Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xeon forever

    addikt

    válasz b. #150 üzenetére

    Polgárháborús helyzetben vagyunk... :)) *(Nem!)

    [ Szerkesztve ]

    PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

  • nuke7

    veterán

    válasz b. #150 üzenetére

    Fúúh, valamit tényleg nem értesz - ha az intel elveszi a pci-e portokat az az AMD-t pont ugyanúgy hazavágja... :N

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Petykemano

    veterán

    válasz b. #150 üzenetére

    Nem célom kiforgatni a szavaidat. A célom az, hogy beismerd, hogy az a kijelentésed, hogy az nvidia lenne a "kicsi, nehéz helyzetben levő cég" a "befolyásos" AMD-vel szemben az egyszerűen nem igaz.

    Azt gondolom, ördögöt festesz a falra. De ha már ördögöt festesz, akkor se vöröset, hanem kéket kellene.

    Azt látnod kell, hogy ez több többszereplős piac. Itt mindenki dézsmálja mindenkinek a piacát. A versenyben nem csak az nvidia van útjában másoknak, hanem az nvidiának is útjában vannak mások. Talán egyedül az x86 processzorok területe az, ahol az nvidia nem játékos. De az arm magok ezt hamarosan kompenzálhatják.

    Abu hozzászólása alapján azt mondanám, a GPP nem is az AMD további kiszorítására jött létre, hanem a kaby lake G és hasonló intel termékek eladásának gátlása végett. Hiszen bármilyen IGP, ami több/jobb, mint egy képet adó prüntyögő az már - a maga nemében - gaming célú. Miért vennél kaby lake G-t, ha nem azért, mert játszani szeretnél a laptopodon?

    Az intel nem most kezdte el IGP-vel ellátni a piacot, csak a Krzanich miatt volt egy megtorpanás. Már a haswell és a skylake idején is arra kérte a gyártókat az intel, hogy fölöslegesen ne tegyenek mellé diszkrét gpu-t. Most annyi a különbség, hogy az intel az AMD bevonásával állt vissza arra a pályára, ahol Krzanich nélkül lett volna.

    Amitől Te tartasz:
    1) hogy az integrált grafikus megoldás miatt egyre több gépből marad el a diszkrét gpu. Rövidtávon lehet, hogy ennek az AMD kedvezményezettje, mert ő szállíthat 1-2 lapkát, de hosszútávon őket is pont annyira érinti, pont ugyanannyira kiszolgáltatottak.
    2) hogy - válaszul a GPP-re, meg mivel az AMD-re támaszkodhat a sajátnál erősebb IGP szállításában - az intel előbb vághatja el a PCIe buszokat.

    Őszintén szólva, én ebben nem hiszek. Mármint abban, hogy az intel (és az AMD egyszerre) elveszik a PICe csatornákat és onnantól nem lehet majd a kaby lake G-nél jobb gpu-val rendelkező terméket építeni. Ehhez az AMD-nek is pont ugyanezt meg kellene lépnie, különben ugye mennyiből tartana ryzenes top gaming laptopokat gyártani? (A GPP gondolom a procira nézve nem ad előírást)
    Másrészt ellentétben azzal, hogy így alulról építve egy tulajdonképpen jobb olcsóbb termékkel kiszorítják a diszkrét gpu megoldásokat, az tényleg óriási felháborodást keltene, ha a felső szegmenst ilyen gyalázatos módon vágnák meg.

    Úgyhogy szerintem az lesz, hogy az erősebb és drágább CPU-kon maradnak a PCIe csatornák és az Nvidia a felső, drága, de szűkebb szegmensét továbbra is uralhatja majd a gaming notebook piacnak, miközben az intel a gpu részesedését 70%-ról folyamatosan emeli.

    Azt is lásd meg, hogy az AMD ezt - azon kívül, hogy most beszállít az intelnek (felcsipeegti az asztalról leeső morzsákkat) - nem tud ennek igazi haszonélvezője lenni. Te el tudod képzelni, hogy az intel és az AMD a procikból kiemelia PCIe csatornákat, majd az AMD piacra dob egy olyan lapkát, ahol mondjuk egy Ryzen 7 és egy vega56 egymás mellé van integrálva (eddig még megtörténhet!!) és az majd óriási piaci sikert ér el és az nvidia csődbe megy? Én nem.
    Szerintem ez még 1-2 év kérdése.

    Ezen kívül hát vannak alternatívák. Amik lehet, hogy megkésettek, ahogy abu írta, de jönnek.
    A windows jön armra. Elvileg a Google Fuchsia nevű operációs rendszere is platformfüggetlen lesz. AZ nvidiának ott a shield, a stream gaming.
    A samsung Mongoose 3 arm magjai, valamint az Apple magjai IPC tekintetében már nagyon közel állnak az x86-hoz. Cserébe az intel is megy a sokmagos megoldások felé és a játékipar és minnden más is el fog menni ebbe az irányba. 1-2 év múlva 12 magos gép lesz a mainstream csúcsa. Egyre kisebb jelentősége lesz az egyszálú teljesítménynek. 1-2 év múlva az arm fel fog nőni a desktop célokhoz, pontosabban deriválni fogják a szerverekből.

    Ha az intel most meglépné a pcie csatornák levágását, akkor lenne csak probléma. De hát akkor mi történne? Még 1-2 évig a mai coffee lake processzorokkal lehetne kapni top nvidia gpu-s notebookot, ami lehet, hogy gyengébb cpu-t ad, mint mondjuk a cannonlake, de sokkal erősebb GPU-t (1050 vs 1080)

    De erre szerintem az intel és az AMD nincs felkészülve. Egyrészt szerintem nem az nvidia ellehetetlenítése és tönkretétele a cél, hanem az >1030 GPU-val szerelt notebookvásárlók piacának megszerzése. Nem fogják meglépni a PCIe levágását, amíg ezeknek a vásárlóknak nem tudnak alternatívát nyújtani. Márpedig a kaby lake G, ahogy mondtad, csak korlátozott szintig az.
    Az intel meg nem fogja megvágni a procijait azért, hogy azt az AMD fölözze le (az előbb említett kombóval)

    Én úgy látom, hogy egyik cég sem képes egymaga véghezvinni az "nvidia kinyírását", ahhoz viszont túl nagy a versengésben rejlő lehetőség, hogy kooperáljanak. Úgyhogy szerintem marad a status quo.

    De még ha abban, hogy meglépik-e a pcie kiiktatását esetleg nincs is igazam, attól függetlenül az, hogy a kicsi nvidia nehéz helyzete a befolyáso AMD-től függne, akkor is érvénytelen. Ebben a kérdésben az intel a valódi játékos.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák