Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabi63

    senior tag

    válasz toth_janika #67 üzenetére

    Az eredeti japán Macha nagyon drága.1000 tonna körül szüretelnek egy évben,és kb.10%-a megy exportra.Jó eséllyel bárhol veszi az ember,valami köze lesz Kínához.De ha mégsem,azt észrevenni az árán.Kínából meg bármi mást,mint kínai terméket venni...

    Én egyébként 2 éve vettem először,és van vele munka.Az egy dolog,hogy hűtőben kell tartani,de hetente ajánlott átszitálni,mert hajlamos összeállni.Ha meg kiveszem,és nem rakom vissza semmi perc alatt,lecsapódik benne a pára,és még inkább gombócosodik.Nyugis embereknek való,nem lehet kutyafuttában összecsapni sem.Ki kell várni,míg visszahűl a víz,meg kevergetni kell közben.Én még bambusz keverő seprűt is vettem hozzá,már csak az illúzió miatt is.Relaxációs gyakorlatnak sem utolsó elbíbelődni vele.Finom is,meg minden,de azt nem állítanám,hogy nem ittam már jobbat.Néha valami 3 dolláros no name kínai tea is meglepően kellemes tud lenni.Sosem állok le a kísérletezéssel.

    Még néhány gondolat a Macháról.Korábban kizárólag az arisztokrácia itala volt,és ha rajtakaptak egy parasztot hogy kortyolgatja,lecsapták a fejét.Nemzeti kincsnek számított,mert a hosszú élet titkát sejtették benne.A felesleget pedig elégették.Manapság már mindent csinálnak belőle,a fagyitól az üdítőn át a csokiig,süteményekig.Meg persze teát.Már gépesítettek néhány folyamatot is,de még mindig kőkerekekkel őrölik.A mítosza kicsit megkopott,de még életben van.

Új hozzászólás Aktív témák