Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karee11

    tag

    válasz kovy79 #1 üzenetére

    Pont ezt akartam én is írni, olyan mintha az eddigi BR lejátszók csak béta verziós cuccok lettek volna, és egy bug miatt néha kiköpi a CD-t :D

  • Paci.

    tag

    válasz kovy79 #21 üzenetére

    Én is a HTPC mellet török pálcát. Nekem fontos, hogy lejátszon minden mai formátumot és ne jelentsen gondot egy mkv konténerbe ágyazott felirat. Főleg, hogy már hosszú évek óta léteznek formázott feliratok. Nekem az LG tévém is sokmindent lejátszik, és szintén a veszteségmentes dolgokkal van baja. Sok matroska hangja már ilyen. Kicsivel többért (mondjuk kb ennek másfélszerese) össze lehet dobni egy alap HTPC-t, és ha ez a smart, akkor az a genius :P

    Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz kovy79 #21 üzenetére

    1. Kétlem, hogy a 32"-os TV*det 120 cm-ről nézed, ahogy az ajánlott nézési távolság lenne egy FullHD anyag esetében, így lényegében számodra eleve fölösleges a BD.
    2. Amiről Te beszélsz (mindent lejátsszon), arra tökéletesen megfelelő választás egy normális médialejátszó a BD player mellé. Nem kell halmozni az élvezeteket, külön készüléket kell fenntartani mindkettőnek, és akkor mindkét funkciót maximálisan élvezheted.
    3. A HTPC továbbra sem jó alternatíva a legtöbb embernek. Miért?
    - Drágább, mint egy normális media-player
    - Nagyobb helyet foglal
    - Sokkal macerásabb a kezelése
    Ezzel szemben miben jobb? Talán abban, hogy mást is lehet vele csinálni. De kell ez valakinek? Tehát tényleg szeretnék szöveget szerkeszteni, videót vágni, vagy paint-ben rajzolgatni egy HTPC-n?

    Másrészről - mert Te hoztad fel alternatívának - kíváncsi vagyok, hogy ennek a BD lejátszónak az árából milyen HTPC-t építesz.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • dni

    őstag

    válasz kovy79 #21 üzenetére

    Van e kedve lejátszani vagy sem sokkal inkább a htpc jellemzője, semmint egy normális, vagy ebbe a kategóriába tartozó BD lejászóé. (3D miatt én is azt használok, de visszsírom a Popcorn lejátszóm).

  • lorinser

    senior tag

    válasz kovy79 #21 üzenetére

    Az lehet, hogy a htpc 1-2 formátummal többet lejátszik de az is biztos, hogy sem képminőségben sem pedig hangminőségben nem éri el egy mai modern BD lejátszó szintjét.

    Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz kovy79 #31 üzenetére

    3. Tudom mi az, de nem erről volt szó. Nem szélsőséges esetekről beszélünk, meg mókolásról, mert bocsájts meg, de nekem ez az:

    zabványos Hifi cuccokba htpc-ket magunknak, haveroknak

    Több szempontból is. Egyrészről egyéni vélemény, másrészről, mert Te csinálod, magadnak, haveroknak, de az nem azt jelenti, hogy nekem is "jut" ilyen, meg e szomszéd Pistikének is. Tehát erről beszélni általánosítva eléggé "kilóg a lóláb" eset.

    2-3 éves médialejátszók a mai napig porblémamentesen üzemelnek, és minden lejátszanak. Egy normálsabb, ahogy Te hívtad médialejátszó az belefér 50-be, ha nem kell semmi extra, és arra veszed, amire kell.

    Tehát akkor most ennek, vagy a kettő áráért?

    Ne keverjük a szezont a fazonnal. Te szóltad le a teszt szereplőjét, hogy ipari hulladék, és hogy e helyett inkább HTPC. Erre úgy gondolom joggal írhatom, hogy ha inkább HTPC, akkor hozd össze ennek az árából. Azt ne keverjük ide, hogy én azt mondom, hogy célfeladat, célhardver.

    Nem győzködni akarlak, Te jöttél ide "trollkodni". És igen, trollkodni, ugyanis itt nem arról volt szó, hogy magát a terméket nem tartod megfelelőnek, hanem magát a termékcsoport jogosultságát kérdőjelezed meg. Amihez persze jogod van, de ilyet beírni egy lejátszó tesztjébe egyenlő a trollkodással. Az, hogy neked nincs szükséged erre a dologra, az nem egyenértékű azzal, hogy a dolog egy ipari hulladék. Van a világon elég sok olyan dolog, amire nekem nincs szükségem (például egy gitár, hiszen nem tudok gitározni), attól nem szarozok le mindent.

    És továbbra is tartom, hogy egy átlagos embernek sem az anyagi ráforítást, sem az extra macerát, nyűgöt nem éri meg egy HTPC.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • dni

    őstag

    válasz kovy79 #31 üzenetére

    Csak arra akartam utalni, hogy egy htpc-vel azért kell szöszölni, ha az ember szeretne 3D BD lejátszást, hd hangot, riccenés mentés képet, táviránytóról való működést, fan-artot stb, ráadásul 3D BD lejátszáshoz (menüvel) már fizetős szoftverkell és csak win alatt megy, stb. Egy új funció kedvéért frissítesz, majd megint lehet állítgatni...

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz kovy79 #38 üzenetére

    Miért, szerinted én az egész világ véleményét osztottam meg veletek, vagy a sajátomat?

