Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Coccer

    tag

    válasz Dare2Live #16 üzenetére

    Én nem vagyok Abu ellenes, élménnyel olvasom cikkeit, ugyanakkor máshol is körbenézek mindig, párhuzamosan. Nem a személyét kifogásoltam vagy eddigi munkásságát, egyszerüen az arányok számomra elcsúsztak, ennyi.

    Sajnálom, hogy ennél többet beleláttok. Yo8

  • DraXoN

    addikt

    válasz Dare2Live #16 üzenetére

    nem, nem fejleszt mindenki, nagyon sok gyár "leállt" a fejlesztésekkel (licenszek átvételével) 32,28,22 vagy hasonló nodeokon (persze van rengeteg olyan gyár is akik még mondjuk 130nm, vagy 90nm-en álltak meg... nekik az is elég és a megrendelőiknek)...

    de tényleg, ez egy-egy már működő chip gyártási költsége, a fejlesztéshez azonban előtte több száz vagy ezer ilyen die készül "tesztből", amik tapasztalatgyűjtésre és tesztelésre mennek el... azok is növelik a tényleges termékek árait ... ezen kívül a megadott ár egy egy 83mm2 körüli chippet mond, hogy 18$ körölre jön ki ... de mondjuk az új NAVI 10 az 251mm2 ez tippre olyan 70-80$ körül lehet egy chip (ami eléggé durva, és ez még a tokozatlan "nyers" chip, a gyártók olyan ha 100-120$ körül ha kaphatják meg a chipeket, hogy profit is legyen rajta AMD-nek ... és ez egy középkategóriás GPU, és ez még mindig sokkal kisebb mint a 331mm2-es Vega VII, amit HBM is drágított, eléggé 0 közeli profittal készültek utóbbi kártyák, nem véletlen nincs belőlük sok a "gamer piacon", csak ahova eredetileg is szánták a chippet )...

    akár tetszik, akár nem, egyre drágább lesz minden, a kérdés meddig éri meg az embereknek, ha megveszik megcsinálják, de egyértelműen látszik, minden sokkal drágább...

    Ha nem fizetnék meg az emberek a felárat, lehet tényleg megálltunk volna 22nm környékén a költségek miatt (kb. akörül kezdtek elszállni mind cpu, mind vga-k esetében)... csak amíg megfizetik...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák