Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Paci.

    tag

    válasz kovy79 #21 üzenetére

    Én is a HTPC mellet török pálcát. Nekem fontos, hogy lejátszon minden mai formátumot és ne jelentsen gondot egy mkv konténerbe ágyazott felirat. Főleg, hogy már hosszú évek óta léteznek formázott feliratok. Nekem az LG tévém is sokmindent lejátszik, és szintén a veszteségmentes dolgokkal van baja. Sok matroska hangja már ilyen. Kicsivel többért (mondjuk kb ennek másfélszerese) össze lehet dobni egy alap HTPC-t, és ha ez a smart, akkor az a genius :P

    Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

  • Paci.

    tag

    De jó kis vita kerekedett itt :) Személy szerint azért vagyok HTPC párti, mert van egy speciális igényem, amit egyetlen BD lejátszó, vagy HD player nem képes teljesíteni, mégpedig a normális felirat megjelenítést. Már az is nagy szó, ha a külső feliratot hajlandó automatikusan társítani. Az mkv konténerbe muxolt támogatása vágyálom csak mióta létezik a formátum. A formázott softsubot csak nagyon halkan merem megemlíteni. Ami nem PC alapú, az ezekre képtelen. Ami pedig apróság, ugye a témaindító cikkben is említették, hogy a szóban forgó eszköz visszahányt olyan gyári lemezt is, amit pár évvel idősebb konkurense vígan megevett. Ettől függetlenül látok perspektívát az asztali BD lejátszókban, hiszen az esetleges egyszerűségével nem fog tudni vetekedni egyetlen HD player vagy HTPC sem. Ez azoknak való, akik nem akarnak semmit mókolni, instant kell minden. Eject gomb, lemez be, megint eject gomb és csüccs.

    Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

Új hozzászólás Aktív témák