Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    Hát, akkor a világ nagy részével nem értek egyet, már megszoktam :D
    Igaz nem full villany hanem ampera, becses nevén hatótávnövelt elektromos. Itthon napelemről töltve az esetek 90%-ában, egy G astrát váltott és soha többet más.

    Szerintem valahol itt lehet az egyensúly, legyen kb 50-70km villanyos hatótáv a többit pedig egy optimális fordulaton pörgő benzingenerátor állítja elő. 2 éve van meg az autó, ez idő alatt 2 tele tank benzint nem evett alattam, a többit tisztán villannyal mentem.

    Amúgy szerintem ez a plugin-hibrid dolog akkor lenne teljesen működőképes ha lenne olyan műszer ami figyelné a töltés rendszerességét, illetve az elbenzinezett utakat és ez alapján fizetnél utána adót. Egyből eltűnne a sok zöldrendszámos 300+ pacis kamuSUV.

    Illetve a "műbenzin" fejlesztését is figyelemmel kísérem, egyrészt mert így a meglévő autóparkot nem kell zúzdába küldeni, másrészt tényleg a légköri széndioxid megkötéssel csak előrébb vagyunk. Így nem kell átvariálni az infrát, lehet kényelmesen otthon töltögetni nem villámtempóval hanem ráérősen, villanyos hatótáv a legtöbb ember igényét már bőven fedi, maradék időben pedig ott a fosszilis fallback. Kecske, káposzta, jóllakás, világbéke.

Új hozzászólás Aktív témák