    Ha valaki csak úgy tud valamiről véleményt alkotni, hogy kizárólag a saját igényeit veszi figyelemben az - már bocsánat, de - korlátolt.

    Nem állítottam, hogy öregk otthonába is tökéletes egy kicsi hozzáértéssel megalkotott szerkezet.

    Nem, nem állítottad, azt állítottad, hogy ezek ipari hulladékok semmire sem jók. Tehát azt nem állítod, hogy az általad javasolt alternatíva jó mindenkinek, de lesz@rozni valamit az megy. Értem. Így még jobb a gondolatmeneted.

    Idéznéd azt a mondatomat, amiben ezt írtam?:
    TE állítottad, hogy BD lejátszó + médialejátszó áráért nem lehet kihozni htpc-t

    Mert könnyű úgy vitázni valakivel, hogy elferdítem a mondatát abba az irányba, amelyikbe nekem tetszik.

    De, ha ezt írtam volna, amit nem tettem, akkor leírnád nekem akkor, hogy egy Dune 301 és egy Samsu BD5300 együttes 70.000 Ft-os árából mit tudsz kihozni. Komolyan kíváncsi vagyok, mindenféle kötekedés, miegymás nélkül. A merevlemezt ne számold, az igény kérdése, és a szoftveres környezetet is írd le légyszíves. Így legalább nem "talán"-okról, hanem konkrét dolgokról beszélünk.

    A gitár rossz példa, mivel[...]hogy milyen hülyeség a virágültetés!

    Ez most komoly, hogy ilyenbe belekötsz? Akkor rendben, rossz példa. Ide is illik az első mondatom.

    Igen, átlagos embernek -mint említettem is- kellene kicsi szakértelem is, de itt egy szakmai fórumon csevegünk és hintjük az igét.

    Nem szakmai szemmel sz@roztad le, illetve kérdőjelezted meg magát a létjogosultságát, hanem nagy általánosan, mindenestül. Egy szóval nem írtad, hogy annak aki, vagy, hogy bizonyos embereknek, hanem nemes egyszerűséggel le ipari hulladékoztad.

    te tudsz jóhiszeműen is gondolni másra, más munkájára és kreatívabban gondolkodni, vagy csak mindenben a rosszat látod és megkeseredve, cinikusan célozgatsz?

    Kíváncsi vagyok melyik rész utal a "megkeserdve" dologra. Mellesleg Te beszélsz más munkájának becsüléséről, amikor mindenféle próba nélkül valamit (milyen valamit? minden BD lejátszót) egyszerűen ipari hulladéknak titulálsz, amikor milliók használnak ilyet? Nem érzed a visszásságot a dologban?

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz kovy79 #44 üzenetére

    Korlátoltnak nem nevezném magam, de ugye megengeded, hogy esetleg leírjam a saját, plusz a családom véleményét?? Vagy veled csak úgy lehet disputázni, ha pl egész Európa álláspontját képviselem?

    MI ez kérem, ha nem cinizmus... :U Vagy, ha nem, és komoly kérdésnek szántad, akkor szívesen válaszolok rá.

    Nem értem a lelkivilágodat, ha a virágos példát te kötözködésnek vetted. Érzed a különbséget a disputa és a kötözködés között?

    A Te esetedben, miután az utolsó #34-es hsz-emre való reakcióddal személyes útra terelted a dolgot, nem, nem érzem.

    Nem érzem a visszásságot a dologban. Ha milliók használnak pl. FB-ot, akkor azt nekem is kell és troll vagyok, amiért nem tetszik az adott oldal? Nem a felhasználókról alkotok így véleményt, hanem a FB-ról.

    Megint csak ott tartunk, hogy azért, mert valamire NEKED nincs szükséged, az már egyenesen sz@r. Igen, kb. továbbra is ennyit tudok leszűrni az egészből. Ha Te továbbra sem érted a között a különbséget, hogy valamiről véleményt alkotok attól függetlenül, hogy én használom-e, avagy sem, és a között, hogy valamit lesz@rozok, éppen csak azért, amiért én nem használom, akkor részemről befejeztem.

    Foggal-körömmel véded az igazadat és nem fogadod el, hogy valaki, valamit nem szeret, sőt mi több, utál!

    Az a gond, hogy továbbra sem veszed észre, hogy nekem nincs igazam...én nem valami mellett, vagy ellen érvelek, nem nekem van bajom a HTPC-vel. Én - le is írtam - elfogadom a létjogosultságát a BD lejátszónak, a Médialejátsznak, a HTPC-nek, és annnak is, ha valaki laptopról néz filmet, és az van a TV-hez kötve.
    Sajnos Te vagy az, aki mindenáron tűzzel-vassal akarod azon állításod bizonyítani, hogy az egyetlen értelmes és járható út a HTPC. Mindössze az ellen merészeltem felszólalni, hogy NEM NEM AZ EGYETLEN értelmes út, és nem kéne lesz@rozni mindent, ami számod feleslegesnek tűnik.

    Részemről befejeztem. Te vagy az okos, te csinálod jól. A HTPC az isten mindenek felett, csak erre még nem jött rá mindenki. De majd jössz Te körbejárod a netet, beírod minden hasonló tesztbe, hogy ezek ipari hulladékok, és megváltozik a világ. Leborulok nagyságod előtt, és áldozok neked, ó, házimozi nagy istene! :R

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Új hozzászólás Aktív témák