrásokat nézzük.
    Avagy megfordíthatjuk t72killer utolsó mondatát: a túlnépesedési vagy akár más szociális problémák mögött milyen gazdasági és más szociális (oktatási, potitikai) problémák állnak. Vagy a "civilizált" világban miért nem "szokás" a túlnépesedés? Nem hiszem, hogy csak azért mert itt kevesebbet süt a nap.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák