Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz marcias #43 üzenetére

    Várj, ez a megszorongatós kijelentés szerintem így nem teljesen állja meg a helyét.

    Az új AMD platform sebességben és fogyasztásban jobb/hasonló, mint az Intel régi CULV-je. De az új UM-es processzoroknak, ha megnézed, jócskán nagyobb a fogyasztása. Mindkettő "belépő" szintű processzor, ahova szánták, felesleges a sok lóerő, inkább a kis fogyasztás, kis melegedés lenne a lényeg.

    Az AMD alkotott egy olyan platformot, ami sokkal inkább kategóriákra van szabva. Ahova nem kell kiugró teljesítmény, csak hosszú akkuidő, oda is van egy jelöltje. Ezt a jelenlegi Intel cuccok nem tudják, mert a kisebb versenyzői is brutálgyorsabbak (szerintem netbook-közeli eszközben feleslegesen), nagyobb fogyasztással.

    A kérdés inkább a felsőkategóriás processzoroknál lesz érdekes, hogy négy magnál mire képes a két cég.

    Persze, egyértelműbb lenne a helyzet, ha az új AMD-k jóval gyorsabbak és sokkal kisebb fogyasztásúak lennének. Nem ez lett, de szorongatni szerintem még tud: egy AMD alapú megoldást sokkal jobban be tudsz lőni az alapfeladatokhoz. (Ráadásul szép képük van külső monitoron, még sima analóg kimeneten is.)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák