Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nekem épp tegnap szállították ki a Nitrot(i5-6200U, gtx 950m verzió) . Előtte kb. másfél évig egy Macbook Airem volt, de eladtam, mert nem tetszett a rendszer.
    Nagyon sokat nézegettem hogy mit vegyek, mert egyetemen is akarom használni, viszont néha játszani is akarok vele. Sokat böngésztem és sok tesztet végigolvastam a notebookchecken, mire eldöntöttem, hogy ezt akarom. Majdnem megvettem egy Lenovo T440s-t, de aztán végül meggondoltam magam, mert nem tudnám megszokni a számomra nem túl szép Lenovo dizájnt.
    Aztán gondolkodtam, hogy milyen gyártók vannak még, Asus Zenbook szériát kilőtem a sok törő zsanér végett(plusz láttam róla egy videót a youtube-n hogy a srácnak pár órányi játék után másnapra meghalt az alaplap), Dell XPS drága, HP felső kategóriás gépei szintén drágák, Lenovo Yoga nem lett volna rossz, de alacsony a fényerejük külső használathoz(vagy épp valami más), aztán valahogyan rábukkantam erre.

    Egyelőre azt kell hogy mondjam hogy nem bántam meg! Az Airhez képest ami visszalépés lehet számomra az a súlya, a Touchpad(hozzáteszem, kellemesen csalódtam a Touchpadben, sokkal rosszabbat vártam), meg az üzemidő. Ezeken kívül viszont szerintem mindenben előrelépés volt a váltás!
    Az SSHD-val ami benne van, szintén elégedett vagyok! Én normál használat alatt őszintén szólva nem sok különbséget vettem észre az SSD-vel összevetve, ami a Macbookban volt, csak az igen nagy fájlok másolásánál tűnik fel a különbség.
    Az üzemidő netezéssel 6 óra ahogy a notebookcheck teszt is mutatta, tehát hozza az elvárható szintet.
    A hangszórója valami hihetetlenül jól szól. Nem mondom, a Macbook is baromi hangosan szólt, de ez még annál is hangosabb és (szerintem) némi basszust is hallani.
    A fényerő megfelelő, előbb kivittem tűző napra és körbeforgattam. Csupán egyetlenegy szögből volt nehezebben látható a képernyő(ahol közvetlen hátulról sütött a nap), a többiből olvasható volt.

    Nemsokára játékokkal fogom letesztelni, kiváncsi leszek mit fog gurítani! :)

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Nos volt időm letesztelni a notebookot különböző játékokkal, itt van néhány FRAPSszel mérve(i5-6200u, gtx 950m, 8 Gb dual channel ram):
    Call of Duty Modern Warfare 2 40 - 60 Fps Ultra
    Call of duty Black Ops 60 Fps stabil Ultra, Textúrák minősége: automatikus
    Call of Duty 2 Multiplayer 90 Fps, ultra
    Crysis 2007 25 - 40 Fps High
    Tomb Raider 22,8 Fps átlag Ultra, TressFx on!(a beépített benchmarkkal mérve)
    Kholat 30 - 40 Fps Low(de 1920X1080), élsimítás maxon
    Mafia: The City of Lost Heaven 60 Fps stabil, ultra

    Először coolerpadra tettem, mondván biztosan fűteni fog. Aztán levettem, hogy kipróbáljam az nélkül, mennyire melegszik. Hát ha hiszitek, ha nem, nem melegszik! Nem erre számítottam :) Megtapogatva a felső billentyűsor felett is csak langyosnak éreztem(tudom hogy furán hangzik, de játszottam rajta így legalább 1 órát Kholattal ami tényleg egy hardverigényes játék). Egyébként a ventilátor sem hangos. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák